ŠTÍTEK: Česká pošta

Česká pošta. Ilustrační snímek
Česká pošta ve své pobočkové síti podle mluvčího podniku Matyáše Vitíka zrušila v souvislosti s rušením poboček 924 míst, z toho dostalo výpověď asi 600 zaměstnanců. Víc jich už nebude. Dalších asi 300 zaměstnanců si našlo práci na jiných pobočkách. Pošta také ruší více než 500 pracovních pozic v logistice, z počtu mohlo dostat výpověď odhadem kolem 300 až 350 lidí. Termín skončil ve středu, přesný počet ještě není znám.
9 fotografií

Česká pošta propustila stovky zaměstnanců. Víc už jich nebude, ujistila

Ekonomika
Pošta ve znojemských Příměticích se dostala na seznam rušených poboček výměnou za poštu v ulici Dukelských bojovníků.
Vstupní náklady na vybavení začínající na zhruba padesáti tisíci korunách, zajištění zaměstnanců včetně jejich školení či platby za IT podporu. K tomu pravidelné měsíční platby za služby začínající na necelých šestadvaceti tisících. To jsou první známé náklady obcí na zachování poboček České Pošty formou Pošty Partner Plus, tedy pod správou radnic.
5 fotografií

Převzetí pošty v Příměticích? Hrozí, že snaha Znojma bude marná i kvůli nákladům

Znojemsko
Táborskou třídu 9. května čeká oprava. Obchodníci mají obavy, jak zavezou zboží.
Třída 9. května je jednou z hlavních obchodních tepen v táborském Novém městě. Začátkem července ji zhruba na dva týdny uzavře oprava vozovky. Běžný dopravní provoz na ní nebude možný, radnice nyní řeší, jak zajistit zásobování v přilehlých obchodech. Kromě třídy 9. května čeká oprava i Erbenovu ulici, ze které se zajíždí do parkovacího stání obchodního domu Dvořák.
11 fotografií

Táborskou třídu 9. května čeká oprava. Obchodníci mají obavy, jak zavezou zboží

Zprávy
Znojemská pobočka České pošty v ulici Dukelských bojovníků.
Znojemská pobočka České pošty v ulici Dukelských bojovníků zůstane. Místo ní zanikne filiálka v Příměticích, tamní poštu však představitelé města chtějí provozovat jako poštu Partner Plus. Přesné vyčíslení, na kolik by provoz tohoto modelu vyšel, však město zatím nemá. O změně v rušení znojemských poboček informovali zástupci pošty v úterý.
13 fotografií

Změna v rušení pošt ve Znojmě: jedna pobočka zůstane, o další rozhodnou peníze

Znojemsko
Zdeňka Dokoupilová představuje podobu poštovních známek.
/FOTO, VIDEO/ Jeho dílo dodnes udivuje svým geniálním řešením. Letos v prosinci uplyne 300 let od smrti velké osobnosti, jejíž odkazem je řada stavebních skvostů. Jan Blažej Santini-Aichel (3. února 1677 - 7. prosince 1723) byl barokní architekt, který se proslavil svým jedinečným stylem nazývaným barokní gotika. Svoji výraznou stopu zanechal i v Rychnově nad Kněžnou a právě jemu je věnována nová poštovní známka, na níž je zobrazen rychnovský zámecký kostel Nejsvětější Trojice.
23 fotografií

Pocta Santinimu: rychnovský kostel Nejsvětější Trojice je na poštovní známce

Rychnovsko
Pobočka pošty v Jilemnického ulici v Hodoníně slouží místním už od roku 1959. Za necelých padesát dnů jí reálně hrozí zrušení.
Přibližně dva kilometry daleko a okolo pětadvaceti minut cesty to bude mít řada obyvatel hodonínské místní části Bažantnice na jedinou poštu, která v okresním městě zůstane. Za necelou padesátku dní totiž přijdou o pobočku v ulici Petra Jilemnického. Hodonínští se snaží zachránit alespoň tuto poštu v lokalitě, kde žije zhruba šest tisíc dospělých.
6 fotografií

VIDEO: Rušení pošty v Hodoníně, pro Bažantnici je ve hře model Partner plus

Hodonínsko
Arnošt Zeman je jedním z těch, kdo konec fungování pobočky České pošty u hlavního nádraží výrazněji nepocítí.
Brno přišlo o jeden ze svých symbolů. Brány slavné funkcionalistické pošty vedle hlavního brněnského vlakového nádraží se po skončení páteční otevírací doby nadobro uzavřely. Nejnavštěvovanější pobočka v Brně se od pondělí přesune do menších prostor v obchodním domu Letmo. Poštovní služby v unikátní budově z pera významného brněnského architekta Bohuslava Fuchse, která je součástí památkově chráněného areálu hlavního nádraží a v níž se například nachází jeden z posledních páternosterů ve městě, využívají přitom Brňané už více než osmdesát let.
10 fotografií

VIDEO: Poslední dopis a balík. V Brně skončila ikonická pošta u hlavního nádraží

Brněnsko
Za roční dálniční známku si v příštím roce připlatíme.
Za roční dálniční známky si od března příštího roku výrazně připlatíme. Cena celoročního kuponu se zvýší z 1500 na 2300 korun. Měsíční a desetidenní kupony naopak zlevní a přibude jednodenní dálniční známka. Vláda počítá se zdražování dálničních známek v rámci svého konsolidačního balíčku, kterým chce zvýšit příjmy do státního rozpočtu. 

