ŠTÍTEK: Cream

Budova 32 v areálu Svitu ve Zlíně; Martin Jarolím (člen představenstva Cream).
/DRUHÁ ČÁST ROZHOVORU/ Nové byty vyrostou v příštích letech v areálu Svitu ve Zlíně. Investorem je společnost Cream, která už získala stavební povolení k nástavbě budovy číslo 32. O tom, jaké bylo jednání s památkáři, o dalších investicích ve Svitu nebo spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati (UTB), hovořil v rozhovoru pro Deník člen představenstva Creamu Martin Jarolím.

Východní část Svitu bude součást jednoho velkého centra Zlína, říká Jarolím

Zlínsko
Fabrika ve Zlíně? Má to smysl. Do roka bude jasno, říká Jarolím z Creamu
/PRVNÍ ČÁST ROZHOVORU/ O chystané stavbě nového polyfunkčního komplexu s obchodním centrem, multikinem a zimním stadionem v areálu Svitu ve Zlíně informovala letos na podzim společnost Cream Investments. Proč stavba doposud nezačala, i když se o ni mluví několik let, v čem je stávající koncept jiný a není už obchodních center ve Zlíně moc? O tom hovořil člen představenstva společnosti Cream Martin Jarolím.
56 fotografií

Fabrika ve Zlíně? Má to smysl. Do roka bude jasno, říká Jarolím z Creamu

Zlínsko
Eric Clapton
Tento týden bylo velmistrovi bluesrockové kytary 75 let. Dárky pro něj ale budou muset ještě chvíli zůstat ve skříni. V květnu měl Eric Clapton přijet do Prahy, jeho toužebně očekávaný koncert se však ze zřejmých důvodů o rok odkládá.
5 fotografií

Eric Clapton: bluesový pánbůh oslavuje

Hudba
Kapela Jaroslav Barták Ex Post.
Kladenský music club Dundee Jam se ve středu 5. února rozezní koncertem Jaroslava Bartáka a kapely Ex Post. Ta příchozím zahraje od 20 hodin jak autorské písně ze svého alba s názvem Hala bala Blues, tak světovou rockovou šedesátých let klasiku, jako je například Jimi Hendrix, Rolling Stones nebo Cream.

Jaroslav Barták a skupina Ex Post zahrají v kladenském Dundee Jamu

Volný čas
Kytarový mág Dani Robinson čaroval ve Škoda Muzeu v Mladé Boleslavi.
Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Další oblíbený abonentní tematický cyklus „Zpátky ke kořenům II. – Podzim 2018“ začal ve středu 19. září ve Škoda Muzeu . V zaplněném sále L&K Forum se na pódiu představil černý kytarista z USA Dani Robinson. Hned první vypalovačkou, rokenrolem The House Is Rockin´ (Stevie Ray Vaughan), rozhýbal nohy posluchačů.
13 fotografií

Kytarový mág Dani Robinson čaroval ve Škoda Muzeu

Volný čas
Nové zlínské obchodní centrum 24-25-26 FABRIKA má nabídnout  prestižní kancelářské prostory, byty nejvyšší kategorie, přes 3 kilometry obchodních pasáží světových značek, zábavní část nejen pro rodiny s dětmi, ale i možné prostory pro vzdělávací instituce
Stavba nového multifunkčního centra 24-25-26 FABRIKA ve svitovském areálu je o významný krok blíže k uskutečnění. Územní rozhodnutí o umístění stavby, vydané zlínským stavebním odborem, nabylo před několika dny právní moci. Projekt je považován za jeden z největších počinů urbanistické regenerace v ČR.
3 fotografie

Stavba Fabriky se blíží. Začít může už za dva roky

Zlínsko
Evžen Hofmann
/ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Jsou to dva roky, kdy si hudebník Evžen Hofmann splnil sen a dokončil stavbu moderního nahrávacího studia. Jak sám říká, v jeho Taurus Records ve Velké Polomi se odráží patnáct let zkušeností s podobnými zařízeními v České republice a na Slovensku. „Něco jsem chtěl dělat jinak a jiné věci mi zase jinde chyběly. Tady jsem se snažil vše dotáhnout, dle svých představ,“ prozradil kytarista populární skupiny Kryštof.
26 fotografií

Kytarista kapely Kryštof Evžen Hofmann: Chci pomoci kapelám v našem regionu

Volný čas
Eric Clapton
Dokument o životě Erica Claptona tvůrci představili již v říjnu na festivalu v Torontu, čeští diváci si na něj ale ještě počkají. Režisérka Lili Fini Zanuck, která je držitelka Oskara za produkci filmu Řidič slečny Daisy, se zaměřila především na osobní život a aféry slavného kytaristy, stranou ale samozřejmě nezůstává ani jeho hudební kariéra. Tuzemská kina ho začnou vysílat 30. března.  
5 fotografií

