ŠTÍTEK: CBS

Bývalý policista Christopher Dorner.
Los Angeles - Losangeleská policie dnes dementovala zprávy některých amerických médií, že se podařilo v troskách shořelého domu v horách najít tělo patřící patrně bývalému policistovi Christopherovi Dornerovi. Ten je podezřelý, že zabil nejméně tři osoby. Podle prohlášení, které citovala agentura Reuters, jsou trosky domu příliš horké, aby bylo možné je prohledat. Proto není zatím možné s určitostí říct, zda tam Dornerovo tělo je nebo není, natož ho identifikovat.

Expolicista z LA podezřelý z vražd uhořel údajně v domě v horách

Svět
Ilustrační foto
New York - Z vrtu společnosti BP v Mexickém zálivu poškozeného po předloňském výbuchu na plošině Deepwater Horizon možná stále uniká ropa. Firma nyní podle televizní stanice CBS News podezření ve spolupráci s americkou pobřežní stráží prověřuje. Incident z roku 2010 si vyžádal životy 11 lidí. Do vod zálivu po něm uniklo kolem 800 milionů litrů ropy.

Z poškozeného vrtu BP v Mexickém zálivu možná stále uniká ropa

Svět
Mitt Romney
New York – Republikánský kandidát na amerického prezidenta Mitt Romney byl prý po volební porážce od prezidenta Baracka Obamy otřesený. Televizní stanici CBS News to řekl jeden z Romneyho poradců. Republikán prý během volebního úterý vůbec neočekával, že by souboj o Bílý dům mohl prohrát. Interní průzkumy naznačovaly, že v klíčových státech vede. Nakonec se ale ukázalo, že tyto předpovědi byly chybné.

Romneym podle jeho poradce volební porážka otřásla

Svět
Colin Powell
New York – Bývalý americký ministr zahraničí generál Colin Powell opět podpořil v souboji o Bílý dům prezidenta Baracka Obamu, přestože se nadále cítí být republikánem. Pro současného prezidenta hlasoval už ve volbách v roce 2008. Dnes televizní stanici CBS News řekl, že tak hodlá učinit i letos, protože se Obamovi za čtyři roky podařilo změnit zemi k lepšímu.

Bývalý ministr zahraničí Colin Powell opět podpořil Obamu

Svět
Herec a bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger.
Los Angeles - Herec a bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger vděčí zřejmě za svou politickou kariéru v USA tchyni. Právě ta prý zakázala Schwarzeneggerově manželce Marii Shriverové stavět se v roce 2003 proti manželově kandidatuře na guvernérský post.

Nebýt tchyně, Schwarzenegger by prý na guvernéra nekandidoval

Svět
Zdravotnické orgány na Kubě varovaly před zvýšeným výskytem moskytů, kteří by mohli v některých městských oblastech přenášet nemoci jako je žlutá zimnice nebo horečnaté onemocnění dengue.
Dallas - Dallas vyhlásil stav nouze kvůli epidemii západonilské horečky. V devátém největším městě USA se jí nakazilo na 200 lidí a deset z nich už zemřelo, uvedla televize CBS. Dallaský starosta Mike Rawlings už kvůli nemoci nařídil vzdušné rozprašování prostředků proti komárům, kteří nemoc přenášejí. Podobné opatření město naposledy použilo v roce 1966.

Nemoci přenášená komáry sužují Texas i Kubu

Zdraví
Počítačová hra Deus Ex: Human Revolution.
Takovým zprávám z Hollywoodu se obvykle úmyslně nevěnujeme, neboť všichni asi vědí, jaký je poměr mezi avizovanými a dokončenými filmy. Společnosti Square Enix a CBS Films samozřejmě chtějí být pověstnou výjimkou, jejíž filmovou adaptaci známé herní sci-fi série se povede dotáhnout do konce.

Deus Ex: Human Revolution chce zamířit na stříbrné plátno

Hry
Ilustrační foto.
New York/Middleborough - Lidé v Middleboroughu v americkém státě Massachusetts by měli zapomenout na sprosté nadávky na veřejnosti. Jinak jim hrozí pokuta 20 dolarů (asi 400 korun). Zákaz přijali obyvatelé města v hlasování, které se uskutečnilo tento týden. Informovala o tom televizní stanice CBS News.

Ve městě v USA zakázali sprosté nadávky na veřejnosti, pod pokutou

Svět
Mark Zuckerberg.
New York – Zakladatel sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg vypadl ze seznamu 40 nejbohatších lidí světa sestaveného agenturou Bloomberg. Způsobil to neúspěšný vstup Facebooku na burzu, kvůli kterému se hodnota Zuckerbergova majetku za poslední týden snížila o 1,5 miliardy dolarů (31 miliard korun), uvedla na svých internetových stránkách americká televize CBS.

