ŠTÍTEK: Česká pošta

V Blešnu lidé podepisují petici za zachování kamenné pobočky České pošty.
/VIDEO/ Třem obcím na Hradecku se podařilo zbrzdit testování mobilní pošty. V Blešnu, Jeníkovicích a Libřicích měla zkušebně na tři měsíce služba nahradit kamenné pobočky. Vesnice se ohradily a dvě ze tří neumožnily poštovní dodávce parkovat na obecních pozemcích. Pošta chce ale pilotní projekt dál prosazovat a zkouší ho i na Rychnovsku, kam její  úřadovna na kolečkách poprvé zavítala už v roce 2020.
3 fotografie

Obce na Hradecku se mobilním poštám brání, na Rychnovsku už začaly fungovat

Rychnovsko
Hlavní pošta v Praze.
Česká pošta omezuje provozní dobu v legendární pobočce hlavní pošty v Jindřišské ulici v centru Prahy. Nesouvisí to se záměrem státního podniku objekt, stojící kousek od Václavského náměstí, prodat, ale s vyhodnocením zájmu klientů. Úmysl prodat ale zůstává aktuální. A pokud komplex získá nového majitele, poštovní pobočka z místa, kde působí od roku 1873, zmizí úplně.
7 fotografií

Pošta v Jindřišské omezuje provozní dobu. Do budoucna zřejmě zmizí

Praha
Zkontrolujte si řidičský průkaz. Můžete patři mezi statisíce lidí, kterým letos končí. Váhat se nevyplatí
Minimálně jednu cestu na úřad bude letos muset absolvovat přes 360 tisíc řidičů. Končí jim totiž platnost řidičského průkazu. Žádost si mohou podat online, ovšem vyzvednout novou kartičku je potřeba osobně na úřadu. Za dva roky může odpadnout i tato návštěva úřadu. Doklad doveze kurýr, nebo si jej řidiči vyzvednou v poštovních boxech. 

Statisíce řidičů si musí nechat vyměnit průkaz. Kdo zaváhá, čeká ho pokuta

Doprava
O "superdávku" si půjde zažádat z domova přes klientskou zónu MPSV Jenda, na pobočce úřadu práce, popřípadě České pošty.
Systém českých sociálních dávek už byl podle ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) zastaralý a nepřehledný. Resort ministra Mariana Jurečky (KDU-ČSL) proto nyní chystá zásadní změny. Místo přídavku na dítě, příspěvku na bydlení, příspěvku na živobytí a doplatku na bydlení se chystá jedna nová komplexní dávka pro celou rodinu složená ze tří možných částí a pracovního bonusu. Stačit bude jedna žádost, proběhne jedno správní řízení a mnoho potřebných dokumentů si najde sám stát.

Přehledně: Blíží se nová superdávka sociální pomoci. Kdo získá nárok

Ekonomika
Posun u centrálního stavebního úřadu v Brně: začne pronájem budovy pošty na Orlí
Už v příštím týdnu začnou první úpravy prostor budoucího centrálního stavebního úřadu v Brně. Ostrý provoz zahájí nová brněnská superinstituce v Orlí ulici v červenci. Interiéry je však nejdříve nutné adekvátně přizpůsobit. K cíli se blíží rovněž jednání vedení města se zástupci České pošty o odkupu samotné budovy. Do jejich skončení si město nemovitost pronajme.
21 fotografií

Posun u centrálního stavebního úřadu v Brně: začne pronájem budovy pošty na Orlí

Brněnsko
Generální ředitel Úřadu práce ČR Daniel Krištof
Úřad práce v posledních letech zažívá velmi hektické období. Nejprve vyřizoval kompenzační program Antivirus, pak odbavoval statisíce ukrajinských uprchlíků a zároveň pomáhal Čechům pomocí dávek zvládat inflaci a energetickou krizi. Jeho nový ředitel Daniel Krištof je však optimista. V rozhovoru pro Deník popisuje, že digitalizací žádostí si úřad uvolní ruce na poradenství, chystaná superdávka bude lidi motivovat k práci a vzdělávací kurzy jim zvýší kvalifikaci.
8 fotografií

Nechceme vychovávat další generace lidí na dávkách, říká šéf Úřadu práce

Ekonomika
Konec pošty v Kladně-Dubí dopadá neblaze nejvíce na seniory z okolí čtvrti bez vlastního auta.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ V Kladně, podobně jako dalších městech republiky, byly vloni v létě zrušeny některé pobočky České pošty. Ve více než sedmdesátitisícovém městě uzavřela pošta celkem čtyři, které sídlily vesměs v nájemních prostorách. Zejména seniorům a lidem bez auta nastala poněkud svízelná situace. Nejhůře se s absencí pošty vyrovnávají podle zjištění Deníku obyvatelé Dubí, Vrapic a Dříně.
29 fotografií

Jako na konci světa. Poštu v Dubí zrušili a místní si už nekoupí ani noviny

Kladensko
Známky bratrů Lipských; Zdroj: Se souhlasem České pošty
Tři veteráni, Ať žijí duchové nebo Jáchyme, hoď ho do stroje. To je jen část výčtu filmů, které za sebou zanechala spolupráce bratrů a pelhřimovských rodáků Lubomíra a Oldřicha Lipských. Oba budou nyní mít známku s vlastními motivy. Poštovní aršík s názvem Divadlo a film: Bratři Lubomír Lipský, Oldřich Lipský vydá Česká pošta ve středu desátého dubna.
3 fotografie

Pelhřimovští rodáci a filmaři Lipští budou mít vlastní známku. Podívejte se

Pelhřimovsko