ŠTÍTEK: citron

Typický chraplák zpěváka Uda Dirkschneidera si mohou vychutnat návštěvníci hluckého koncertu v neděli 13. listopadu
Hluk – Věhlasný Udo Dirkschneider se svou metalovou kapelou U.D.O. se po několika letech vrátí na Slovácko. Zatímco před pěti roky odehrál úspěšná vystoupení ve Zlíně a Březolupech, tentokrát potěší , a to v neděli 13. listopadu od 20. hodin, fanoušky ve sportovní hale v Hluku.

U.D.O. budou kromě metalu vyučovat i čepování piva

Volný čas
Petr Oravec.
Letohrad /ROZHOVOR/ - V klubu Distance 11 začne v pátek v 19 hodin ORdrums Mejdan pořádaný učitelem hudby Petrem Oravcem. Iniciátorovi „mejdanu” jsme položili několik otázek.

Děti by měly mít z hudby radost

Volný čas
V Hranicích na Staré střelnici otevřeli nové kulturní multifunkční zařízení.
Hranice /ROZHOVOR/ – Baskytarista rockové kapely Citron a současný majitel areálu Staré střelnice v Hranicích Václav Vlasák po necelém roce intenzivních prací vybudoval vysněné kulturní zařízení, které v pondělí večer před plným hledištěm slavnostně otevřel. Sám ale připomíná, že bez pomoci by k vytčenému cíli zřejmě vůbec nedošel.

Nevěřili mi, ale za necelý rok otvíráme, řekl Václav Vlasák

Umění
MČR ve vaření kotlíkových gulášů na přerovském výstavišti. Ilustrační foto
Olomoucký kraj – Na tři desítky gulášů a ještě větší množství píp s pivem domácích značek, k tomu Tublatanka, Citron i vystoupení místních kapel – to je letošní v pořadí již sedmý Zubrfest. Propukne v sobotu 10. září v 10 hodin na Výstavišti v Přerově, které se tak promění v největší hospodu na Moravě.

Velký festival guláše, zahraje i Tublatanka a Citron

Olomoucko
Parta mladých bubeníků ze ZUŠ Odry, ktreá vystupuje pod názvem Crash Drums, má za sebou už několik velkých akcí.
Odry – Bubenická parta Crash Drums, která vznikla v Základní umělecké škole Odry, se dostává stále více do povědomí veřejnosti. V nejbližší době ji čeká vystoupení před Anetou Langreovou a natáčení prvního CD.

Mladí bubeníci chystají první cédéčko

Volný čas
MČR ve vaření kotlíkových gulášů na přerovském výstavišti. Ilustrační foto
Přerov – Přerovské výstaviště už za několik dní opět obsadí desítky profesionálních i amatérských kuchařských týmů. V jednotlivých kategoriích svedou boje o titul mistrů České republiky ve vaření kotlíkových gulášů. A protože se jako už tradičně mistrovství uskuteční v rámci přerovského Zubr festu, kromě výběru těch nejlepších gulášových pochoutek se návštěvníci mohou těšit na spoustu piva i kvalitní hudební výběr.

Kdo uvaří nejlepší guláš? K tomu Citron a pivínka

Přerovsko
Festival Benátská noc začíná už ve čtvrtek večer
Malá Skála /PROGRAM FESTIVALU/ – Chcete podpis svého oblíbeného umělce? Na oblíbeném tradičním festivalu Benátská noc máte skvělou příležitost. Je to už tradice: před či po koncertě sestoupí bohové z trůnů a nechají svou auru dopadnout na lid.

Z festivalu s podpisy U.D.O. nebo Chinaski

Festivaly
Podepíšou se i Chinaski.
Malá Skála – Chcete podpis svého oblíbeného umělce? Na Benátské máte skvělou příležitost. Je to už tradice: před či po koncertě sestoupí bohové z trůnů a nechají svou auru dopadnout na lid.

Z festivalu s podpisy U.D.O. nebo Chinaski

Volný čas
Na festivalu Tarock vystoupil Divokej Bill.
Tachov – Dvacítka rockových kapel se představila v pátek a v sobotu tachovskému publiku. Rockoví fanoušci si tak mohli vyslechnout kapely Škwor, Citron, Doga, Harlej, tachovské uskupení Excentr, Zvlášňý Škola a další. Už potřetí se v Tachově konal hudební festival Tarock.
28 fotografií

