ŠTÍTEK: Česká pošta

Pošta. Ilustrační foto.
O případném prodeji budovy České pošty v Jindřišské ulici by ještě tento měsíc mohla jednat dozorčí rada podniku. Odhadní cena je přes jednu miliardu korun. Případné vyjmutí ze svěřeného majetku pak bude ještě muset schválit ministerstvo vnitra a pak teprve začnou jednání s potenciálními kupci. Prvním zájemcem v pořadí je Hlavní město Praha. 

Prodej pošty v Jindřišské projedná dozorčí rada. Cena je odhadnuta na miliardu

Praha
Ilustrační foto.
Vedení Příbrami nesouhlasí s rušením dvou poboček České pošty ve městě. K tomuto tématu proběhlo jednání s oblastní zástupkyní této státní organizace. Vedení pošty na rušení poboček v daném množství trvá. Jediné řešení, jak zachránit pobočku v ulici Budovatelů, je zrušení druhé pobočky, která měla být zachována, a sice pošty na třídě Osvobození. Tato pobočka je ovšem o třetinu více vytížená a navíc od července bude mít pět přepážek místo tří. 

Jednání nic nezměnilo. Česká pošta zruší v Příbrami dvě své pobočky

Příbramsko
Opravená budova nádraží Opava západ. 18. dubna 2023, Opava.
Rekonstrukce nádraží Opava západ skončila. Budově se vrátila její historizující podoba, o kterou přišla v šedesátých letech minulého století vinou nepříliš zdařilých stavebních úprav, cestující se dočkali důstojného a moderního prostředí. Podle dobových fotografií se obnovily klenby nad okny, římsy nebo zastřešení přístřešku. A zatímco nádraží je dokončené, prostor před ním zůstává staveništěm. Kdy bude hotovo i tady?

VIDEO: Nádraží v Opavě má opět historický vzhled. Kdy ale skončí práce venku?

Opavsko
Pošta na třebíčském sídlišti Za Rybníkem, v Okružní ulici.
Ještě nedávno to vypadalo, že Česká pošta zruší v Třebíči pobočky v Demlově ulici a ulici Marie Majerové. Po jednání zástupců České pošty s vedením města však došlo ke změně. „Pobočka Třebíč 5 v ulici Marie Majerové původně určená ke zrušení nakonec zůstane zachována. Místo ní bude zrušena pobočka Třebíč 2 v ulici Okružní. Ve městě tak zůstanou zachovány pobočky Třebíč 1, v ulici Smila Osovského, a Třebíč 5, tedy právě Marie Majerové,“ sdělil Deníku tiskový mluvčí České pošty Ivo Vysoudil.
21 fotografií

Víme první: Česká pošta se v Třebíči rozhodla pro změnu při rušení poboček

Třebíčsko
Ilustrační foto
V Jablonci zmizí dvě pobočky České pošty a to ve Vysoké ulici a v Kokoníně. Podle vyjádření manažerky interní poštovní sítě Česká pošta počítá jak s posílením roznosu v případě důchodů, aby si senioři nemuseli pro důchod na poštu, ale aby jim ho doručovatelé přinesli domů, tak s obsazením všech přepážek na hlavní jablonecké poště a dalších pobočkách v Jablonci dle potřeby.

V Jablonci nad Nisou zruší pošta dvě pobočky, s propouštěním nepočítá

Jablonecko
Obyvatelé Předmostí zrušení jediné pobočky České pošty v největší místní části Přerova nechápou.
V boji o zachování alespoň jedné ze dvou zrušených poboček České pošty v Přerově - konkrétně té v Předmostí, chce pokračovat město. Primátor Petr Vrána (ANO) se kvůli tomu obrátil na předsedu Rady Českého telekomunikačního úřadu Marka Eberta a žádá ho v dopise, aby záměr přehodnotil. Stejný dopis zaslal už dříve také ministru vnitra Vítu Rakušanovi.

Boj o zachování pošty v Předmostí nekončí

Přerovsko
Na místě filiálky České pošty na Horním náměstí stával hotel, který provozovala rodina Englischova do roku 1881. V roce 1912 byl dům zdemolován a vyrostla zde novostavba banky Union.
Sto milionů korun i více by podle odborníků na reality mohla získat Česká pošta prodejem paláce na Horním náměstí, v němž sídlí poštovní pobočka Olomouc 8, kterou chce státní podnik zrušit v rámci zahájené transformace. Vedení města usiluje o zachování využívané pobočky. Českou poštu požádalo, aby místo ní zrušilo malou úřadovnu v Mariánské ulici, kde je pošta v nájmu.
20 fotografií

