ŠTÍTEK: Chodba

Jeskyně Naděje
Neseďte doma a vyrazte si do přírody vyčistit hlavu a povzbudit ducha. Vyrazte na největší pozoruhodnost vrcholu Kopce nad Čertovými skálami, do jeskyně Naděje s délkou chodeb více jak 100 metrů.

Tip na výlet: K jeskyni Naděje

Cestujeme
Série #světovéČesko / Labyrint, kostnice, sklep, bunkr, lapidárium, vodojem a kryt. Jedno město a sedm různých druhů podzemí. To je Brno. Labyrint pod Zelným trhem, Kostnice u sv. Jakuba a 10-Z bunker jsou v provozu již déle, úplně nově byl zpřístupněn Vodojem pod Žlutým kopcem, brzy se veřejnosti otevře Kryt Denis a Mincmistrovský sklep se zanedlouho ukáže v plné kráse s novou expozicí.

Neobjevené brněnské světy

Světové Česko
Tvrz ve Svojšicích.
Dodnes se z tvrze dochovaly zbytky jednopatrové obytné části tvrze se sklepem a gotickým vchodem do podzemní chodby vedoucí k zámku v Cholticích.

Tvrz ve Svojšicích

Cestujeme
Před policejní hlídkou muž utekl, skočil do staré studny a chtěl se skrýt v podzemních chodbách.
Běžná silniční kontrola na Mělnicku skončila pronásledováním až do podzemí. Podezřelý muž na útěku před policií skočil do staré studny a chtěl se skrýt v podzemních chodbách. Když ho policisté za pomoci hasičů vyprostili a zjistili jeho totožnost, bylo jasné proč. Soudy na něj vydaly dva Evropské zatýkací rozkazy, jeden mezinárodní, dva příkazy k dodání do výkonu trestu odnětí svobody a příkaz k zatčení.
5 fotografií

VIDEO: Skrýš hledal v podzemí. Muž na útěku před policií skočil do studny

Zločiny a soudy
Cvičení IZS. Požár v osmém patře paneláku
/FOTOGALERIE/ Všechny složky Integrovaného záchranného systému zasahovaly před deseti lety v nejvyšším bytovém domě v Kolíně. Uživatelka bytu v osmém nadzemním podlaží při přípravě jídla ponechala utěrku poblíž hořáku plynového sporáku a odešla vynést odpadkový koš. Začala hořet utěrka, poté kuchyňská linka. Plameny se postupně rozšířily po celém bytě. Takový byl začátek scénáře taktického cvičení.
63 fotografií

PŘED 10 LETY: Záchranáři pomáhali obyvatelům hořícího panelového domu v Kolíně

Požáry
Štíři se v australské přírodě hojně rozšířili.
Suché a horké oblasti australského státu Nový Jižní Wales doslova zaplavili štíři. Příčiny jejich rychlého rozšíření přitom mohou sahat až do doby příchodu evropských kolonizátorů, který způsobil v australském ekosystému razantní změny. Podle týmu složeného z odborníků ze dvou univerzit a ochránců přírody souvisí nárůst štíří populace s na první pohled nečekaným živočišným druhem.
8 fotografií

Jako z hororu. Austrálii zaplavili štíři, vědci zřejmě objevili příčinu

Věda a technika
K hodně navštěvované výstavě v Muzeu Oderska patřila výstava o zániku Oderského zámku.
Vytvoření nové expozice k dějinám Oder v Muzeu Oderska, takový název má projekt, který by chtělo realizovat město Odry. Na posledním zasedání místní zastupitelé odsouhlasili podání žádosti o dotaci, která by pokryla 80 procent uznatelných nákladů.

V Muzeu Oderska možná budou historické skvosty

Novojičínsko
Do školních lavic se vrátili také žáci prvního stupně Základní školy Struhlovsko v Hranicích. Na snímcích jsou děti z 1. A a 1.B.
Další vlna uvolňování vrátila v pondělí 25. května děti prvního stupně základních škol do lavic. Většina z nich se se po 75 dnech nuceného volna do školy těšila. Nejinak tomu bylo na Základní škole Struhlovsko v Hranicích. „Těšili jsme se hlavně na kamarády,“ shodli se žáci z 1.B ZŠ Struhlovsko.
16 fotografií

Hranické děti se vrátily do škol, takto to vypadá

Hranicko
Požár hotelu Olympik.
Večer 26. května roku 1995 panovalo v Praze krásné počasí. Ze stovek hostů karlínského hotelu Olympik si velká část prohlížela historické centrum hlavního města. Naštěstí. Přesně před pětadvaceti lety totiž vypukl požár, který dosud patří k nejtragičtějším v novodobých dějinách metropole, ba dokonce celé České republiky. Zemřelo osm lidí. Materiální škoda byla vyčíslena na 37 milionů korun. Jak na zásah vzpomínají pražští hasiči?
18 fotografií

Hasič vzpomíná na Olympik: Hustý dým, mohutný žár. Lidé utíkali na parapety

Požáry
Drama na zlínském sídlišti Jižní Svahy ve středu 22. dubna 2020. Nechybělo moc a sebevrah se zřítil z 12.patra
V uplynulých dnech hlídky Městské policie Zlín i Policie ČR opakovaně zasahovaly v domácnosti 63leté ženy a jejího stejně starého druha. Důvodem byly vždy dlouhodobé partnerské neshody a svoji negativní roli opět sehrál také alkohol. Celá situace pak vygradovala ve středu 22. dubna 2020 dopoledne pokusem o sebevraždu skokem z okna ve 12. poschodí bytového domu. Uvedl to ve své zprávě zástupce Městské policie ve Zlíně Pavel Janík.

Drama na Svazích. Nechybělo moc a sebevrah se zřítil z dvanáctého patra

Nehody
Pátrání v josefovské pevnosti
Na tísňovou linku zavolala v pátek před 3. hodinou ranní žena s tím, že její partner odešel ve čtvrtek odpoledne do podzemí josefovské pevnosti fotit netopýry a doposud se nevrátil. Existovalo podezření, že se mohlo muži něco stát, v chodbách hrozí i nebezpečí závalu.

Pátrání po fotografovi netopýrů bylo úspěšné

Zločiny a soudy