ŠTÍTEK: Chodba

Lupič, zloděj - Ilustrační foto
S originální výmluvou, proč je v domě, vyrukoval zloděj na majitele rodinného domu v jedné obci poblíž Březnice. K události došlo v noci 29. ledna. Majitele domu vzbudilo po druhé hodině ranní otevírání vchodových dveří. Rozespalý tedy vstal a šel do chodby, kde k jeho údivu stál mladý muž.

Lupiče nejdřív překvapil pes, pak i majitel domu

Zločiny a soudy
Z prodejní výstavy výrobků klientů zařízení sociálních služeb, především domovů pro seniory.
/FOTOGALERIE/ Zdobené perníčky se vyprodaly jako první. To u stánku na chodbě budovy krajského na pražském Smíchově řekla Deníku klientka berounského Domova seniorů T. G. Masaryka Bohumila Kábrtová. Byla středa dva hodiny před polednem – a o hodinu dříve ožily chodby i některé zasedací místnosti a prostory zastupitelského klubu ANO tradiční prodejní výstavou, jež se na hejtmanství koná vždy v předvánočním i předvelikonočním období.
39 fotografií

Vánoce se na chodbě krajského úřadu nakupovaly jako o závod

Z okolí
Hvězdárna v Teplicích.
/ROZHOVOR/ Hvězdárna na Písečném vrchu v Teplicích se po víc než padesáti letech dočkala kompletní rekonstrukce. Stála 26 milionů korun a zaplatil ji zřizovatel hvězdárny, Ústecký kraj. Nyní tento objekt soutěží o titul stavba čtvrtstoletí. Mohli jste si o tom přečíst v týdeníku Směr, který vyšel v úterý 19. listopadu. Mluvila o ní i Pavla Svítilová, která zodpovídala za práce na rekonstrukci hvězdárny a za odbor investic.

Omlazení teplické hvězdárny se povedlo. Zvětšil se sál a je lepší zázemí

Teplicko
Výstava Chodbou do socíku v krumlovských klášterech vás vrátí o pěkných pár let zpátky do minulosti.
Umakartová kuchyně, stůl a židle, plastové nádobí, popraskané linoleum, staré vypínače, tuzexový kazeťák, spirála na vaření čaje, to je jen krátký výčet z toho, co uvidíte na velmi speciální výstavě, která je k vidění o víkendu, od 10 do 16 hodin, ve starém bytě u spojovací chodby mezi krumlovskými kláštery a zámkem.
13 fotografií

V socialistickém bytě na vás dýchne hluboká minulost

Českokrumlovsko
Studenti svatohorského gymnázia a Tomáš Bílek.
Příbram - Studenti svatohorského gymnázia se zúčastnili vernisáže výstavy „Nemocnice na konci světa", která proběhla ve středu 3. prosince v Chodbě místopředsedů Senátu. Výstava fotografií je věnována projektu Czech hospital o. s., který provozuje nemocnici a školu ve vesnici Arandu v pákistánském pohoří Karakoram. Fotografie představují běžný život v Arandu, radosti i strasti jejích obyvatel či lékařů působících v české nemocnici.

Svatohorští gymnazisté v Nemocnici na konci světa

Příbramsko
Ilustrační foto.
Inteligence je přičítána lidem. A ti vymysleli inteligentní dům. Takový dům, který myslí za vás. Regulace tepla šetří energii, automatické ovládání světel, hlasovým pokynem můžete spustit film v domácím kině a ráno budete mít v kuchyni připravenou horkou kávu. Že je to sience-fiction? Nikoliv. Systémy v inteligentních domech dokážou mnohem víc.

Když dům má vlastní mozek

Stavba
Oprava školní budovy v Bernarticích
Rakovník -Chodba, která propojuje na 3. ZŠ Rakovník pavilon B a tělocvičnu, se dočká rekonstrukce. K opravě už je nejvyšší čas, protože podle slov místostarosty Rakovníka je chodba nyní ve špatném stavu.

Chodba v 3. ZŠ projde rekonstrukcí

Rakovnicko
Děti z 8. základní školy ve Zlíně-Malenovicích mají lanovou dráhu přímo na chodbě školy.
Zlín /FOTOGALERIE/ - Jako v pralese u tarzanů vypadá jedna z chodeb zlínské 8. základní školy ve Zlíně-Malenovicích. V kdysi nepříliš vábném prostoru je tamním žákům k dispozici nově lanové centrum. A vedení školy chystá další atrakci - trampolínu na zahradě.

Unikát: lanová dráha přímo ve školní chodbě

Regiony
Ilustrační foto.
Třebíč - Katolické gymnázium Třebíč oslaví ve středu patnáct let svého trvání. Gymnázium navazuje na tradici serafínského školství, která byla přerušena totalitním režimem. V současné době je katolické gymnázium a jeho studentský klub Halahoj nepostradatelnou součástí života města i celého kraje.

Katolické gymnázium vzdělává studenty už patnáct let

Třebíčsko