Pošta by za palác na Horním mohla dostat přes 100 milionů. Co tam může být

Olomoucko
Pobočka České pošty v Opavě-Kateřinkách. 13. dubna 2023.
Kateřinky, Kylešovice, Jaktař a nádraží Opava západ. Nad těmito čtyřmi pobočkami České pošty v Opavě se začala stahovat mračna, když je vedení podniku zařadilo mezi ty, které se chystá od letošního července zavřít a zrušit. Primátor Tomáš Navrátil následně jednal se zástupci České pošty a pokusil se jejich rozhodnutí zvrátit. A to se mu nejspíše podařilo. Některé pošty sice smutný osud nemine, ale jiné naopak přežijí. Které to budou?
17 fotografií

Škatulata, hejbejte se. Rušení pošt v Opavě bude přece jen jinak

Opavsko
Lidé na hlavní poště v Žatci.
Kdo chodí pravidelně na hlavní žateckou poštu v ulici Volyňských Čechů, to zná. Když trefí "špatný čas", vystojí si frontu a na řadu se dostane až za několik desítek minut. Situace se pravděpodobně ještě zhorší, neboť od 1. července zůstane ve městě jediná. Druhá žatecká pošta, v Podměstí na Havlíčkově náměstí, je totiž na seznamu tří set poboček v Česku, které se mají k 30. červnu zrušit.
4 fotografie

Fronty a desítky minut čekání už teď. Situace na žatecké poště se ještě zhorší

Žatecko a Lounsko
Česká pošta v Českolipské ulici končí. Jak vypadá jedna z cest MHD na pobočku v centru města v Tyršově ulici?
/FOTOGALERIE/ Od července mají ze světa zmizet dvě mělnické pobočky České pošty, v ulicích Nemocniční a Českolipské. Ve městě tak zůstane jediná pošta, v Tyršově ulici. A to znamená pro řidiče pátrání po místu k parkování - a pro lidi bez aut snad ještě větší strasti. Deník zjišťoval, jaké možnosti se jim nabízejí v případě, že cestují na poštu do centra z Českolipské ulice.
32 fotografií

Jak od léta na poštu? Bez auta výstup do kopce nebo autobusem s přestupem

Mělnicko
Pobočka České pošty ve Valticích.
Budova České pošty na náměstí Svobody ve Valticích na Břeclavsku je na prodej. Tato informace znejistila představitele města, obávali se možného zrušení tamní pobočky. Zvláště když Česká pošta nedávno zveřejnila seznam tří set poboček v celé republice, které zaniknou. „Kontaktovali jsme oblastní obchodní manažerku pro Moravu, která mailem odpověděla, že by pobočka neměla být omezená nebo rušená. To mě moc neuklidnilo, takže jsem se obrátil na ředitele logistiky pro celou Moravu, ten neodpověděl vůbec," řekl Deníku valtický starosta Aleš Hofman.
4 fotografie

Česká pošta prodává budovu ve Valticích. Pobočku chce ale ve městě zachovat

Břeclavsko
Jednou z poboček České pošty, kterou ke konci června čeká uzavření provozu, je filiálka na náměstí 28. dubna v brněnské Bystrci.
/TÉMA DENÍKU/ Otevřený dopis České poště vznikl v uplynulých dnech v brněnské Bystrci. Vedení městské části se tak snaží vyvolat dialog mezi bystrckým starostou Tomášem Kratochvílem a zástupci pošty. Důvodem je oznámení o zrušení jedné z tamních poboček, která má zaniknout s koncem června. Zdaleka se však nejedná o jedinou brněnskou městskou část, jež s rušením filiálek nesouhlasí. Problémem se nyní zabývají rovněž v Brně-středu, o schůzku s vedením pošty požádali také zástupci kraje.
8 fotografií

Rušení poboček České pošty v Brně: starostové nesouhlasí, vznikl otevřený dopis

Brněnsko
Jednou z poboček České pošty, kterou ke konci června čeká uzavření provozu, je filiálka na náměstí 28. dubna v brněnské Bystrci
Otevřený dopis České poště vznikl v uplynulých dnech v brněnské Bystrci. Vedení městské části se tak snaží vyvolat dialog mezi bystrckým starostou Tomášem Kratochvílem a zástupci pošty. Důvodem je oznámení o zrušení jedné z tamních poboček, která má zaniknout s koncem června. Zdaleka se však nejedná o jedinou brněnskou městskou část, jež s rušením filiálek nesouhlasí. Problémem se nyní zabývají rovněž v Brně-středu, o schůzku s vedením pošty požádali také zástupci kraje.
8 fotografií

Rušení poboček České pošty v Brně? Starostové nesouhlasí, vznikl otevřený dopis

Regiony
Obyvatelé Předmostí zrušení jediné pobočky České pošty v největší místní části Přerova nechápou.
Ani jednání přerovského primátora Petra Vrány (ANO), který se ve čtvrtek sešel se zástupci vedení České pošty, nepřineslo zásadní obrat k lepšímu. V Přerově od 1. července zaniknou dvě pobočky pošty ze čtyř. Město usilovalo alespoň o zachování té v Předmostí - vedení pošty ale takovou možnost vyloučilo.

