ŠTÍTEK: Česká pošta

Jižní město
Hlavní město Praha se stalo letošním vítězem srovnávacího průzkumu Místo pro život. Ten monitoruje kvalitu života obyvatel v Česku a slouží jako nástroj pro mapování úrovně životních podmínek. Celkové pořadí krajů je složeno ze dvou částí - ze dvou třetin o umístění rozhodují statistická data, třetinou se na výsledcích podílí sami obyvatelé prostřednictvím průzkumu spokojenosti se životem v kraji, kde bydlí.

Kde se v Česku žije nejlépe? Podívejte se, jak dopadl váš kraj

Češi v číslech
Mnoho řidičů bude letos cestovat na dovolenou autem po dálnici
Mnoho českých rodin se také letos vypraví na letní dovolenou autem. Zatímco někdo dává přednost cestování krajinou mimo rušné silnice, jiní se kvůli rychlejšímu přesunu rozhodnou využít dálnice a rychlostní silnice se zakoupenou elektronickou dálniční známkou. Právě pro ně přinášíme deset tipů pro pohodové cestování po českých dálnicích.

10 tipů pro bezproblémové cestování po českých dálnicích

Život řidiče
Místo bývalé pobočky České pošty vznikl secondhand Sekáčmix, 20. června 2024.
Je to už rok od uzavření pošty na Hlavní třídě v Ostravě Porubě. Okolní obyvatelé jsou od té doby odkázáni na nejbližší poštu na Čkalovově ulici u RT Torax Areny. Zejména starším obyvatelům Hlavní třídy ale pobočka pošty stále chybí. A to zejména kvůli nízké vytíženosti, která zajišťovala rychlé odbavení požadavků. Opuštěné místo ale rychle našlo nového majitele. Od letošního března zde funguje Sekáčmix, který nabízí oblečené z druhé ruky.
5 fotografií

Pošta na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě zmizela. Nahradil ji secondhand

Ostravsko
Česká pošta bude prodávat dům ve vrchlabském Podhůří v elektronické aukci za vyvolávací cenu 5,1 milionu korun.
Česká pošta prodá dům ve vrchlabském Podhůří v elektronické aukci za vyvolávací cenu 5,1 milionu korun. Kdo má zájem, může se přihlásit do pondělí 24. června. Podobný osud zřejmě čeká poštu ve Svobodě nad Úpou. Zastupitelé totiž v pondělí odmítli nabídku státního podniku na odkup zdevastované budovy. Místo toho budou jednat o zavedení služby pošta Partner do prostor radnice.
16 fotografií

Pošta vydraží dům ve Vrchlabí za miliony, na prodej bude i budova ve Svobodě

Krkonoše
Úplná uzávěra Hlavní třídy v Porubě potrvá do neděle, 20. června 2024.
/ANKETA/ Už v pátek 21. června startuje na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě třináctý ročník Festivalu v ulicích Art & Life. V souvislosti s touto kulturní událostí dojde k úplné uzávěře Hlavní třídy, která potrvá od 20. do 23. června 2024 do 18 hodin večer. Obyvatelé Poruby se s každým takovým omezením rozdělují na ty, kteří toto omezení nepodporují a ty, kteří takovou změnu a speciální využití Hlavní třídy vítají.
50 fotografií

Uzavřít Hlavní třídu na celé léto? To je zatím z říše snů, říká starostka Poruby

Ostravsko
V nabídce realitní kanceláře je také činžovní dům v Panské ulici v centru Olomouce
Úspěchem skončila pro Českou poštu středeční aukce, v níž prodala palác na Horním náměstí v Olomouci. Vítěz, který si podle prodávajícího zatím přeje zůstat v utajení, získá nemovitost za 130,5 milionu korun. V centru krajského města jsou však aktuálně k mání i další zajímavé budovy. Státu se také zatím nedaří najít kupce rozsáhlých Hanáckých kasáren, které jsou nyní ke koupi s výraznou slevou.
7 fotografií

V centru Olomouce jsou k mání zajímavé historické budovy

Olomoucko
Areál bývalé hasičské zbrojnice v Pražské je prázdný od roku 2018, kdy se hasiči přestěhovali do nových prostor.
/VIDEO/ Návrh opozice na vyhlášení referenda ohledně přestavby bývalé hasičárny v Pražské ulici ve Znojmě na městský úřad neprošel. Opoziční zastupitelé poukazovali na to, že úřednický komplex na severním okraji města ovlivní život ve Znojmě na dalších třicet nebo padesát let, unáhlenost koupě i chybějící debatu s občany. Referendum hodlali spojit se zářijovými krajskými volbami. Podporu napříč politickým spektrem nenašli.
16 fotografií

