ŠTÍTEK: Česká pošta

Jednou z největších ostud Prostějova vyhlásili čtenáři Deníku chátrající místní nádraží. únor 2024
Vybrat největší ostudu Prostějova a pojmenovat tak nejpalčivější problém, který trápí naše město, jste mohli v uplynulých dnech prostřednictvím hlasování na webu Prostějovského deníku. V anketě skončilo na třetím místě s počtem 79 hlasů zanedbané místní nádraží. Právě jemu bude věnován další díl našeho seriálu. Problémovým lokalitám v Prostějově se budeme věnovat i nadále a rádi je rozšíříme o vaše tipy. Pokud máte námět na další zanedbaná místa, zašlete svůj tip na e-mail: zdenek.vyslouzil@denik.cz
27 fotografií

Ostudy Prostějova, 2. díl: Místní nádraží, co s ním bude

Prostějovsko
Karel Loprais je na známce.
Ve středu 14. února uvedla Česká pošta do prodeje nový písmenový poštovní aršík Karel Loprais. Tiskový mluvčí České pošty Matyáš Vitík upřesnil, že námětem známek aršíku je Karel Loprais sedící na místě řidiče v upraveném, kamionu Tatra s názvem Puma a celkový pohled na tento vítězný kamion Tatra z ročníku závodu Rallye Paříž-Dakar 1988. Na pozadí aršíku je zjednodušená mapa této motoristické soutěže.
6 fotografií

Šestinásobný vítěz dakarské rallye Karel Loprais je na známce

Novojičínsko
Zasedání zastupitelů v Brně. V prosinci schválili vznik centrálního stavebního úřadu.
Přes pětadvacet milionů korun vynaloží letos zástupci Jihomoravského kraje na rozšíření provozu úřadu a platy dalších úředníků. Vedení kraje musí reagovat na vznik centrálního stavebního úřadu brněnského magistrátu, který městští zastupitelé schválili koncem loňského roku. Odvolání proti rozhodnutí stavebního úřadu totiž pak nemůže řešit magistrát jako dosud, ale nově to bude krajský úřad.

Trable pro kraj kvůli superúřadu v Brně. Vynaloží desítky milionů korun

Brněnsko
Od čtvrtka se do Orlí ulice v Brně vrací pobočka České pošty. V červenci tam navíc začne fungovat stavební megaúřad brněnského magistrátu.
S pronájmem se budou muset spokojit pracovníci budoucího brněnského stavebního superúřadu. Zástupci města s představiteli České pošty zřejmě do začátku fungování nové obří instituce nestihnou dokončit všechna jednání, která by k odkupu budovy městem vedla. Obě strany vedou v současné době společná jednání, za nemovitost si vedení pošty představuje nižší stovky milionů korun.
12 fotografií

Pošta se vrací na Orlí v Brně. V létě tam začne fungovat i stavební superúřad

Brněnsko
Ilustrační foto
Zvyk je železná košile. Často se ale vyplatí vsadit na změnu, která přináší zjednodušení života a větší pohodlí. Takovou změnou je už pro více než půlmilionu seniorek a seniorů Poštovní účet od ČSOB, kam si nechávají zasílat své zasloužené důchody. Na účtu jsou peníze v bezpečí a senioři si je přitom můžou vybrat prakticky kdekoliv. Stejně bezpečné je i placení kartou v obchodech i na internetu.

Chcete mít důchod v bezpečí? Účet od ČSOB to jistí

Podnikání
Bývalá pobočka České pošty v třebíčské Demlově ulici je nyní k pronájmu.
Nikoliv byt, ale prostory pro podnikání. Taková je nakonec budoucnost bývalé pobočky pošty v třebíčské Demlově ulici. Česká pošta ji opustila po loňské velké reorganizaci, která vyústila ve zrušení tří set poboček po celé republice. Ta v Demlově ulici se nachází v přízemí bytového domu. Z toho důvodu Stavební bytové družstvo Třebíč (SBD), které je vlastníkem jejích prostor, původně zamýšlelo přebudovat ji na byt. Nyní od tohoto záměru ale upustilo.
9 fotografií

