ŠTÍTEK: Československá televize

Předseda fotoklubu v Hejnicích Jiří Bartoš na zahájení výstavy.
Hejnice – Úctyhodné padesátileté výročí spolku amatérských fotografů v Hejnicích oslavili společnou výstavou fotografií současných i bývalých členů fotoklubu ve výstavní síni Mezinárodního centra duchovní obnovy v bývalém klášteře u baziliky v Hejnicích.

Fotoklub v Hejnicích má za sebou půl století

Liberecko
AUDIENCE BYLA SOUČÁSTÍ také rozlučkového večera pro Václava Havla v lednu 2003, kdy končil ve funkci prezidenta republiky. Účinkovali Josef Abrhám a Pavel Landovský.
Trutnov – Pro svoji asi nejznámější jednoaktovku Audience našel Václav Havel inspiraci při práci v místním pivovaru. Dialogy mezi bývalým spisovatelem Vaňkem a sládkem se už staly legendárními a jako hlášky si žijí svůj „vlastní život“.

Audience prostě k Trutnovu patří...

Volný čas
Beskydské divadlo v Novém Jičíně.
Nový Jičín – Novojičínská legendární vokální skupina Entuziasté slaví čtyřicetiny. Někdejší projekt studentů novojičínského Gymnázia toto výročí oslaví koncertem v Beskydském divadle už tento týden.

Folkoví Entuziasté oslaví čtyřicetiny

Volný čas
Kapitán Teplic Verbíř (9) zpovzdálí sleduje kuriózní gól Stožického z přímého kopu. Gólman Kladna Pavlík se natahoval marně.  
Teplice – Neuvěřitelné tři čtvrtiny zápasů FK Teplice v právě probíhajícím ročníku Gambrinus ligy odvysílaly české televize přímým přenosem! Nebývalé číslo, které historie nepamatuje, je logickým vyústění nového televizního schématu nejvyšší fotbalové soutěže. Z každého kola jsou totiž vysílány čtyři zápasy, tedy rovná polovina. Česká televize, Sport 2 a Nova Sport tak nachystaly pro sportovní fanoušky opravdové hody. Po Spartě a Slavii je teplický klub v televizi nejexponovanější.

Fotbalové Teplice jsou v televizi jako doma

Fotbal
Václav Neckář, živoucí legenda naší populární hudby.
Praha, Ostrava/ROZHOVOR/- Václav Neckář, živoucí legenda naší populární hudby, dává stále o sobě vědět. Vydavatelství Supraphon dodalo v minulých dnech unikátní reedici dvojalba tohoto zpěváka nazvaného Planetárium ve zvukové i filmové podobě. To byl také důvod pro několik otázek interpretovi.

Neckář: Planetárium bylo pro mě velkým oříškem

Volný čas
Slovanská epopej Alfonse Muchy v Moravském Krumlově přivítala ve čtvrtek své poslední návštěvníky.
Moravský Krumlov /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ – Slovanská epopej Alfonse Muchy v Moravském Krumlově přivítala dnes své poslední návštěvníky. Protest místních proti stěhování pláten do Prahy byl nakonec více než komorní.
25 fotografií

Za Epopejí se zavřely dveře

Česko
Slovanská epopej Alfonse Muchy v Moravském Krumlově přivítala ve čtvrtek své poslední návštěvníky.
Moravský Krumlov /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ – Slovanská epopej Alfonse Muchy v Moravském Krumlově přivítala dnes své poslední návštěvníky. Protest místních proti stěhování pláten do Prahy byl nakonec více než komorní.
25 fotografií

Za Epopejí se zavřely dveře

Volný čas
Ilustrační foto
O skutečnosti, že si původní obyvatelé České republiky poradí i s na první pohled neřešitelným problémem, a to velice efektivně a neotřele, se ve světě ví už léta. A přesto se cizinci, kteří mají to štěstí a dostanou se do takové normální české rodinky, nestačí divit.

Co Čech, to kutil: Vynálezy jsou dechberoucí

Bydlení
Ilustrační foto
Brno - Jeden ze zakladatelů cyklistického klubu TJ Favorit Brno Zdeněk Sendler se dožívá významného životního jubilea. Bývalý ředitel velodromu nebo sekretář brněnského Favoritu v sobotu 29. května oslaví osmdesáté narozeniny.

Legenda Favoritu Brno slaví osmdesátiny

Ostatní sporty
Zpěvačka Marie Rottrová.
Ostrava- Dvě stálice české populární hudby představí na jednom pódiu Dům kultury města Ostravy (DKMO). Ojedinělý koncert, v němž klasik ostravského bigbítu, známá skupina Flamingo, doprovodí vedle své letité sólistky Marie Rottrové také zpěvačku Věru Špinarovou, uvede DKMO v pátek 25. června od 19 hodin.