Primátor dostal od pošty košem. Zruší se Předmostí i Trávník

Přerovsko
Česká pošta Plzeň 18 - Macháčkova ulice - Skvrňany zůstane nakonec zachována
Po včerejší informaci o záchraně jedné pobočky České pošty, která měla být původně zrušena, přichází další dobrá zpráva. Město Plzeň se po dvoudenních jednáních s Českou poštou dohodlo na záchraně celkem dvou pošt, které byly původně určeny ke zrušení. Zachována zůstane pošta číslo 9 v Obchodním centru Olympia a rušit se nebude ani pošta číslo 18 na sídlišti ve Skvrňanech.

Plzni se podaří zachránit dvě pošty před zrušením. V Olympii a Skvrňanech

Plzeňsko
Pošta ve svitavském Lačnově
/ANKETA/ Zatímco starostové měst ještě bojují o zachování poboček pošt, některé budovy České pošty jsou už připravené k prodeji, jak zjistil Deník. Ve Svitavách půjde do aukce dům v Lačnově, kde přepážky ukončí provoz k poslednímu červnu. Město budovu nechce, vedení radnice nemá zájem ani o dům pod náměstím, kde bude zrušená druhá pošta. Jak to tedy s ní bude? 

Rušená pošta ve svitavském Lačnově jde do aukce, inzerát už visí. A co ty další?

Svitavsko
Ilustrační foto.
Místo čtyř poboček České pošty by od července měly v Příbrami zůstat pošty pouze dvě. Podle seznamu, který Česká pošta zveřejnila v pátek 31. března, by měly být zrušeny pobočky v Poštovní ulici a v ulici Budovatelů. Obyvatelé Příbrami tak budou moci využívat pouze zbylé dvě pobočky, a sice v ulici Gen. R. Tesaříka a na třídě Osvobození. Ovšem vedení Příbrami s rušením zmíněných poboček nesouhlasí a chce jednat alespoň o zachování pobočky v ulici Budovatelů. 

Co můžeme udělat? Příbram chce jednat o zachování pošty v ulici Budovatelů

Příbramsko
Hojně využívaná pobočka na největším hradeckém sídlišti Vajgar.
Jindřichův Hradec citelně doplatí na rušení poštovních poboček. Česká pošta plánuje ve městě uzavřít tři své pobočky ze současných čtyř. Ve více než dvacetitisícovém Hradci by tak zůstala pouze jedna poštovní pobočka v Husově ulici v centru města. Radnice ale s tímto postupem nesouhlasí. Její zástupci proto odeslali dopis adresovaný pověřenému zástupci generálního ředitele státního podniku.
8 fotografií

Hradecká radnice chce bojovat za poštu na sídlišti Vajgar. Pro město je zásadní

Jindřichohradecko
V Náchodě se od července budou muset obejít bez poboček v Českoskalické a Polské ulici. V Jaroměři zruší pobočky v Josefově a Na Zavadilce.
Bez úspěchu skončilo úterní jednání se zástupci České pošty na radnici v Náchodě. S návrhem na zachování poboček neuspěl ani starosta Jaroměře. Města se chtějí se státním podnikem domluvit alespoň na rozšíření služeb jediného úřadu, který jim zůstane. Pomoc by mohla i služba, kdy půjde řada věcí zařídit z domova při návštěvě poštovní doručovatelky.
9 fotografií

Zklamání v Náchodě a Jaroměři. S poštou se nedohodli, dvě pobočky ze tří skončí

Náchodsko
Česká pošta plánuje prodloužit dobu doručování ekonomických zásilek ze dvou na tři dny
Česká pošta chce kvůli úsporným opatřením prodloužit dobu doručování u ekonomických zásilek na tři dny od podání ze současných dvou. Ušetřit tím hodlá část doručovatelů, protože v polovině roku plánuje jejich počet snížit o 500. Odborům se opatření nelíbí, protože půjde o snížení kvality a dostupnosti poštovních služeb. Zástupci odborů to uvedli na jednání s managementem pošty.

Ze dvou dnů tři. Česká pošta chce prodloužit dobu ekonomického doručování

Ekonomika