Roční dálniční známka výrazně zdraží, ty kratší ale zlevní a přibude jednodenní

Život řidiče
Obyvatelé Předmostí zrušení jediné pobočky České pošty v největší místní části Přerova nechápou.
V Přerově se v úterý 16. května z technických důvodů uzavře na jeden den pobočka České pošty v Husově ulici u nádraží. Lidé budou moci navštívit pouze poštu na náměstí, kde se vyplácejí důchody se splatností 16. května. Ostatní uložené zásilky si mohou klienti vyzvednout až ve středu 17. května. Přerované tak na vlastní kůži otestují, jak zvládne nápor jediná otevřená pošta v centru města. Od července se v Přerově natrvalo uzavřou hned dvě pobočky ze čtyř - v Předmostí a ulici Trávník.
4 fotografie

Snaha zachránit poštu v Předmostí ztroskotala

Přerovsko
Den na podporu boje proti rakovině
Tak jako každým rokem, patřily v Českolipské Vesně první měsíce roku přípravě na Český den proti rakovině (ČDPR). Letos budou žluté kvítky měsíčku lékařského zdobit bleděmodré stužky a letáčky se budou zabývat prevencí nádorového onemocnění plic a průdušek. Mottem letáku je sdělení, že žádná forma příjmu nikotinu není „bezpečná“ nebo „zdravá“.

Začal 27. ročník sbírky Ligy proti rakovině. Kytičky budou v prodeji do neděle

Čtenář reportér
Pošta na náměstí definitivně zůstane od léta jedinou otevřenou poštou v Nymburce.
Zástupkyně vedení České pošty poslala starostovi Nymburka Tomáši Machovi odpověď na jeho kritické vyjádření k rušení dvou poboček v Nymburce. V něm manažerka vysvětluje argumenty, proč došlo ke zrušení právě pošt u nádraží a na sídlišti. Z dopisu pak vyplývá, že o přehodnocení svého rozhodnutí vedení České pošty v případě nymburských poboček neuvažuje.
16 fotografií

Klienti pošty mohou parkovat na náměstí, odpovídá manažerka starostovi

Nymbursko
Dvakrát za jeden den strážníci hledali chodce v komunikaci. Nakonec skončil v poutech.
/VIDEO/ Na záchytce včera skončila jedna známá pardubická postavička, na kterou si řidiči stěžovali kvůli tomu, že se za bílého dne a uprostřed provozu procházel prostředkem silnice. Nejdřív ve frekventované Hradecké ulici, pak u nádraží. Když ho městští strážníci chtěli zastavit, vesele je ignoroval, jejich auto obešel a pokračoval dál. Korunu všemu muž, který je známý jako uživatel návykových látek a jenž měl při své procházce přes dvě promile alkoholu v krvi, nasadil při následném zatýkání. Strážníky se pokoušel pokousat, kopal kolem sebe a plival na ně.

Známý pardubický feťák chodil prostředkem silnice, strážníky chtěl pokousat

Zločiny a soudy
Pošta na Horním náměstí v Olomouci - jedna ze sedmi rušených poboček v Olomouci
Česká pošta zruší v Olomouckém kraji 20 poboček. Kolik lidí skončí k 1. červenci, to zatím není úplně jasné. Podle informací Olomouckého deníku dostali zaměstnanci likvidovaných pošt výpověď k 1. květnu. Pozici by měli vyklidit k avizovanému 1. červenci. Řada z nich, pokud zaměstnanci chtěli ve státním podniku zůstat, dostala od České pošty nabídku. Taky obdrželi seznam zaměstnavatelů, kteří mají o poštovní úředníky zájem.

Výpovědi na poštách v Olomouci: "Na holičkách nás nenechali, práci máme"

Olomoucko
Hlavní pošta v Praze.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Česká pošta ohlásila tvrdá úsporná opatření, kvůli nimž do konce června jen v Praze hodlá uzavřít 35 poboček z celkových 106. Zbaví se nakonec i historického sídla v Jindřišské ulici v centru metropole? Vedení státního podniku zatím pevné rozhodnutí neoznámilo – avšak zdá se, že k přípravám prodeje velkoryse pojaté, avšak energeticky náročné budovy, která navíc zčásti zůstává prázdná, směřuje. Nově to plyne třeba ze závěrů z jednání dozorčí rady.
11 fotografií

Velký prodej poboček České pošty. V Praze se to může týkat i sídla v Jindřišské

Praha
Pobočka České pošty v libereckém Globusu
Vlna nevole se zvedla v okamžiku, kdy Česká pošta oznámila rušení poboček z ekonomických důvodů. V městě pod Ještědem jich zanikne rovnou polovina a od 1. července jich zůstane šest. Lidem nejvíce vadí zánik pobočky v obchodním centru Globus v Liberci. Podle nich má několik výhod, jako je dlouhá otvírací doba i o víkendech, bezbariérový přístup s parkovištěm a Czech Point. Vznikla i petice s bezmála tisícovkou podpisů pro její zachování.
4 fotografie

Záchrana pobočky pošty v Globusu se nedaří. Neuspěli ani liberečtí zastupitelé

Liberecko