Eric Clapton: Tears in Heaven jsem napsal po smrti syna

Hudba
Areál Baťovy továrny. Ilustrační foto.
Zlín – „Je to magické," kochá se Martina Šimková ze Šumperka při procházce průmyslovým areálem ve Zlíně. „Mám ráda místa se zvláštní atmosférou, která dýchají čímsi neobvyklým," dodává Martina, která do Zlína jezdí za svým bratrem. „Druhého bráchu mám v Ostravě a tam zase ráda chodím do železáren," směje se. „Hlavně mě baví ty koleje, které tady vedou.
8 fotografií

Areál Baťovy továrny má jedinečnou atmosféru

Zlínsko
Americký zpěvák a multiinstrumentalista Prince.
Minneapolis – Ve věku 57 let dnes zemřel americký zpěvák a multiinstrumentalista Prince. Podle agentury AP o tom informovala jeho mediální zástupkyně. Extravagantní hvězda 80. a 90. let byla nalezena ve svém domě na předměstí Minneapolis. Podle médií byl Prince nucen přerušit turné kvůli chřipce. Z té se však vyléčil a ještě minulý týden koncertoval.

Zemřel americký zpěvák Prince, bylo mu 57 let

Hudba
Vchod budovy zdobí plastika známého zlínského sochaře.
Střední Morava - Obyvatelé Zlína si možná vybavují kovovou ozdobu, která dlouhá léta dominovala nákupnímu a společenskému centru Panorama na Jižních svazích. Jejím autorem je profesor Zdeněk Kovář, český průmyslový návrhář, designér a sochař, který svou kariéru započal jako švec a později strojní zámečník v Baťových obuvnických závodech.

Vchod budovy zdobí plastika známého zlínského sochaře

Podnikání
Extraligoví házenkáři Zlína (ve žlutém). Ilustrační foto
Zlín – Zlínská házená je v polovině extraligové sezony v herní, ale především výsledkové krizi. Po 13 odehraných kolech je bez bodu v tabulce beznadějně poslední a ve třetí sezoně po návratu mezi elitou jí reálně hrozí sestup. Třebaže vedení by rádo zasáhlo a týmu pomohlo, po letních odchodech významných partnerů jí schází finanční prostředky k nápravě a vylepšení situace.

Házenkáře Zlína trápí nedostatek financí a chybějící rozdílový hráč

Ostatní sporty
Rekonstrukce budovy na adrese Palackého 27 v Přerově
Přerov - Skupina CREAM dokončila rekonstrukci budovy na adrese Palackého. Investice v řádu několika miliónu korun proměnila tuhle nevzhlednou normalizační budovu v moderní objekt, který nabízí 3000 m2 prémiových obchodních a kancelářských ploch na velmi dobré a lukrativní adrese v centru města.

Budova na adrese Palackého 27 v Přerově dostala nový háv

Podnikání
Vizualizace budovy 64 v továrním areálu po revitalizaci společností Cream.
Zlín – Areál Svitu zažívá v posledních letech a měsících nebývale rychlý rozvoj, oživení a omlazení. A už teď je jasné, že trend bude pokračovat. Skupina CREAM plánuje obří investici ve výši 300 mil Kč do revitalizace budovy 64 a pokračuje tak v urbanistické regeneraci svitovského areálu a otevírání továrny lidem.
2 fotografie

Budovu 64 ve zlínském továrním areálu čeká velká obnova

Zlínsko
Star Rally Historic. Ilustrační foto
Zlín – Řada fanoušků nevyhledává populární Barum Rally ani tak kvůli závodům soudobých vozů, jako kvůli těm historickým. Ty se zejména v pátek večer a také po sobotních prvních průjezdech hlavního pole opět předvedou divákům v plné kráse. „Mám čím dál více ohlasů, že v pátek přicházejí právě kvůli veteránům," culí se hlavní organizátor Grand Prix Bugatti a Exhibiční jízdy vozů z počátku minulého století Ladislav Samohýl.

Nablýskaní veteráni opět oživí hlavní závod Barumky

Ostatní sporty
Robert Jašek má k autům vztah. Sám vlastní jednoho sportovního veterána, se kterým jezdí na historické rally, při nichž získal také několik ocenění.
Zlínský kraj – /ROZHOVOR/ Bude nej, a hlavně největší a nejnovější – CREAM Safety a Fan zóna Barum Czech Rally Zlín – to je název největší fanzóny v areálu bývalého Svitu, kde na diváky už tento pátek čeká impozantní motoristická podívaná. Mluvčí a vedoucí marketingu skupiny CREAM Robert Jašek v rozhovoru pro Deník prozrazuje, jak nápad zřídit fanzónu ve Svitu vznikl a na co se diváci mohou těšit.
3 fotografie

Barumka: vytvořit fanzónu ve Svitu byl další logický krok

Ostatní sporty
 CREAM Safety a Fan zóna Barum Czech Rally Zlín.
Zlín – CREAM Safety a Fan zóna Barum Czech Rally Zlín. Tak se jmenuje největší fan zóna blížícího se motoristického svátku.Skvělé místo pro sledování zápolení českých i zahraničních jezdců bude umístěno mezi Baťovým institutem (budovy 14 a 15 areálu Svitu) a budovou 34.

Užijte si Barum Czech Rally ze svitovské fan zóny

Ostatní sporty