ŠTÍTEK: církev

Papež František objímá zdravotně postiženého mladíka před bazilikou svatého Petra. Vůdce 1,2 miliardy křesťanů je obdivován pro svou vřelost, otevřenost a skromnost.
Papež František klade větší důraz na službu chudým než na prosazování katolické doktríny. Po více než dvou letech v úřadě to u stoupenců římskokatolické víry vyvolává radost i znepokojení. Celou reportáž Roberta Drapera a Davea Yodera najdete v srpnovém vydání National Geographic.
18 fotografií

Změní papež Vatikán? Nebo Vatikán změní papeže?

Články
Smrt na přichystaných kopích
Charismatický muž z kazatelny kostela Panny Marie Sněžné hřímá proti církvi jakožto nevěstce odsouzené k zániku. Lidé, kterých se tu sešlo nepočítaně, hltají každé slovo z jeho strhujícího projevu. Střezte se falešných proroků! Je nedělní ráno 30. července léta Páně 1419 a Praha stojí těsně před krvavým výbuchem husitské revoluce.

Smrt na přichystaných kopích

Články
Smrt na hranici, která zažehla husitskou revoluci
Hořící hranice. Ohnivé jazyky olizují postavu v kacířském rouchu, kterou zahaluje před davy zvědavců hustý dým stoupající k nebi. Dým, který měl odnést do nenávratna i myšlenky protivící se církevním autoritám. Je 6. července léta Páně 1415 a významný středověký náboženský myslitel mistr Jan Hus dokonal na břehu Rýna.

Smrt na hranici, která zažehla husitskou revoluci

Články
Obsah časopisu - srpen 2012
V září to bude 10 let, co v Česku vychází National Geographic. Srpnové číslo sice ještě není slavnostní, ale obsah je i tak povedený. Můžete se těšit třeba na článek Kde sídlí paměť o tajném vatikánském archivu, jenž  po staletí shromažďuje nejdůležitější dokumenty z dějin církve. V článku nazvaném East Side Story zase poznáte olympijský Londýn z jeho odvrácené strany. Doporučujeme fantastický materiál Lovec blesků - poznáte díky němu Tima Samarase, který uhání se 700kilogramovou kamerou a snaží se zachytit zrození blesku. A nakonec se seznámíte s podivuhodnou čínskou houbou Jarca günbu - to v článku Tibetský zlatý „červ“. 

Obsah časopisu - srpen 2012

Časopis