ŠTÍTEK: Česká pošta

Poštovní pobočku v Šumperku - Temenici provozují od července 2023 Podniky Města Šumperka.
Ještě před pár týdny to vypadalo, že obyvatelé Temenice budou muset chodit na vzdálenou poštu v centru Šumperku. Pobočka na velkém sídlišti na periferii města nakonec jako jediná ze tří vytipovaných státním podnikem v Šumperku ke zrušení zůstala. Provozuje ji městská firma. Radnici to ročně vyjde na statisíce korun, lidé si však zachování pobočky chválí.
8 fotografií

"Byla by to katastrofa". Lidé si zachování pošty v Temenici chválí

Šumpersko
Pobočka České pošty ve Vaníčkově ulici v Praze 6 patří mezi 24 pracovišť v hlavním městě (a 300 v celé republice), která zůstala trvale uzavřena. Přesto její návštěvu doporučily jak ukazatel orientačního systému, tak údaje v mapové aplikaci.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Vyrazit na poštu „po paměti“ nemusí nyní být zrovna spolehlivé – a řídit se ukazatelem také ne. Státní podnik Česká pošta zrušil v celé republice 300 poboček, z toho jen v Praze 24. Rozmanité orientační a informační systémy, které mají lidem pomáhat, ale na to někdy zatím nereagovaly. Včetně jedné z nejrozšířenějších mapových aplikací na internetu, hojně využívané uživateli mobilů i počítačů.
22 fotografií

Směrovky ke zrušeným poštám mohou lidi mást. Na odstranění nikdo nemyslel

Praha
Místostarostka Nejdku Pavlína Schwarzová ukazuje na mapě budovu polikliniky, která potřebuje rekonstrukci.
Rekonstrukce mateřských škol, základní školy nebo budovy polikliniky či městského kina. To jsou v současné době nejnutnější plánované investice radnice v Nejdku u Karlových Varů. Podle místostarostky města Pavlíny Schwarzové (hnutí Volba pro kraj - VOK) je finanční situace velmi napjatá a vedení radnice doslova neví, kam dřív skočit. S ročním rozpočtem zhruba 190 milionů korun mají v letošním roce na investice vyčleněných téměř 130 milionů. Investice z převážné části ale financují z úspor a z úvěrových prostředků. Otázkou je, jak bude hospodaření města vypadat v letech následujících.

Na investice by v Nejdku potřebovali více než tři sta milionů

Karlovarsko
Ze tří zůstala v okresním města pouze jediná poštovní pobočka. Pošta Tachov 1 v Hornické ulici.
Žádné drama se u jediné zbývající poštovní pobočky v Hornické ulici v Tachově v pondělí 3. července ráno nekonalo. Přestože dvě ze tří poštovních poboček v okresním městě byly v pátek 30. června definitivně uzavřeny, bylo pondělní ráno mezi 8. a 9. hodinou na nově jediné poště v běžném režimu, žádné dlouhé fronty ani nával zde Deník nezaznamenal.
13 fotografií

Tachov má nově pouze jedinou poštovní pobočku. Ta provoz prozatím zvládá

Tachovsko
Poslední minuty na pobočce České pošty na krumlovském sídlišti Plešivec.
I na slzy smutku a dojetí došlo v pátek 30. června ráno, kdy se naposledy pro veřejnost otevřela pobočka České pošty na krumlovském sídlišti Plešivec. Jeho obyvatelé se, alespoň symbolicky, přišli s pobočkou, která sídlila v budově, jež si postavili sami Plešivečáci v 80. letech v tehdejší akci Z, rozloučit, postěžovat si a také zavzpomínat.
9 fotografií

Plešivecká pošta skončila. Obyvatelé sídliště se s ní loučili, bude jim chybět

Českokrumlovsko
V Adamově na Blanensku měla v tamním sídlišti Ptačina v pátek pobočka České pošty otevřeno naposled.
Poslední hodinka a konec. Zavíráme krám! Pobočka Česká pošty v adamovském sídlišti Ptačina končí. V pátek ráno se mezi osmou a devátou hodinou trousí k přepážce poslední zákazníci. „Posílají dopisy, platí složenky. Brala jsem dvě inkasa. Lidí už celkově tento týden chodilo hodně málo,“ říká zaměstnankyně tamní pobočky, která už je téměř celá vyklizená a s prázdnými vitrínami.
12 fotografií

