ŠTÍTEK: Česká pošta

Centrální pošta v Chrudimi. Přímo v Chrudimi se nacházejí tři pobočky České pošty. Čtvrtá se nachází v místní části Medlešice.
Vedení České pošty trvá i po včerejším jednání se starostou Chrudimi Františkem Pilným na zrušení tří ze čtyř chrudimských poboček, zůstane tak skutečně jen ta hlavní na Resslově náměstí. Jako náplast ale možná v některém z chrudimských obchoďáků vznikne menší pobočka, tzv. Pošta Partner Plus, kterou budou obsluhovat handicapovaní a lidé si tu vyřídí nejen poštovní služby, ale i řadu dalších záležitostí. Výhodou by byla i otevírací doba do pozdního večera včetně nedělí. 
17 fotografií

Náplast za rušené pošty v Chrudimi. Jedna nová možná vznikne v některém marketu

Chrudimsko
Poslanec a šéf hnutí ANO Andrej Babiš
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš prohrál prezidentské volby a stáhl se mediálně do pozadí. Už ale zase nabírá sílu a politika mu chutná. Je aktivní na sociálních sítích a pomalu se chystá také na volby do Evropského parlamentu, které považuje za zásadní. Dokonce koketuje s myšlenkou, že by byl lídrem kandidátky.
16 fotografií

Andrej Babiš: Ekonomika je byznys. To politolog Fiala nechápe

Česko
Jednání na radnici v Ústí nad Orlicí o rušení pošt.
/ANKETA/ Starostové Ústí nad Orlicí a České Třebové nevzdávají boj o pobočky pošty ve svých městech. Jednání s vedením České pošty pokračovala tento týden. Ústí chce zachránit vytíženou pobočku na Nové Louži. Česká Třebová ale Parník asi neobhájí. Co si myslíte vy? Kterou pobočku by měla Česká pošta zachovat? Hlasujte v anketě a diskutujte.
3 fotografie

Ústí bojuje o poštu na Nové Louži. Česká Třebová ale s Parníkem asi neuspěje

Orlicko
Pošta v Lánech bude od července jediná pobočka ve Svitavách.
/ANKETA/ Sedm přepážek, větší parkoviště a boxy na balíky po celém městě. Svitavy boj o poštu nevzdávaly do poslední chvíle. Zachránit pobočku u náměstí se sice nakonec nepodařilo, ale podmínky radnice Česká pošta splní: od července budou mít lidé na jediné poště v Lánech k dispozici více přepážek. Ve městě přibydou Balíkovny a boxy na zásilky. Co si myslíte vy? Kterou pobočku by měla Česká pošta zachovat? Hlasujte v anketě a diskutujte.
16 fotografií

Svitavy poštu u náměstí nezachránily. Vybojovaly ale více přepážek a boxů

Svitavsko
Budova u České pošty u brněnského hlavního vlakového nádraží.
S otazníky odcházeli starostové měst na jihu Moravy ze čtvrteční odpolední schůzky se zástupci České pošty a jihomoravským hejtmanem Janem Grolichem. Na jihu Moravy má skončit celkem třiadvacet poboček, ale starostové ještě chtějí rozhodnutí o zrušení některých z nich zvrátit. Ve hře je i možnost, že na místo rušených poboček někde vzniknou takzvané Pošty Partner plus.
19 fotografií

Jednání o jihomoravských pobočkách pošty: Náhrada Partner plus? Neznají podmínky

Brněnsko
Poštovní pobočku na sídlišti Hvězdárna čeká uzavření. Denně přitom obslouží desítky lidí.
Jindřichův Hradec má od 1. července přijít o tři poštovní pobočky ze čtyř. Zůstat má pouze hlavní pošta v Husově ulici, která ale podle vedení města nesplňuje potřebné parametry z hlediska kapacity, bezbariérovosti ani parkovacích míst. Radnice proto iniciovala schůzku s vedením České pošty, aby se ujistila, že je rozhodnutí o rušení poboček definitivní, případně našla společnou řeč ohledně dalšího postupu.
7 fotografií

Pošta od zrušení poboček neustoupí. Město připravuje plán pro jejich záchranu

Jindřichohradecko
Česká pošta. Ilustrační snímek
Česká pošta vedle zaměstnanců na přepážkách v souvislosti s chystaným uzavřením poboček ve městech chystá ještě druhou vlnu propouštění, která se má jen v Pardubickém kraji týkat dalších 41 lidí. Nejvíce z nich tvoří motorizované posádky doručovatelů, pracovní poměr jim skončí k 31. červenci. Vyplývá to z interního dokumentu, který získaly seznamzpravy.cz.