Marie Rottrová a Věra Špinarová zazpívají spolu

Volný čas
Ilustrační fotografie.
Planá – Celostátní premiéra se chystá na sobotu 24. dubna do Plánského Biografu. Od 19.30 hodin zde budou mít diváci možnost, jako první v celé České republice, prožít zábavný večer se slavnými hlasatelskými osobnostmi České a ještě předtím Československé televize.

Plánské kino čeká celostátní premiéra

Tachovsko
Frank Bartoš z Domažlic na autogramiádě Karla Gotta.
Praha /EXKLUZIVNÍ REPORTÁŽ/ - V pátek 26. února jsme byli u toho - u autogramiády Karla Gotta ke knize Legenda. Konala se v Obchodním centru Arkády na Pankráci v Praze, a přestože začínala ve dvě hodiny odpoledne, fanoušci se řadili do nekonečné fronty na podpis své knihy již od samého rána. Šaramantní Karel Gott se dostavil jako vždy ve skvělé náladě přesně ve dvě hodiny odpoledne za zvuku svých písní a bouřlivého potlesku fanoušků a do mikrofonu všechny přivítal. Poté přítomné krátce seznámil s novou knihou a s tím, jak bude celá autogramiáda probíhat, že bude trvat do tří hodin, že vzhledem k obrovskému počtu zájemců o autogram nebude moci psát k podpisu různá jména a věnování, ani se s každým fotografovat, protože by se pak nedostalo na „ty vzadu“. S úsměvem pak dodal: „Vypněte tu příšernou muziku …“

Autogramiáda knihy Karla Gotta

Knihy
Frank Bartoš z Domažlic na autogramiádě Karla Gotta.
Domažlice - V pátek 26. února jsme byli u toho! U čeho vlastně? No přece u autogramiády Karla Gotta ke knize Legenda. Konala se v Obchodním centru Arkády na Pankráci v Praze, a přestože začínala ve dvě hodiny odpoledne, fanoušci se řadili do nekonečné fronty na podpis své knihy již od samého rána.

Autogramiáda knihy Karla Gotta

Volný čas
Ilustrační fotografie.
Štramberk - Štramberská divadelní přehlídka amatérských souborů pokračuje. Jako druhý v pořadí se s Moliérovou hrou Zdravý nemocný představí už tento pátek soubor z Ústí nad Orlicí jménem Vicena.

Vicena představí Zdravého nemocného

Volný čas
Jaromír Hanzlík a Eva Hudečková v legendárním Hubačově seriálu Sanitka
Praha – Zbrusu nového pokračování se v dohledné době dočká legendární seriál Sanitka, který právě s velkým úspěchem reprízuje vždy v neděli dopoledne České televize. Ta tak vychází vstříc mnohým divákům, kteří si o něj píší. „Sanitka II se bude odehrávat v současnosti a podkladem pro dramatické ztvárnění jsou z valné většiny skutečné případy z každodenní praxe pražské záchranné služby. S řadou postav z původní Sanitky se diváci setkají i v nových dílech, v nichž budou rozvíjeny jak jejich profesní, tak privátní osudy,“ říká šéfdramaturg Centra dramatické, divadelní a hudební tvorby ČT Ivan Hubač, který teď začíná na „nové“ Sanitce pracovat.

Legendární Sanitka se dočká pokračování

Film a televize
Známý filmový a televizní producent a nyní především hlava projektu Ostrava 2015 Čestmír Kopecký na snímku z dětství.
Ostrava/DOTAZNÍK DENÍKU/ - První část náročné mise má úspěšně za sebou. Ostrava na konci roku 2009 postoupila do druhého kola bojů o titul Evropské hlavní město kultury 2015. Teď už vzhlíží Čestmír Kopecký, známý filmový a televizní producent a nyní především hlava projektu Ostrava 2015, k roku novému.
2 fotografie

Kopecký: Z chování jsem měl přinejlepším dvojku

Ostravsko
Josef Lamka
Praha - O vodníku Česílkovi, Cvoček astronautem, O človíčkovi, Káťa a Škubánek, Flok a Flíček, Království květin, Putování za švestkovou vůní či Matylda – to je jen výčet večerníčkových seriálů, jejichž tvůrcem je Josef Lamka. Podle sdělení České televize tento výtvarník, scenárista, režisér a animátor v pondělí 6. července zemřel.

Zemřel tvůrce večerníčků Josef Lamka

Umění