ŠTÍTEK: cukrovinka

Cukráři a pekaři mohou vybírat pro své výrobky ze tří témat. Jedním z nich je novojičínské Masarykovo náměstí.
Nový Jičín - Již brzy by se na pultech novojičínských prodejců mohla objevit nová, zcela originální pochoutka, jež bude zároveň i suvenýrem. Novojičínská radnice totiž vyhlásila soutěž pro pekaře a cukráře, kteří mají vytvořit sladkost charakterizující město. Ke štramberským uším nebo příborským šil ím tak přibude třeba novojičínský podloubáček.

Cukráři, pozor! Nový Jičín chce vlastní pochoutku

Moravskoslezský kraj
Amálka, paní učitelka Petra Havelková a Kryštůfek odpočívají s kornoutem plným sladkostí na relaxačním pytli.
Opava - Kornouty plné sladkostí, nově vymalované chodby a nachystané třídy. I tak vypadá právě probíhající přípravný týden v některých mateřských školách na Opavsku. Za týden se totiž zaplní do posledního místa, tedy všemi ostatními dětmi.

V mateřských školách začal přípravný týden

Opavsko
Ilustrační foto.
Traplice – Bylo před čtvrtou hodinou v noci na 5. července, když se do budovy Základní školy v Traplicích vloupali zloději. Rozbili okno bufetu, z něhož ukradli různé cukrovinky a pak vyrazili dveře do dalších prostor školy.

Zloději ukradli z bufetu školy cukrovinky

Zločiny a soudy
Vypáčený zámek dveří
Liberec – Ke dvěma vloupáním v centru Liberce došlo během noci ze soboty na neděli. Neznámý zloděj navštívil pekařství i zámečnictví. Do pekařství v ulici Moskevská si zloděj přišel hlavně pro sladkosti.

Dvě vloupání během jedné noci

Liberecký kraj
Dětský den na Pašince
Pašinka – Prohlídka záchranářské techniky, projížďka na koni nebo v jeepu, malování na tvář, zapálený boj s hasičskou hadicí, svezení na kolotoči, dovádění ve skákacím hradu, ale i seskok parašutisty, vystoupení Flyingboys a mnoho dalšího byl dětský den na Pašince.
56 fotografií

Dětem pršely sladkosti přímo z nebe

Kolínsko
Velikonoční zboží zaplavilo trhy a obchody
Klatovsko – Letošní Velikonoce oproti loňskému roku zdražily o dvacet procent. Mohou za to vysoké ceny surovin a stále se zvyšující náklady na energie i další výdaje. Lidé ale i přes zdražení většiny potravin berou obchody útokem.

Velikonoce se letos výrazně prodraží

Ekonomika
Školní jídelny dávají dětem málo ryb, luštěnin a mléka, děti totiž tyto potraviny nechtějí.
  Praha - Školní jídelny dávají dětem málo ryb, luštěnin a mléka, děti totiž tyto potraviny nechtějí. Vyplývá to z šetření České školní inspekce, odborníci proto volají po prohloubení výchovy o zdravém životním stylu. Petr Tláskal ze Společnosti pro výživu řekl, že školní stravování by se mělo stát součástí výchovy ke zdraví. Chtějí také apelovat na ředitele, aby ve školách nenechávali automaty s cukrovinkami a limonádami.

V jídelnách je málo fazolí a ryb. Dětem totiž nejedou

Zdraví
Poběžovická knihovna.
Poběžovice - Čerstvá voňavá káva a sladkost k tomu, novou výmalbou zářící prostory. To není popis vlídného prostředí nové cukrárny či kavárny, ale realita v knihovně v Poběžovicích na Domažlicku. Inspirací pro nevšední zpestření byl podtitul letošního ročníku knihovnické akce Březen - měsíc knihy.

V poběžovické knihovně ke čtení servírují kávu a sladkosti

Plzeňský kraj
Ilustrační foto
Praha – Když si Štěpán Šafránek v jednom z dílů o básnících lámal hlavu nad tím, čím pohostí svou vyvolenou, napadla ho spásná vaječná hostina. Provedení bylo jednoduché a hlavně levné. Dnes by zaplakal. Na takové pohoštění by mu v těchto dnech nestačilo kapesné.

Dražší tatarky, saláty a cukrovinky. Kvůli vejcím

Česko
Ilustrační foto
New York - Americký potravinářský gigant Mars Inc., který vyrábí tyčinky jako Mars nebo Snickers a další cukrovinky považované za "kalorické bomby", nebude od roku 2014 prodávat čokoládové pamlsky mající více než 250 kalorií. S odkazem na mluvčí koncernu o tom informovala agentura Reuters.

