ŠTÍTEK: Čečensko

Sebevražedný útočník podnikl smrtící útok v Ingušsku
Nazraň (Rusko) – Při útoku sebevražedného atentátníka zahynulo v pondělí v metropoli jihoruského Ingušska Nazrani nejméně 20 lidí. Údaje o počtu zraněných jdou v závislosti na zdrojích od 60 do 138. Byl to nejkrvavější útok na severním Kavkazu od roku 2005.

Sebevražedný atentátník v Ingušsku zabil 20 lidí

Svět
Ruský prezident Medveděv a čečenský prezident Kadyrov
Moskva – Čečenský prezident Ramzan Kadyrov je nyní po atentátu na prezidenta severokavkazského Ingušska, který byl v pondělí vážně zraněn, odhodlán tvrdě zasahovat proti povstalcům v sousedních republikách a zintenzivnit tam protiteroristické akce.

Čečenský prezident Kadyrov chce vyhubit povstalce

Svět
U SOUDU. Timur Treťjakov byl odsouzený za vraždu a pokus o ní.
Nové Město -Doživotí a dvakrát deset let za mřížemi za vraždu a pokus vraždy. Tak zní dosud nepravomocný rozsudek Městského soudu v Praze nad Čečenci Timurem Treťjakovem, Tagirem Tarsžojevem a Muslimem Asujevem, který je stále na útěku. Státní zástupce si ponechal lhůtu na odvolání u dvou posledně jmenovaných, Treťjakov i Tarsžojev se odvolali na místě.

Za vraždu řidiče Sazky padl pro Čečence doživotní trest

Zločiny a soudy
Jaromír Štětina přednášel gymnazistům o práci válečného zpravodaje.
Jindřichův Hradec/ROZHOVOR - V úterý po poledni přednášel v učebně chemie o své zajímavé práci prvním ročníkům Gymnázia Vítězslava Nováka v Jindřichově Hradci válečný zpravodaj senátor Jaromír Štětina.

Novinář se podělil o své zkušenosti

Jindřichohradecko
Jaromír Štětina během šumperské besedy
Šumperk - Novinář Jaromír Štětina zažil dvacet válečných konfliktů po celém světě. Psal a posílal snímky z obklíčeného Grozného v Čečensku, který ostřelovala ruská armáda, byl svědkem vyhánění kosovských Albánců, viděl, když bomby spojeneckých vojsk před lety dopadaly na Belěhrad.

Štětina v Šumperku: Válku musíte nenávidět

Šumpersko
Ilustrační foto
Praha - Neziskové organizace, které se starají o uprchlíky v České republice, si stěžují na nedostatek zájmu. A to nejen ze strany široké veřejnosti, která zaujímá k uprchlíkům povětšinou xenofobní postoj. Oči před touto problematikou zavírají i politici, tedy ti, kteří by mohli změnit situaci k lepšímu.

Před problematikou uprchlíků politici zavírají oči

Česko