ŠTÍTEK: cestovní pojištění

Ilustrační foto.
Praha – Češi letos na dovolené odjížděli s dražším pojištěním než v předchozích letech. Více si totiž připojišťovali rizika úrazu, ztráty zavazadel či odpovědnosti za škodu. Ceny za ošetření v cizině dále rostly. Letošní letní sezonu ovlivnily také nepokoje v Egyptě, pojišťovny zaznamenaly více škod u pojištění stornopoplatků za zrušené zájezdy. Vyplývá to z ankety mezi tuzemskými pojišťovnami k vývoji letní turistické sezony.

Češi letos odjížděli na dovolenou s dražší a lepší pojistkou

Ekonomika
Ilustrační fotografie.
Brno – V ČR diskriminuje seniory kvůli jejich věku zhruba 15 procent poskytovatelů finančních služeb. Vyplývá to z průzkumu kanceláře ombudsmana. Některé banky nevydávají lidem nad 70 let kreditní karty, jiné dříve narozeným odmítají poskytnout spotřebitelský úvěr. Novinářům to dnes řekl zástupce veřejného ochránce práv Stanislav Křeček. Otazníky jsou podle něj i nad cenami za cestovní pojištění pro důchodce.

Seniory diskriminuje 15 procent poskytovatelů finančních služeb

Ekonomika
Ilustrační foto.
Praha - Mobilních aplikací pro ovládání účtu využívá stále více lidí. Není se čemu divit. Jedná se totiž o velice snadný, pohodlný a přitom bezpečný způsob ovládání osobních účtů, stačí mít jenom chytrý telefon nebo tablet. Mezi klienty je oblíbená především aplikace druhé největší tuzemské banky ČSOB a Era smartbanking. V současnosti ji aktivně používá téměř sedmdesát tisíc zákazníků, kteří měsíčně uskuteční zhruba 120 tisíc transakcí v hodnotě jedné miliardy korun.

Přes chytrý telefon máte běžný účet na dosah kdykoli a kdekoli

Ekonomika
V nákladech na dovolenou je cestovní pojištění nízkou, ale důležitou položkou. Váhání nad jeho uzavřením není namístě.
V nákladech na dovolenou je cestovní pojištění nízkou, ale důležitou položkou. Váhání nad jeho uzavřením není namístě. „Bez cestovního pojištění vás úraz či nemoc v zahraničí může přijít i na milion korun," tvrdí Jan Marek z České pojišťovny. Uzavřít smlouvu přes mobilní telefon nebo internet na poslední chvíli je už samozřejmostí.

Jan Marek: Aktivní dovolená s sebou přináší nejrůznější úrazy

Cestujeme
Pokud patříte mezi milovníky sportů a adrenalinové zábavy, využijte připojištění v jedné ze dvou rizikových skupin.
Chystáte se v létě na zahraniční dovolenou? Nepokazte si ji opomenutím sjednání cestovního pojištění. Nabídka produktů na trhu je široká, lze si volit od základních pojištění až po ta zaměřená na speciální oblasti připojištění rizikových sportů, pracovní činnosti nebo i sportovní soutěže registrovaných sportovců.

Adrenalinová dovolená a sportování přinášejí rizika

Cestujeme
Cestovat do světa bez pojištění je jako řídit bez připoutání. Nemusí se nic stát, ale kdyby se přece jen něco stalo, nenadálá událost vyjde člověka dost draho.
Škodu můžete na dovolené utrpět, ale také způsobit. S krytými zády se vám bude oddychovat lépe. Četla jsem někde, že cestovat do světa bez pojištění je jako řídit bez připoutání. Nemusí se nic stát, ale kdyby se přece jen něco stalo, nenadálá událost vyjde člověka dost draho.