Tachov tančil v rytmu rocku na Tarocku

Tachovsko
Noc plná hvězd 2011. Kapela Doga, opět s netradiční aranží svého vystoupení.
Třinec /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ – Již devatenáctý ročník festivalu Noc plná hvězd se během pátku a soboty uskutečnil na fotbalovém stadionu na Borku v Třinci. Podle pořadatelů si tradiční akci nenechalo ujít na pět tisíc fanoušků rockové a metalové hudby. Na dvou pódiích se jim představily desítky kapel.
33 fotografií

Festival Noc plná hvězd nadchl Mr. Big a Gamma Ray

Festivaly
V Třinci se o víkendu koná již 19. ročník hudebního festivalu Noc plná hvězd
Třinec /PODROBNÝ PROGRAM V ČLÁNKU/ – Již devatenáctý ročník festivalu Noc plná hvězd se opět koná na fotbalovém stadionu v Třinci na Borku. Příznivci hudby se do Třince sjedou v pátek 24. a v sobotu 25. června.

Noc plná hvězd je po roce opět tu

Festivaly
Organizátorka Lucie Sýkorová při včerejší prohlídce.
Plzeň – Potkat v neděli odpoledne v Plzni císaře Rudolfa II. s alchymistou Kellym, vidět pravý vídeňský valčík v podání císaře Františka Josefa I. a jeho ženy Sissi nebo se podívat s Bedřichem Smetanou do třídy, kde studoval, mohli lidé v neděli při jedné z oživených prohlídek v centru města.

Alchymisté vaří ze zelí a citronů

Plzeňsko
 Scorpions se při svém posledním turné loučí s fanoušky. Na ostravských Bazalech světovou legendu doprovodila česká legendární kapela Citron (na snímku).
Ostrava /BUDE AKTUALIZOVÁNO/ - Na Bazalech v pátek vyrostlo velkolepé pódium, které přivezlo sedm kamionů. Kromě skupiny Scorpions, kteří se tímto svým posledním turné loučí s fanoušky, se návštěvníci mohli těšit i na další rockové kapely jako je legendární Citron, Doga či Vypsaná fiXa.
26 fotografií

OBRAZEM: Baník na Bazalech vystřídali rockeři

Volný čas
Frontman a zpěvák kapely Kern Jaroslav Albert Kronek.
Znojmo – Nadšenec a fanoušek rockové muziky, který organizuje letos již třetí ročník festivalu Louka Open. To je Václav Zelený. Dokázal bez sebemenšího finančního přispění z městské pokladny opět připravit stále oblíbenější hudební festival.

Zelený : Přijede Kern i Citron

Volný čas
Pěstování citrusů. Ilustrační foto
Každý pěstitel ví, jak skvěle vypadá citrusovník v interiéru a jak je příjemné si z vlastních pomerančů vyrobit džus nebo vymačkat vlastnoručně vypěstovaný citron do čaje. Citrusy nabízejí celkem 160 druhů, které se dále člení na nespočetné množství odrůd a variant. V Česku se ale nejčastěji pěstují ty nejznámější, tedy citroník, grapefruit, mandarinky nebo pomerančovník.

Pěstování citrusů - klasika i exotika

Bydlení
Scorpions. Ilustrační foto.
Ostrava – Třetího června v 16 hodin vypukne na ostravských Bazalech jednodenní festival plný rocku. Scorpions – rock na Bazalech nabídne pořádný nářez.

Scorpions - rock na Bazalech

Volný čas
Česká metalová legenda Arakain.
Nový Jičín /AKTUALIZOVÁNO/ - V sobotu 11. června se areál amfiteátru Na Skalkách v Novém Jičíně znovu rozezní tóny rockové hudby. Po úspěšném prvním ročníku velkého koncertu skupin Citron a Turbo se tentokrát představí Arakain a Tublatanka.

Legendy českého rocku se vrací 2

Volný čas
Ilustrační foto
V posledním vydání Receptáře poradila všem šikovným hospodyňkám paní Doc.Ing.Helena Uhrová, jak si vytvořit domácí kandované ovoce a dokonce i jak jej v kuchyni použít.

Vytvořte si domácí kandované ovoce

Bydlení
Skupina Citron slaví úžasný comeback.
Ostrava - Jeden z vrcholů podzimní kulturní sezony na Ostravsku, tedy Megakoncert Rádia Čas pro všechny bezva lidi v ostravské ČEZ Aréně, který se uskuteční užv sobotuod 17 hodin bude opravdu důstojný a reprezentativní. Uplynulý víkend totiž proběhlo vyhlašování ankety Český Slavík 2010 a potvrdilo slavičí ambice interpretů, vybraných pro tuto letošní akci.

Moravští slavíci letí na Megakoncert pro bezva lidi

Volný čas