V Pardubickém kraji Česká pošta propustí v červenci dalších 41 doručovatelů

Pardubicko
Jednou z poboček České pošty, kterou ke konci června čeká uzavření provozu, je filiálka na náměstí 28. dubna v brněnské Bystrci.
/VIDEO/ Vlastní poštovní pobočku nemají, spádovou jim počínaje červencem zruší. Specifický problém nyní řeší obyvatelé brněnských Kníniček, kteří za poštovními službami aktuálně vyráží na bystrckou filiálku na náměstí 28. dubna. Ta má však svůj provoz za dva měsíce ukončit. Spádovou poštou se tak pro Kníničské stane pobočka v obchodním centru Max. Mnozí se obávají nebývalého přetlaku, dohromady ji má totiž využívat zhruba šestadvacet tisíc obyvatel Bystrce i Kníniček.
8 fotografií

Zrušení pošty v Bystrci: 26 tisíc lidí na jednu pobočku, lidé se bojí front

Brněnsko
Jednou z poboček České pošty, kterou ke konci června čeká uzavření provozu, je filiálka na náměstí 28. dubna v brněnské Bystrci
Vlastní poštovní pobočku nemají, spádovou jim počínaje červencem zruší. Specifický problém nyní řeší obyvatelé brněnských Kníniček, kteří za poštovními službami aktuálně vyráží na bystrckou filiálku na náměstí 28. dubna. Ta má však svůj provoz za dva měsíce ukončit. Spádovou poštou se tak pro Kníničské stane pobočka v obchodním centru Max. Mnozí se obávají nebývalého přetlaku, dohromady ji má totiž využívat zhruba šestadvacet tisíc obyvatel Bystrce i Kníniček.
8 fotografií

Jedna pošta pro 26 tisíc lidí? Pobočka v Brně brzy zmizí, lidé se bojí přetlaku

Regiony
Věznice na Borech. Ilustrační snímek
Počet vězňů za mřížemi v Česku nadále stoupá, zatímco Vězeňské službě stále chybí zaměstnanci. Za loňský rok přibylo zhruba 400 vězňů, od začátku letošního roku vzrostl jejich počet o dalších téměř 640 lidí. Šéf Vězeňské služby Simon Michailidis v pátek na setkání s novináři řekl, že ve věznicích jsou v poslední době mnohem častější případy agresivity vězňů vůči dozorcům. Bezpečnostní sbor hledá nové členy, Michailidis o tom jednal i s Českou poštou, která chystá propouštění.
8 fotografií

Počet vězňů nadále stoupá. Vězeňské službě chybí téměř 800 zaměstnanců

Krimi
Pobočka na sídlišti Březenecká v Chomutově je na seznamu rušených pošt. Město zvažuje, že budovu koupí.
/ANKETA/ Pobočka České pošty v Kundratické ulici na sídlišti Březenecká je jednou z těch, které mají 1. července skončit. Vedení Chomutova má se zástupci pošty v závěru dubna o situaci jednat. Jednou ze zvažovaných variant je odkoupení budovy městem. A to i přesto, že zatím nemá pro objekt využití. Stojí ale podle vedení města na strategickém místě u pozemku, který chce Chomutov v budoucnu rozvíjet.

Chomutov zvažuje koupi budovy pošty na Březenecké. Pobočka má od července zavřít

Chomutovsko
Pošta na Horním náměstí v Olomouci
Česká pošta po jednáních se starosty na Olomoucku neupravila seznam poboček, které chce zlikvidovat. Jako alternativu pro obce, kde bude úřadovna zrušena, nabídne model pošta Partner Plus. Náklady by hradila města. Olomouc s rušením pošty na Horním náměstí nesouhlasí, stejně tak se zavřením pobočky v Holici. Vedení města je podle primátora Miroslava Žbánka zároveň připraveno jednat o dalším osudu paláce na Horním náměstí, kde sídlí pošta Olomouc 8, a jeho případném nabytí městem.
20 fotografií

Poštovní palác na Horním chce získat město. Seznam rušených poboček se nemění

Olomoucko
Česká pošta, ilustrační foto.
Pokud by Praha odkoupila od České pošty její hlavní budovu v Jindřišské ulici, jednou z variant využití je, že by v ní v budoucnu mohli sídlit magistrátní úředníci. Zda se tak stane, ale není jasné, město nejdříve musí znát podmínky odkupu, sdělil ČTK městský radní Adam Zábranský (Piráti). Vedení města už zahájilo jednání s poštou, která plánuje prodej kvůli úsporám. Za poštu musí vyjednávání s Prahou ještě posvětit dozorčí rada státního podniku.

Pokud Praha koupí od pošty hlavní budovu, může tam přestěhovat úředníky

Praha
Hlavní pošta v centru Ústí, středeční dopoledne.
/FOTO, VIDEO/ V jedné plno, druhá takřka zela prázdnotou. Pobočky České pošty v Masarykově a Krčínově ulici. Jedna v centru Ústí, druhá v Krásném Březně. Do té první má docházet 16 tisíc obyvatel Neštěmic po zrušení té, na kterou byli doposud zvyklí. Právě do centra totiž vedení společnosti přesměruje veškeré poštovní zásilky pro lidi z Neštěmic. To pro mnohé znamená naprosto nelogické rozhodnutí, se kterým nesouhlasí. Do krásnobřezenské pobočky, na dohled zdejších supermarketů a pekárny, by naopak chodit chtěli, když už jim nic jiného nezbývá. Mnozí propadají beznaději. Ústecký deník pro vás zjistil, zda existují možnosti, jak svou návštěvu pošty urychlit, nebo si dokonce nechat poslat veškerou korespondenci na pobočku, kterou si vyberete.
8 fotografií

Nelíbí se vám vaše pošta? Stačí vyplnit formulář a pošlou vám vše jinam

Ústecko