ŠTÍTEK: citron

Kapela Citron pokračuje i po úmrtí kapelníka a bubeníka Radima Pařízka.
Víkendové Tipy Deníku jsou tu! Každý čtvrtek pro vás v redakci připravujeme bohatou várku možností, jak zajímavě strávit celý víkend. Z naší nabídky akcí si vybere opravdu každý, malý i velký. Milí čtenáři, vzhledem ke stále měnící se situaci upozorňujeme, že za změnu programu neručíme. Pořádání akce bude závislé na aktuální epidemické situaci, proto sledujte web či sociální sítě pořadatelů.

Kam o víkendu? Na kapelu Citron, s dětmi na pohádku nebo hledat Rychlé šípy

Cestujeme
Kapela Citron pokračuje i po úmrtí kapelníka a bubeníka Radima Pařízka.
Po dlouhé době čekání potěší určitě všechny fanoušky české hard & heavy legendy Citron zpráva, že turné Supi se slétají bude a jednou z jeho zastávek jsou také Hranice. Na koncert můžete vyrazit v pátek 29. října od 20 hodin do Sokolovny.
7 fotografií

Rocková legenda Citron míří do Hranic

Hranicko
Skleník plný citrusů Petra Broži.
Zatímco venku vládne paní Zima, ve vyhřátém skleníku Petra Broži z Moravce to voní po mandarinkách, pomerančích a citronech. Trsy oranžových a žlutých plodů září mezi sytě zelenými listy. Návštěvníky tam spolu s úspěšným zahradníkem vítá i pes Bobík, který přitom přátelsky vrtí ocasem. „Měli jste dojít dřív, mandarinky už jsou sklizené, už je jich tu jen pár. Ale teď dozrávají pomeranče. Musel jsem jim zatopit,“ říká Petr Broža.
18 fotografií

Podívejte se, jak v Moravci právě dozrávají pomeranče. Mandarinky už sklidili

Žďársko
Tuňáková pomazánka na okurce
Během Silvestra vás velmi pravděpodobně přijdou navštívit přátelé nebo příbuzní a vy se budete chtít pochlubit nejen napečeným cukrovím. Pomazánky, které jsou rychle hotové, lehce uchovatelné a přitom pochoutkové, si vytvoříte během několika minut. Téměř nic nebudete vařit, a pokud si dokážete obstarat čerstvé pečivo, budete terčem obdivu. Anebo si místo pečiva pomůžete okurkou a budete úplní mistři!
5 fotografií

Silvestrovské pohoštění: Bodují především pomazánky. A nejen česneková

Za jídlem
Candát na zelenině
Mezi nejtypičtější tuzemská jídla patří sice svíčková na smetaně či vepřo knedlo zelo, ale ani ryby nejsou českým kuchařům cizí. Nemusí to přitom být drahý losos nebo tuňák. Chutné ryby se ukrývají i v našich řekách a rybnících. Připravte si s Deníkem candáta, pstruha, sumce, nebo třeba kapra. Ani ten totiž nemusí být jen štědrovečerní večeří.
5 fotografií

Česká ryba v létě? Ideální. Je dostupná i dietní a recepty z ní chutné

Za jídlem
Mladí fanoušci fotbalové Sigmy Olomouc čelili obžalobě z napadení a urážek muže tmavé pleti cestou na zápas proti pražským Bohemians.
Obvodní soud pro Prahu 10 dnes osvobodil trojici fanoušků fotbalové Sigmy Olomouc, kteří čelí obžalobě z napadení muže tmavé pleti v tramvaji z předloňského listopadu. Rozsudek není pravomocný, státní zástupkyně se proti němu na místě odvolala. Štěpán Černín, Tomáš Satora a Josef Richard Uhlík vinu odmítají, za ublížení na zdraví, hanobení rasy a výtržnictví jim hrozí až osmileté vězení.
5 fotografií

Vymačkaný citron a urážky. Soud osvobodil mladíky viněné z napadení Afričana

Zločiny a soudy
Hardrockové legendy Citron a Tublatanka svedly v Domě kultury v Kladně "souboj rebelů".
Kolín /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Československé hudební legendy vyráží po roce opět na společné turné po České republice s názvem Souboj Rebelů Tour 2019! V Kolíně se zastaví v pátek 24. května na zimním stadionu. Show to bude vskutku velkolepá, na mimořádně úspěšném turné se jim podařilo vyprodat jedenáct hal. Fanoušci by si neměli nechat ujít tento rockový nářez plný energie.
120 fotografií

Tublatanka a Citron vyráží na druhou část turné. Zastaví se i v Kolíně

Volný čas
SKUPINA CITRON.
Československé hudební legendy Tublatanka a Citron vyráží na společné turné s názvem Souboj Rebelů Tour 2019 po České republice. V sobotu od 19 hodin se poctivého rockového nářezu plného energie dočkají i fanoušci v Pardubicích. Kapely zahrají v Ideonu.

Tublatanka a Citron spojí na pódiu své síly

Volný čas