VIDEO: Poslední dopis a inkaso! Adamovská pošta v sídlišti končí

Blanensko
Poštovní pobočka na sídlišti Vajgar se v pátek ráno otevřela jen na hodinu.
Pouhou hodinu byly v pátek otevřené tři poštovní pobočky v Jindřichově Hradci. Úderem deváté se pro zákazníky uzavřely. Na rozdíl od jiných měst ale Hradečáci smutnit nemusí. Dvě z poboček na sídlištích Vajgar a Hvězdárna totiž od České pošty převezme město. Definitivně tak zanikla jen pobočka v Jarošovské ulici, kde zůstane pouze poštovní překladní depo.
15 fotografií

Poštovní pobočky v Jindřichově Hradci potemněly. Naštěstí ne na dlouho

Jindřichohradecko
V pátek 30. června otevřely naposledy i pobočky České pošty na Táborsku.
V pátek 30. června otevřely naposledy i pobočky České pošty na Táborsku. Pracovníci přepážek tento den poskytovali služby veřejnosti jen hodinu, někteří lidé tak využili možnosti poslední návštěvy. Nostalgie jímá zákazníky i pracovníky pěti pošt v tomto okrese, tři se nachází přímo v Táboře, jedna v Sezimově Ústí a další ve Veselí nad Lužnicí.
44 fotografií

VIDEO: Zavírání pošt na Táborsku: To jsou prázdné vitríny i smutní zákazníci

Táborsko
Česká pošta, ilustrační snímek.
V Želenicích, Vilsnici a v Bynově. Tam se státní podnik České pošta rozhodl zrušit k 30. červnu své pobočky. I přes snahu ze strany Děčínských to nějak zvrátit se nepovedlo u zmíněných pošt chod nějak prodloužit. Lidé v okolí těchto poboček mají smůlu. Respektive zatím, protože se to možná ještě změní.

Tři pošty v Děčíně skončily, možná se to ale ještě změní

Děčínsko
Ilustrační foto
I přes veškerou snahu vedení města Tachov o zachování více poštovních poboček ve městě zůstane od 1. července pro obyvatele Tachova otevřena pouze jedna ze současných tří, a to pobočka v Hornické ulici. Občané mohou nově využít službu, kterou Česká pošta zavedla. Jedná se o online objednání na konkrétní čas a na konkrétní službu, pouze však jednu hodinu před plánovanou návštěvou pobočky.

Dvě poštovní pobočky v Tachově končí. Zbývající nabídne rezervační systém

Tachovsko
Vyzvednutí balíku na pobočce České pošty
Česká pošta od 1. července ruší tři stovky svých poboček. Od začátku prázdnin jich bude místo dosavadních 3200 k dispozici pouze 2900. Hlasité rozhořčení po tomto rozhodnutí oznámeném v březnu netajili zástupci radnic ani obyvatelé měst, jichž se rušení poboček dotkne. Starostové se proto při jednání s vedením pošty snažili rozhodnutí zvrátit, nebylo jim to však nic platné. Manažeři státního podniku u svého seznamu neustoupili co do počtu zrušených poboček ani o píď.

Přehledně: Kde Česká pošta od července ruší pobočky. Které služby zdražují

Ekonomika
Nadále otevřená zůstává pobočka pošty v Husově ulici u přerovského nádraží. (na snímku)
Už jen v pátek budou moci Přerované navštívit pošty v Předmostí a v ulici Trávník. Od července už klienty obslouží pouze úřadovny, které v Přerově po zrušení dvou poboček České pošty zbyly - v Husově ulici u nádraží a v Kratochvílově ulici v centru města. Česká pošta se na razantní změnu připravuje a od pondělí posílí provoz na pobočkách, které zůstávají otevřené.
5 fotografií

Ze čtyř jen dvě. Zvládnou přerovské pošty nápor po zeštíhlení?

Přerovsko