Cestovní pojištění si přibalte do kufru

Cestujeme
Ilustrační foto
Prázdniny jsou tady. Tisíce lidí balí v těchto dnech kufry a vyrážejí na vytouženou dovolenou. Častým cílem takové cesty bývají přímořská letoviska v Chorvatsku, Itálii, Řecku, Egyptě…

Jak se u moře cítit bezpečně

Cestujeme
Ilustrační foto
Praha - Prázdniny jsou tady. Tisíce lidí balí v těchto dnech kufry a vyrážejí na vytouženou dovolenou. Častým cílem takové cesty bývají přímořská letoviska v Chorvatsku, Itálii, Řecku, Egyptě…

Jak se u moře cítit bezpečně

Ekonomika
Ilustrační foto
Představte si, že vyrazíte na dovolenou do Španělska, kde si vyvrknete kotník. Dojedete do nemocnice, tam se ale dozvíte, že vás, i když máte Evropský průkaz zdravotního pojištění, neošetří – jedině když zaplatíte v hotovosti. Takový výron kotníku vás přitom přijde na zhruba 6700 eur, tedy přes 170 tisíc korun.

K lékaři v EU: bez cestovního pojištění si radši připravte peníze

Zdraví
Ilustrační foto
Praha /INFOGRAFIKA/ – Představte si, že vyrazíte na dovolenou do Španělska, kde si vyvrknete kotník. Dojedete do nemocnice, tam se ale dozvíte, že vás, i když máte Evropský průkaz zdravotního pojištění, neošetří – jedině když zaplatíte v hotovosti. Takový výron kotníku vás přitom přijde na zhruba 6700 eur, tedy přes 170 tisíc korun.

K lékaři v EU: bez cestovního pojištění si radši připravte peníze

Česko
Slovensko, Chorvatsko a Německo patří v letních měsících k nejnavštěvovanějším evropským zemím českých turistů. Klienti ČSOB a Ery v těchto oblastech jen během loňských prázdnin provedli přes 260 tisíc transakcí o celkovém objemu půl miliardy korun.
Slovensko, Chorvatsko a Německo patří v letních měsících k nejnavštěvovanějším evropským zemím českých turistů. Klienti ČSOB a Ery v těchto oblastech jen během loňských prázdnin provedli přes 260 tisíc transakcí o celkovém objemu půl miliardy korun. Před cestou na dovolenou se mohou nyní uživatelé ČSOB a Era smartbankingu pojistit o třetinu výhodněji.

Cestovní pojištění přes SmartBanking je teď o třetinu výhodnější

Cestujeme
Ilustrační foto
Praha - Na zahraniční dovolenou každoročně vyráží několik set tisíc Čechů. A bohužel tam také každoročně dojde k desítkám tisíc pojistných událostí. Aby vás případné zdravotní trable na dovolené v cizině finančně nezruinovaly, je dobré sjednat si minimálně dva základní produkty cestovního pojištění, tedy pojištění léčebných výloh a pojištění odpovědnosti za škody.

Pojištění: Ochrana také pro vaši domácnost

Ekonomika
Ilustrační foto
Praha /ROZHOVOR/ - V nákladech na dovolenou je cestovní pojištění nízkou, ale důležitou položkou. Váhání nad jeho uzavřením není namístě. „Bez cestovního pojištění vás úraz či nemoc v zahraničí může přijít i na milion korun," tvrdí Jan Marek z České pojišťovny.

Nejčastější komplikace na dovolené? Střevní potíže

Ekonomika
Během plánů a příprav lidé často opomíjejí cestovní pojištění, které zřizují ve spěchu až na poslední chvíli. Uživatelé aplikace ČSOB a Era smartbanking si však nemusejí lámat hlavu, neboť se mohou pojistit jednoduše s mobilem v ruce.
Blíží se čas letních dovolených a spousta lidí pečlivě vybírá, kam se letos vypraví a kde se bude oddávat zasloužené relaxaci. Během plánů a příprav lidé často opomíjejí cestovní pojištění, které zřizují ve spěchu až na poslední chvíli. Uživatelé aplikace ČSOB a Era smartbanking si však nemusejí lámat hlavu, neboť se mohou pojistit jednoduše s mobilem v ruce.

Cestovní pojištění za pár chvil přes smartbanking

Cestujeme
Ilustrační foto.
Letní turistická sezona se kvapem blíží. Ta jarní je už tady. Řada lidí si v této souvislosti říká, proč uzavírat cestovní pojištění, když přinejmenším v rámci Evropské unie by měla být lékařská péče dostupná všem? Tedy všem těm, kdo si v České republice platí povinné zdravotní pojištění.