Výrobce tyčinek Snickers sníží v pamlscích kalorie

Ekonomika
V tomto případě se chlapec jen jmenoval Mikuláš.
Znojemsko - Punčochy se sladkostmi a ovocem nebo uhlím. Městy a vesnicemi se dnes budou prohánět čerti, andělé i Mikuláši, aby dětem rozdali mikulášskou nadílku. V centru Znojma bude nebe, letos přibude navíc jedno klasické peklo.

Mikuláš: na Masarykově náměstí bude peklo

Znojemsko
Pečení cukroví. Ilustrační foto
Teplicko - Čajovým pečivem to nyní voní v téměř každé cukrárně a pekárně na severu Čech. Vanilkové rohlíčky, linecké cukroví, pracny, perníky jsou tradičně nejžádanějším zbožím, pro které jezdí do Ústeckého kraje i Němci. I když cena za kilogram sladkostí oproti loňsku vzrostla, stále lze na severu Čech pořídit balení levněji než například v Praze. Němcům navíc české pečivo chutná a naopak řada ústeckých obyvatel jezdí pro tradiční štolu do Drážďan.

HLASUJTE: Cukráři na severu Čech pečou pro Pražany i pro Němce

Teplicko
Limonádové spreje obsahují rizikové umělé barvivo. Ilustrační snímek
Karvinsko - Po aféře s prodejem syntetických drog v Amsterdam shopech, který se z Polska dostal na české území, hrozí, že budou české děti následovat své polské vrstevníky v experimentování se sladkostmi obsahujícími umělá a riziková barviva. V polském Těšíně se situací úřady už zabývají.

Děti našly způsob, jak se legálně dostat do rauše

Karvinsko
Malé francouzské nadýchané mandlové pusinky zvané makronky se v USA dostaly na první místo nejoblíbenějších sladkostí.
New York - Malé francouzské nadýchané mandlové pusinky zvané makronky se v USA dostaly na první místo nejoblíbenějších sladkostí. Cukrárny, které nabízejí tuto barevnou pochoutku, se postupně objevily v New Yorku, Seattlu či San Francisku.

Makronky jsou v USA nejoblíbenější sladkostí

Svět
Mozková mrtvice dnes už vážně ohrožuje i ženy. Ilustrační foto
Možná je to vaše příbuzná, kamarádka nebo známá. Je jí něco přes čtyřicet let. Po dětech jí zůstalo několik kilo navíc. V práci je neustále pod velkým tlakem a kvůli péči o rodinu si ani doma neodpočine. Nemá čas jít si zacvičit a o zdravém stravování si může nechat jen zdát. Stres řeší cigaretou nebo sladkostmi. Pravidelně užívá hormonální antikoncepci a přitom možná netuší, že se v její rodině objevila špatná srážlivost krve, vysoký krevní tlak nebo cukrovka. Kombinace všech těchto faktorů může u žen zvyšovat riziko cévní mozkové příhody, onemocnění, které je třetí nejčastější příčinou úmrtí v České republice.

Pozor, mozková mrtvice se nevyhýbá ani ženám

Zdraví
Ilustrační foto.
Žamberk - V letošní turistické sezoně je otevřena ve výstavní místnosti Městského muzea Žamberk výstava s názvem Čokoláda a jiné sladkosti, která vznikla ve spolupráci s Múzeem obchodu v Bratislavě.

Do žamberského muzea na čokoládu

Volný čas
Ilustrační foto
Morkovicko – Do prodejny smíšeného zboží v jedné z obcí na Morkovicku se přes víkend vloupal doposud neznámý pachatel. Krádež zjistila vedoucí prodejny v pondělí ráno a ihned zavolala na tísňovou linku 158.

Zloděj sebral cigarety i cukrovinky

Zločiny a soudy
Ilustrační foto.
Čáslav - Policisté z čáslavského oddělení pátrají po neznámém pachateli, který se v noci na čtvrtek vloupal do kiosku na čáslavském vlakovém nádraží. „Ve zmíněné době někdo odmontoval ventilátor i s vnějším krytem a vytvořeným otvorem potom vnikl dovnitř,“ uvedl mluvčí Územ〜ního odboru Policie České republiky Kutná Hora Daniel Votroubek. Odcizeny byly podle informací policie různé cukrovinky, limonády a půllitrová láhev alkoholu. Celková škoda činí více než dva tisíce korun.

Krimi mix: Z kiosku ukradl sladkosti a alkohol

Zločiny a soudy