ŠTÍTEK: citron

Tříkrálová sbírka v Benešově - ilustrační foto
Benešovsko - Blíží se tříkrálová sbírka, které se pravidelně účastní i Farní charita Benešov. Sbírka probíhá po celorepublikově pod záštitou Charity ČR. Pokladničky budou po skončení koledování opět na úřadech rozpečetěny a výnos se sejde na společném sbírkovém kontě. 

Na Benešovsku se připravují na Tříkrálovou sbírku

Benešovsko
Ilustrační foto.
Svitavy – S kalendářním rokem 2018 se svitavští basketbalisté rozloučí pátečním domácím vystoupením proti vicemistrům z Opavy, které je předehrávkou 16. kola základní části nejvyšší tuzemské soutěže (od 18 hodin ve sportovní hale Na Střelnici).

Tuři vyzvou na závěr roku Opavu a chtějí vyhrát

Ostatní sporty
Dárky pod stromečkem. Ilustrační foto.
Možnost vrátit či vyměnit nevhodný vánoční dárek nabízí stále víc prodejců, většinou to umožňují do půlky ledna. Zboží musí zůstat nenošené, nepoškozené a v původním obalu. Obchody tuto službu nabízí nad rámec svých zákonných povinností. V případě nákupu zboží přes internet je možné jej ze zákona vrátit do 14 dnů bez uvedení důvodu.
8 fotografií

Netrefili jste vánoční dárek? Do půlky ledna máte čas na výměnu

Ekonomika
Jaromír Jágr.
Sázkové kanceláře v dnešní době nabízí kurzy prakticky na cokoli. Ostříhá se Dominik Feri na ježka? Otevře si mlučí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček v Praze kavárnu? Společnost Fortuna si i pro rok 2019 připravila speciální sázkové příležitosti. Některé z nich přitom nabízí více než atraktivní kurzy - sázka na konec výroby naftových Škodovek vám může přinést až tisícinásobek vkladu.
18 fotografií

Jágr zpět v NHL a pivovar na Hradě? Fortuna vypsala novoroční sázky

Ekonomika
Raduan Nwelati.
Mladá Boleslav - Určení zastupitele pro spolupráci s pořizovatelem při pořizování územního plánu Mladé Boleslavi. To byl jeden z prvních bodů posledního letošního zasedání mladoboleslavského zastupitelstva. A návrh určit primátora Raduana Nwelatiho (ODS) jako zastupitele pro spolupráci při pořizování územního plánu se setkal s protestem.

Kdo bude jednat při pořizování územního plánu? Opozice žádala změnu

Boleslavsko
Ilustrační fotografie.
Jindřichův Hradec - Už se stalo tradicí, že se před polednem na Štědrý den scházejí v Jindřichově Hradci vyznavači pohybu na čerstvém vzduchu, aby se svátečně proběhli Za zlatým prasátkem.

Poběží za zlatým prasátkem

Volný čas
17. ročník Vánočního turnaje Josefa Fujdiara. Za vítězné Finsense přebírali jeho zakladatelé David Möstl a Josef Fujdiar ml.
Kladno – Vánoční turnaj Josefa Fujdiara – nejslavnější zimní fotbalové klání na Kladensku, se hraje letos opět na Štěpána 26. prosince od 8:00 hodin v hale Centrum. V akci bude to nejlepší, co si v okrese obouvá kopačky.

Vánoční Fujdiar opět na Štěpána

Fotbal
Pochoutky s chřestem od šéfkuchaře Jaroslava Sapíka.
Naše babičky mu neřeknou jinak než špargl, někteří mu přezdívají bílé zlato. Řeč je o chřestu, který je dnes považován za jednu z největších lahůdek zeleninového světa. A právě nyní začíná jeho sezóna.
4 fotografie

Chřest nad zlato

Za jídlem
Limetal
Písek - V pátek 23. března večer vystoupí v píseckém kulturním domě kapela Limetal, jejíž aktuální singl S větrem v zádech se stal úvodní písní českého filmu Špindl.

Chcete vstupenky na Limetal v Písku?

Volný čas
Limetal přiveze i úvodní píseň z filmu Špindl.
Mrákov – Deset koncertních zastávek, scéna, kterou navrhoval tým kapely Kabát nebo česká bubenická star Veronika Lukešová, jež hraje s hvězdami světového rocku, například muzikanty z kapel Deep Purple, Helloween nebo Rainbow.

Limetal dorazí za týden do Mrákova

Volný čas
Skupina Citron
Citron a Tublatanka rockové kapely, které se na jevištích potkávaly zejména v 80. letech, vyrážejí na společné české a slovenské turné Souboj rebelů. Fanouškům přivezou i novou píseň jak jinak, než v podání Ládi Křížka a Maťa Ďurindy.
6 fotografií

Citron vyzval Tublatanku k souboji

Hudba
peprmintová čokoláda
Nalijme si čistého vína – jsou chvíle, kdy lze Vánoce bez kapky alkoholu jen stěží přežít. Tak si podle nás připravte voňavý drink, hoďte stres za hlavu a užijte si tento kouzelný okamžik. Ať jsou letošní svátky opravdu šťastné a veselé!  
8 fotografií

Horké tajemství veselých Vánoc

Za jídlem
Musí to být kapr?
Nejíte kapra, a tak namísto ryby zdobí váš stůl na Štědrý den vepřové nebo kuřecí řízky. K tomuto svátku ale ryba patří. A věřte, že to nemusí být jen náš český kapr. Existuje hned několik zdravých a chutných alternativ, které vám nyní představíme.

Vánoční ryba není jenom kapr!

Ostatní
Ilustrační foto
Po roce jsou tu zase Vánoce. Už tento pátek se vánoční strom rozsvítí na náměstí ČSA v Českém Těšíně. Celé odpoledne bude na náměstí probíhat tradiční slezský krmáš a dětský jarmark. V Havířově se bude vánoční strom rozsvěcovat v sobotu a v Karviné v neděli. 

O víkendu se na náměstích rozzáří vánoční stromy

Karvinsko
POCTA KLUBOVÉ LEGENDĚ! Vedení novojičínského hokejové klubu ocenilo Jaroslava Bartoně  (v modrém) slavnostním vyvěšením dresu s jeho jmenovkou.
Jedna z ikon novojičínského hokeje se dočkala zasloužené pocty! Někdejší vynikající centr Jaroslav Bartoň totiž mohl před pátečním druholigovým derby mezi Novým Jičínem a Kopřivnicí, které vidělo 800 diváků, sledovat, jak byl pod stropem haly slavnostně vyvěšen jeho dres s číslem 15.

Život bez hokeje? Nedovedu si to představit, říká Jaroslav Bartoň

Hokej