Míříte do světa? Přibalte si do kufru cestovní pojištění

Ekonomika
Ilustrační foto
Praha – Doba, kterou Češi tráví na dovolené v cizině, se stále zkracuje. Zatímco v roce 2011 u moře trávili v průměru 10,4 dne, loni to bylo už jen devět dní. Ještě výrazněji čeští turisté zkrátili výlety do Alp. Z týdne lyžování se v roce 2012 stalo jen 5,5 dne. Vyplývá to ze statistik ERV pojišťovny, která má více než třetinový podíl v cestovním pojištění.

Češi tráví na dovolené stále méně času. K moři jezdí na 9 dní

Ekonomika
Ilustrační foto
Na dovolenou v cizině radí odborníci cestovní pojištění. Onemocnění nebo úraz bez pojistky podle nich vyjdou i na milion korun. Třeba za ošetření bolavého zubu v Chorvatsku zaplatí turista 120 eur (přes 3000 korun), za léčení infarktu v Turecku 46.000 eur (zhruba 1,17 milionu korun) a za léčení výronu v kotníku ve Španělsku 6700 eur (téměř 170.000 korun).

Dovolená v cizině? Bez pojištění se úraz může prodražit

Cestujeme
Ilustrační foto
Praha – Na dovolenou v cizině radí odborníci cestovní pojištění. Onemocnění nebo úraz bez pojistky podle nich vyjdou i na milion korun. Třeba za ošetření bolavého zubu v Chorvatsku zaplatí turista 120 eur (přes 3000 korun), za léčení infarktu v Turecku 46.000 eur (zhruba 1,17 milionu korun) a za léčení výronu v kotníku ve Španělsku 6700 eur (téměř 170.000 korun).

Dovolená v cizině? Bez pojištění se úraz může prodražit

Ekonomika
Ilustrační foto
ČR - Možnosti internetu jsou neomezené a svoji cestu si tam už našlo i pojištění. Jako při každém nákupu je třeba dát pozor na to, co, za jakých podmínek a od koho kupujete.

Co vám ušetří čas a finance

Ekonomika
Ilustrační foto.
Možnosti internetu jsou neomezené a svoji cestu si tam už našlo i pojištění. Jako při každém nákupu je třeba dát pozor na to, co, za jakých podmínek a od koho kupujete.

Co vám ušetří čas a finance

Bydlení
Ilustrační foto
Ať již míříte na exotickou dovolenou, nebo jen na prodloužený víkend do některé z evropských metropolí, nemělo by vám chybět cestovní pojištění. K jeho pořízení můžete využít internet, v poslední době jej začínají dokonce nabízet i obchodní řetězce. Nejrychleji sjednáte cestovní pojištění online.

5 tipů pro výběr cestovního pojištění v roce 2012

Cestujeme
Ilustrační foto
Praha - Uzavření pojištění přes mobilní telefon se pro řadu lidí stává postupně stejně běžnou věcí jako třeba nákupy po internetu. Přestože počet pojistek cestovního pojištění uzavřených prostřednictvím mobilu rychle roste, celkově zůstává jeho podíl nízký. Vyplývá to z ankety mezi domácími pojišťovnami.

Uzavření pojistky přes mobil se stává běžnou věcí

Ekonomika
Ilustrační foto
Náchodsko /S DENÍKEM UŠETŘÍTE/ -Doba dovolených doslova láká k návštěvě cizokrajných míst. Nestačí však jen zakoupit zájezd a následně zabalit zavazadla, je potřeba zařídit leckdy to nejdůležitější – cestovní pojištění.

Co udělat, než se vypravíte za odpočinkem

Podnikání
Ilustrační foto
Pojišťovna Direct v poslední době výrazně rozšiřuje produktovou nabídku. Kromě pojištění motorových vozidel a pojištění majetku nově nabízí i zajímavé cestovní pojištění. Před začátkem sezóny zimních dovolených umožňuje zájemcům zvolit si jeden z výhodných balíčků (mini, opti nebo maxi) v programu „Cestování bez obav“.

Jak se dobře pojistit před zimní dovolenou?

Cestujeme