VIDEO: Další třebíčská pošta je k pronájmu. Zřejmě z ní bude obchod

Třebíčsko
Jaký mám po lednové valorizaci vlastně důchod? Tuto otázku si v lednu kladla celá řada důchodců.
Jaký mám po lednové valorizaci vlastně důchod? Tuto otázku si v lednu kladla celá řada důchodců. Lze tak alespoň soudit z řady ohlasů, které Deníku došly od čtenářů po nedávném zveřejnění přehledu hlavních změn současného systému valorizace penzí. Nejvíce z nich zarazilo, že již nedostali tak jako dosud do schránky dopis s informací o změně a o nové výši důchodu.

Valorizace penzí: Češi shánějí, kolik mají nově důchod. Dopis nepřišel, co dělat

Ekonomika
Česká pošta stojí na prahu zemětřesení, které by mělo změnit její fungování. Ilustrační snímek
Česká pošta stojí na prahu zemětřesení, které by mělo změnit její fungování. Zachránit ztrátový státní podnik před krachem má transformace a rozdělení firmy na dvě samostatné části. Od vlastní České pošty by se měla oddělit Balíkovna, a to podle plánů managementu k 1. lednu příštího roku. K tomu ovšem zřejmě povede ještě dlouhá cesta. Úřady a instituce tvůrcům zákona vytýkají řadu nedostatků.

Pošta se rozdělí na dvě firmy. Není to připravené, tvrdí někteří úředníci

Ekonomika
Část nedostavené dálnice D3 u Tábora.
Nové silnice, sportovní haly, domovy pro seniory, nemocnice, knihovny nebo třeba obchodní centra. To jsou některé z mnoha druhů důležitých staveb, které se letos budou stavět v okresech napříč celou republikou. Jaké konkrétní investice se mají v roce 2024 realizovat právě ve vašem okolí? To zjistíte v Deníku Extra, který vychází už tuto sobotu 20. ledna.

Top investice ve vašem okrese. Co se bude letos stavět, zjistíte v Deníku Extra

Česko
Budova České pošty v Kokoníně v Jablonci nad Nisou.
Dvě zaniklé pobočky České pošty. Jedna v Jabloneckých Pasekách, druhá v Kokoníně. Ta první nevypadá příliš vábně, je to hnědočervená jednopodlažní krychle mezi panelovými a bytovými domy. Druhá v podobě menšího bytového domu stojí u kruhového objezdu. Pozemky nicotné. Česká pošta chce oba objekty prodat. A město Jablonec nad Nisou koupit. Zatím se však neshodnou na podmínkách.
12 fotografií

Místo zrušené pošty ubytovna? To Jablonec nechce. Budovu by rád koupil

Jablonecko
Novorozenec. Ilustrační snímek
Rodičovský příspěvek se zvýší od ledna o 50 tisíc korun na 350 tisíc. Růst se bude týkat pouze rodičů dětí narozených od začátku příštího roku a hraniční doba výplaty dávky se zkrátí o jeden rok na tři roky. Změny přinese vládní novela, kterou podepsal prezident Petr Pavel. O jeho podpisu informoval Hrad. Předloha má také mimo jiné zjednodušit komunikaci s úřady práce.

Rodičovský příspěvek vzroste od ledna na 350 tisíc. Novelu podepsal Pavel

Ekonomika
Pobočka České pošty na Horním náměstí v Olomouci, březen 2023.
Poté, co Česká pošta ukončila provoz poloviny poboček v Olomouci a další zavřela v Litovli, ve Šternberku a Uničově, hledají vlastníci pro osiřelé prostory nové využití. Státní podnik avizoval, že svůj nepotřebný majetek zpeněží a v některých případech už prodej připravuje. Města, kterým patří část objektů, si majetek ponechají. Pro prostory už většinou uvažují vlastní využití nebo našly nového nájemce.
8 fotografií

Pošta zavřela, co bude dál s budovami v Olomouci a okolí?

Olomoucko