Zuckerberg vypadl ze seznamu 40 nejbohatších lidí světa

Ekonomika
Každodenní pojídání steaků a dalšího červeného masa podle vědců z Harvardovy univerzity zvyšuje o 12 procent riziko předčasného úmrtí na vleklou chorobu.
  New York - Každodenní pojídání steaků a dalšího červeného masa podle vědců z Harvardovy univerzity zvyšuje o 12 procent riziko předčasného úmrtí na vleklou chorobu. Jejich studie je tak další špatnou zprávou pro milovníky červeného masa v posledních letech. Předchozí průzkumy ukázaly, že jeho konzumace zvyšuje riziko cukrovky či rakoviny, uvedla na svých webových stránkách americká televizní stanice CBS News.

Vědci: Červené maso denně je hřebíkem do rakve

Zdraví
Ilustrační foto.
New York - Více než 200.000 vězňů ve Spojených státech si už brzy bude moci pořídit MP3 přehrávače. Nedobrovolní obyvatelé federálních věznic si na ně zároveň budou moci kupovat hudbu z knihovny, v níž bude kolem jednoho milionu skladeb. 

Vězni v USA si budou moci pořídit MP3 přehrávače

Svět
Ilustrační foto.
New York - Americké tajné služby se podle televizní stanice CBS News obávají íránského útoku ve Spojených státech či jinde. Hlavním důvodem jejich znepokojení je zvýšená aktivita íránských agentů kolem budov americké vlády ve světě a nedávné útoky na izraelské diplomaty v několika zemích, z nichž je podezřelý právě Teherán.

Američané mají strach z útoku Íránu v USA či jinde

Svět
Prezident USA Barack Obama.
New York - Americký prezident Barack Obama díky zlepšujícímu se výkonu ekonomiky Spojených států získává body u voličů. Šéf Bílého domu by nyní porazil všechny čtyři republikány ucházející se o nominaci na prezidenta. Zjistil to průzkum pro deník The New York Times (NYT) a televizní stanici CBS News.

Obama získává body u voličů, předhonil republikány

Svět
Washington - Výsledky prvních republikánských primárek ve státě Iowa potvrdily na celostátní úrovni vedoucí pozici Mitta Romneyho a současně výrazně posílily bývalého senátora Ricka Santoruma. Vyplývá to z průzkumu, který dnes zveřejnila americká televize CBS.

Romney je stále v čele republikánských primárek

Svět
Ilustrační foto
New York - Někteří Američané kvůli špatné hospodářské situaci v zemi musejí bydlet v autech. Přišli o domovy a zároveň nemají již dost peněz na ubytování v motelech či nenašli místo v útulcích pro bezdomovce.

Krize v USA: Lidé bydlí v autech

Svět
Ilustrační foto.
Liberec - Třináct turnajů ve dvou dnech. Stovky nadšených sportovců a navíc Český pohár ve Freestyle fotbale a Mistrovství ČR ve footbagu. Doslova nabitý program přinese 16. a 17. listopadu multisportovně kulturní Harcov Sportfest 2011.

Sportfest 2011 ovládne Harcov

Ostatní sporty
Americká kongresmanka Gabrielle Giffordsová (na ilustračním snímku), kterou v lednu těžce zranil atentátník, se zúčastní pátečního startu raketoplánu Endeavour. Sdělil to její manžel Mark Kelly, který bude velet posádce této vesmírné lodi.
Washington - Americká kongresmanka Gabrielle Giffordsová, kterou v lednu těžce zranil atentátník, se zúčastní pátečního startu raketoplánu Endeavour. Sdělil to její manžel Mark Kelly, který bude velet posádce této vesmírné lodi.

Giffordsová bude u startu manžela do vesmíru

Svět
Dopravní letoun americké společnosti Southwest Airlines.
Phoenix - Dopravní letoun americké společnosti Southwest Airlines se 118 cestujícími na palubě musel v pátek nouzově přistát na vojenské základně v Arizoně kvůli téměř dvoumetrové díře v trupu. Nikomu se nic nestalo, příčina nenadálé události se vyšetřuje.

Letoun bezpečně přistál s velkou dírou v trupu

Svět
Ilustrační fotografie.
USA - Centrum amerického hazardu Las Vegas se v poslední době potýká s odvrácenou stranou americkou snu. V pouštním městě přibývají bezdomovci. Často jde o lidi, jimž banky zabavily dům kvůli nesplácené hypotéce. V Las Vegas pro ně není dostatek nouzových přístřeší, a tak bezdomovci nezřídka nacházejí úkryt v tunelech pod městem. Podle televizní stanice CBS News jich tak žijí stovky.

V tunelech pod Las Vegas žijí stovky bezdomovců

Svět
Poslední díl Velmi křehkých vztahů skončí jak jinak než svatbami
New York – Takzvané mýdlové opery, tedy nekonečné televizní seriály o lidských vztazích vysílané hlavně přes den, začínají být ve Spojených státech ohroženým druhem. Kdysi populárním programům, jež své jméno získaly, protože je sponzorovaly anebo produkovaly firmy vyrábějící prací prášky a kosmetiku, stárne a ubývá publikum. Pro televizní stanice jsou tak čím dál tím méně výhodné. Tento týden například stanice CBS oznámila konec vysílání poslední mýdlové opery, jež patřila koncernu Procter & Gamble, vynálezci tohoto žánru.

U nás se uzavřela Vékávéčka, ale i v USA kdysi oblíbené mýdlové opery končí!

Film a televize