ŠTÍTEK: citron

Členové kapely Free Fall po koncertě s Tarjou.
Uherské Hradiště – Jako velmi úspěšný se do historie uherskohradišťské rockové kapely dozajista zařadí letošní rok. Hudebníci se dočkali vystoupení na velkých festivalech, jako jsou Masters of Rock ve Vizovicích nebo srpnový hodonínský Made of Metal, v letošním roce tato kapela navíc slaví své dvacáté narozeniny.

Uherskohradišťská kapela Free Fall slaví dvacet let i úspěšný rok

Volný čas
Opravená budova takzvané oranžerie v zahradě pod zámkem v Lomnici.
Lomnice /FOTOGALERIE/ – Ještě v sedmnáctém století ji navštěvovala vrchnost jako zámeckou zimní zahradu s palmami a citroníky. Pak ale začala budova takzvané oranžerie v zahradě pod zámkem v Lomnici chátrat. Nový kabát dostala až v loňském roce díky úsilí jejích majitelů i památkářů. Za proměnu, kterou prošla, letos může obdržet cenu Patrimonium pro futuro jako památka, již se povedlo zachránit.
14 fotografií

Oranžerie v Lomnici u Tišnova: palmy a citrony vystřídaly střepy

Brněnsko
Rockový festival Tarock
Tachov – Velké pódium už vyrůstá na letištní ploše nad Tachovem. Rockoví fanoušci se dočkali, největší rocková akce v okrese je za dveřmi. Festival Tarock odstartuje zítra úderem poledne, první kapela, Wait, hrábne do strun v půl jedné. A následovat bude v pátek a v sobotu dalších osmnáct kapel, včetně dvou zahraničních – a pěkně vostrých.

Tarock startuje v pátek

Volný čas
 Obraz Antonína Procházky Čaj s citronem se v dnešní aukci v Praze prodal za 6,6 milionu korun.
Praha – Obraz Antonína Procházky Čaj s citronem se v dnešní aukci v Praze prodal za 6,6 milionu korun. Je to více než dvojnásobek vyvolávací ceny, řekl ČTK Vladimír Neubert, majitel Galerie Art Praha, která aukci pořádala. Překvapením byl ale podle něj obraz Václava Radimského Krajina s řekou, který se prodal téměř za sedminásobek vyvolávací ceny, a to za 2,4 milionu korun.

Obraz Antonína Procházky Čaj s citronem se prodal za 6,6 milionů korun

Česko
Herečka Jana Pidrmanová v eroticky laděném představení divadelní společnosti Prague Shakespeare Company Venuše v kožichu na prknech pražského divadla Kolowrat.
Praha - Eroticky laděné představení divadelní společnosti Prague Shakespeare Company Venuše v kožichu se na prknech pražského divadla Kolowrat hraje od února a téměř každá repríza je vyprodaná. Výkony Jany Pidrmanové a Václava Vašáka jsou dech beroucí a v průběhu téměř dvouhodinové hry ždímají publikum jako citron.

Hlavní herci ve Venuši v kožichu excelují. Obecenstvo ždímají jako citron

Divadlo
Jablko nebo citron?
Jablonec n. N. - Během dubnové preventivní akce Řidiči, jezdi bezpečně, kterou každoročně pořádá jablonecká městská policie, strážníci spolu s dětmi ze základních škol zastavili 172 vozidel a třetinu řidičů odměnili kyselým citrónem za překročení rychlosti

Děti rozdaly řidičům citrony a jablka

Jablonecko
Džbán vody v restauraci Panský šenk zdarma dostanete. Ke každému jídlu vám ji nabídne David Hrachovec.
České Budějovice – Dát zákazníkovi k jídlu do džbánu kohoutkovou vodu stále není v mnoha českobudějovických restauracích samozřejmostí. Lidem, kteří neholdují pivu nebo jiným nápojům, tak nezbývá než objednat si drahou balenou vodu.

Vodu z kohoutku podávají s citronem i mátou

Podnikání
Kapela Citron.
Praha – Britští Def Leppard potvrdili skupinu Citron jako speciálního hosta při svých koncertech v České republice. Česko-slovenská heavy metalová legenda Citron působí na rockové scéně už od roku 1976 a za svou téměř čtyřicetiletou existenci vydala osm studiových alb.

Kapela Citron jako host Def Leppard

Hudba
Konference Z hudební historie Hranicka a Lipenska v bývalé konírně hustopečského zámku
Hustopeče nad Bečvou – S nebývalým úspěchem se setkala první hudební konference, která se uskutečnila v úterý 24. února v bývalé konírně hustopečského zámku. Tu naplnili hudební fanoušci, studenti gymnázia, učitelé hudební výchovy, ale i lidé, kteří byli zvědaví, jak bude vypadat plánované muzeum hudby a filmu. Konferenci Z hudební historie Hranicka a Lipenska pořádala místní akční skupina MAS spolu s MAS Moravskou bránou a městysem Hustopeče nad Bečvou.
14 fotografií

Hudební konference se setkala s úspěchem. Přišlo víc než šedesát návštěvníků

Hranicko
Radomír Šimůnek
Tábor - Kdysi se o něm říkalo, že je po otci. Počítalo se s tím, že vytvoří silnou dvojku se Zdeňkem Štybar, že budou útočit na medaile. Jenže realita v cyklokrosu je jiná: Štybar zářil, ale "přestoupil" na silnici. A Radomír Šimůnek mladší ztratil formu. Před víkendovým mistrovstvím světa v Táboře nepříliš příznivá zpráva…

Šimůnek o MS v Táboře: Snad přijde den D. Vymačkám se jako citrón

Ostatní sporty
Každý, kdo někdy poslouchal metal, musel sluchem alespoň zavadit o německou kapelu Helloween. Ta na počátku 90. let pomáhala definovat podobu evropského heavy metalu jako odpověď na americký thrash...
Praha – Legendární metalová kapela Helloween bude jednou z hlavních hvězd festivalu Benátská!, jehož 23. ročník se od 23. do 26. července uskuteční ve sportovním areálu v libereckém Vesci. Pětice německých muzikantů kolem zpěváka Andiho Derise, která v roce 2013 vyprodala v Česku dvě haly, dorazí s novým programem postaveným na aktuálním albu. To by mělo kombinovat předchozí nahrávky 7 Sinners a Straight Out of Hell. Za pořadatele o tom informoval Roman Helcl.

Na festival Benátská! letos dorazí metalová kapela Helloween

Hudba