ŠTÍTEK: citron

Zahrádkář a pěstitel Josef Chvojka u jednoho ze svých citronovníků.
Heřmanův Městec – Velkou chloubou heřmanoměsteckého zahrádkáře Josefa Chvojky jsou vlastní péčí vypěstované citronovníky na zahrádce za jeho rodinným domem.

Úroda citrónů bude letos dobrá

Chrudimsko
Amon Amarth.
Moravský Krumlov – Ve znamení tvrdého severského rocku se v pátek a sobotu ponese druhý ročník festivalu Rock Heart v Moravském Krumlově. Po úspěchu loňského prvního ročníku, kdy u krumlovského zámku hrál slavný německý Helloween, se letos organizátoři rozhodli program i nabídku festivalu rozšířit.
16 fotografií

Krumlovem zaduní severský rock. Přijede i Amon Amarth

Volný čas
Radim Pařízek je známý jako člen metalové kapely Citron. Úspěch slaví ale i jako byznysmen.
/ROZHOVOR/ S projektem Bohemian Metal Rhapsody se v premiéře mohou setkat návštěvníci letošního festivalu Masters of Rock ve Vizovicích (od 13. do 16. července). „Nápad na něco takového mi v hlavě běhá už přes dvacet let. Dokonce jsem zpočátku tajně snil o prknech Národního divadla," usmívá se Radim Pařízek, kapelník české metalové legendy Citron. A má důvod se usmívat. Na pódium se mu podařilo dostat Lucii Bílou, Honzu Toužimského z Arakainu či Kamila Střihavku.
42 fotografií

Masters of Rock nabídne superkapelu s Lucií Bílou

Hudba
Bratři Cavalerovi koncertují na plzeňském Metalfestu.
Plzeň - Bratři Max a Iggor Cavalera založili Sepulturu a se svým koncertním vzpomínkovým pořadem Return to Roots, v němž připomínají legendární album téhle kapely, uzavřou letošní plzeňský Metalfest, který začíná v pátek 2. a končí v neděli 4. června. Přinášíme rozpis koncertů i autogramiád.

Blíží se Metalfest. Víme jaký bude program

Volný čas
 V Domě kultury v sobotu 8. dubna společně vystoupí kapely Tanja, Axxis a Citron.
Žďár nad Sázavou - Na koncert Souboj rebelů se mohou těšit rockoví fanoušci ve Žďáře nad Sázavou. V Domě kultury v sobotu 8. dubna společně vystoupí kapely Tanja, Axxis a Citron. Koncert se uskuteční v rámci nové koncertní šňůry, která navazuje na loňské úspěšně turné Citronu Souboj Rebelů. Lidé uslyší metal z 80. a 90. let i novou tvorbu. Díky účasti německých Axxis bude mít koncert mezinárodní příchuť.
9 fotografií

Citron veze Souboj rebelů

Volný čas
Citron
Heavymetalová legenda Citron vyráží už za pár dní na halové turné s okázalou pódiovou produkcí a vydává zbrusu nové studiové album Rebelie Rebelů. Do pomyslného ringu, v duchu názvu šňůry Souboj Rebelů, přizvala Aleše Brichtu, který zazpívá zásadní písně Arakainu, Miloše Doda Doležala jako zástupce Vitacitu a J. A. Kronka z Kernu. „Každá kapela dostane na jevišti svůj prostor a kdoví, možná si na závěr zazpíváme i společně," říká iniciátor projektu – bubeník a kapelník Citronu Radim Pařízek.

Čestně se utkáme o přízeň publika

Hudba
Ostrava v plamenech v Dolní oblasti Vítkovic.
Na festivalu, který se v sobotu konal v Dolní oblasti Vítkovic, se představili lídři „symfonického metalu" – skupina Within Temptation z Nizozemska, dále kapela Axxis z Německa, z Řecka přijel i kytarový mág Ozzyho Osbournea Gus G s hudební partičkou Firewind.
11 fotografií

OBRAZEM: Ostrava v plamenech

Ostravsko
Pekelný ostrov, tak se jmenoval dvoudenní hudební festival v Holýšově, kam se vydali fanoušci z celé republiky, a samozřejmě i z Tachovska.
Holýšov - Pekelný ostrov, tak se jmenoval dvoudenní hudební festival v Holýšově, kam se vydali fanoušci z celé republiky, a samozřejmě i z Tachovska. Festival hostil celkem 26 kapel zvučných jmen, jmenujme alespoň několik, Nazareth, Turbo, Chinaski, Rybičky 48, Tři sestry, Škwor, Debil Heads, Citron a další, neméně skvělé kapely.
46 fotografií

Tachované vyrazili na Pekelný ostrov

Volný čas
Láďa Křížek při akustickém koncertě v Kraslicích.
Kraslice – Mohl se osobně setkat s kapelou Black Sabbath, která ho celou hvězdnou kariéru motivuje. Přednost dala ale česká pěvecká legenda Láďa Křížek setkání se svými fanoušky a křesťany v Kraslicích, kde ve čtvrtek v podvečer vystoupil již tradičně při akci Try and Play. Diváky bavil nejen svými nesmrtelnými hity, ale promluvil i o své víře v Boha. Více v rozhovoru pro Deník.
12 fotografií

Láďa Křížek: Fanoušci z 90. let se se mnou vrací do doby, kdy se zamilovávali

Volný čas