Přestavba hasičárny na úřad ve Znojmě? Návrh opozice na referendum neprošel

Znojemsko
Dům, kde dříve sídlila pobočka České pošty, je k prodeji.
Poslat doporučeně psaní či balíček, zaplatit složenky nebo si vyřídit další listovní služby mohou obyvatelé Liberce téměř už rok pouze na šesti pobočkách České pošty. Jejich původní počet poklesl z dvanácti na polovinu, k redukci došlo po změně legislativy a státní podnik tehdy na tři sta nepovinných poboček zrušil z ekonomických důvodů bez náhrady. A zatímco některé domy zejí prázdnotou, jiné bývalé pobočky získaly druhou šanci.
30 fotografií

Rok od zavření poboček České pošty. Jak se proměnila poštovní místa v Liberci?

Liberecko
Michal Vepřek při své rozlučce po zápase s Varnsdorfem
Symbolicky přibil kopačky na hřebík a skončil. 38letý Michal Vepřek, který spojil svou kariéru se svou domovskou olomouckou Sigmou, se rozloučil s fanoušky po posledním kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY proti Varnsdorfu, ve kterém jeho spoluhráči zvítězili po obratu 2:1 a podtrhli tak skvělé jaro, které je v české druhé nevyšší soutěži vytáhlo až na téměř neuvěřitelnou druhou příčku.
69 fotografií

Co bude dál? To se teprve uvidí, říká Michal Vepřek po konci kariéry

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA
Už jen do pátku 31. května 2024 mají majitelé nemovitostí čas na zaplacení daně z nemovitosti. Na co nezapomenout? Důležité informace najdete v článku.
Už jen do pátku mají majitelé nemovitostí čas na zaplacení daně z nemovitosti. Finanční úřad takto vyrozuměl téměř čtyři miliony poplatníků. Drtivá většina z nich bude letos platit daň vyšší, protože ji vláda zvedla o zhruba 80 procent. Někteří ale budou platit třeba trojnásobek, protože řada obcí zvýšila také místní koeficient. Deník přináší přehled změn a povinností.

Poslední šance zaplatit daň z nemovitosti: Proč je vyšší, co dělat bez složenky

Ekonomika
V mosteckém sídle společnosti Severní energetická se ve čtvrtek 23. května konala Burza práce pro propouštěné zaměstnance uhelného lomu ČSA a sesterské servisní firmy Sev.en Inntech.
V mosteckém sídle těžební společnosti Severní energetická začala ve čtvrtek 23. května burza práce pro hromadně propouštěné zaměstnance uhelného lomu ČSA a sesterské servisní firmy Sev.en Inntech. Volná místa jim nabídly desítky náborářů různých zaměstnavatelů z regionu. Burza se bude opakovat v pondělí 27. května. Je součástí pomoci koordinované těžaři i veřejnými institucemi.
11 fotografií

S výpovědí rovnou na burzu. Firmy pomáhají propouštěným z uhelného průmyslu

Mostecko
Vizualizace Městského divadla Vrchlabí.
/VIZUALIZACE/ Po vybudování Aquacentra chystá Vrchlabí další velký investiční projekt. Připravuje výstavbu Městského divadla Vrchlabí. Vznikne na místě starého kina, které je od roku 2010 uzavřené. Podle architektonické studie má poskytnout zhruba 350 míst v hlavním sále a na balkóně. V patře bude Vivaldiho kavárna. Objekt rozšíří prosklené foyer a provozní budova.
24 fotografií

Vrchlabí připravuje stavbu městského divadla. Bude mít i Vivaldiho kavárnu

Krkonoše
Město Pec pod Sněžkou odkoupilo budovu České pošty, od 1. května provozuje poštovní pobočku.
„V Peci žiju od roku 1962 a pošta je tady celou dobu. Jsme moc rádi, že bude pokračovat. Je tady potřeba,“ řekl Dušan Porubský, který v Peci pod Sněžkou provozuje menší rodinný penzion. Město ke spokojenosti místních obyvatel uchránilo před prodejem do jiných rukou cennou budovu v centru horského střediska a do svých rukou převzalo i provoz poštovní pobočky. Ta funguje od 1. května v režimu pošta Partner. Pátečním podpisem smlouvy stvrdilo město odkup budovy s dvěma byty od České pošty za 29 milionů korun.
23 fotografií

Místní si oddechli. Město koupilo v Peci pod Sněžkou budovu České pošty i s byty

Krkonoše