ŠTÍTEK: cukrovinka

Ilustrační foto
Obezitou trpí více než dvě miliardy lidí po celém světě. Každý druhý dospělý a každé páté dítě trpí nadváhou a vyhlídky do budoucna nevypadají růžově. Na závažnost tohoto problému upozorňují významné světové organizace věnující se tématice obezity, které se pro letošní rok poprvé spojily a Světový den obezity vyhlásily v jeden den, a to ve středu 4. března.
8 fotografií

Obezita se stává zhoubou Čechů. Nepřibírat lze i bez diet, odborníci mají radu

Zdraví
Letní tábor Druhého brněnského dívčího oddílu Nezmaři.
Do skautského oddílu chodí už skoro patnáct let. "Začala jsem v první třídě v družince Medúzy. Díky Skautu jsem poznala zajímavé lidi a hodně jsem se toho naučila. Vděčím mu za lásku k přírodě i ke sportu, za zájem o ekologii i přátelství na celý život," říká jednadvacetiletá Brňanka Terezie Grézlová z Druhého dívčího brněnského oddílu Nezmaři. Dnes je součástí vedení oddílu a studuje psychologii na Masarykově univerzitě.

Na tábor se místo do kufru balíme do bedny, popisuje oddílový život skautka

Zprávy z Česka
Děti v TYMY oslavily svůj svátek.
Mezinárodní Den dětí se slaví 1. června téměř ve 150 zemích celého světa. Česká republika patří také mezi tyto země. Každoročně si tento svátek v SVČ TYMY připomínáme … V letošním roce jsme připravili pro členy našich kroužků malé překvapení. Dostali od nás při odchodu domů balonek a malou sladkost. Děti nás za to odměnily krásnýma zářivýma očima, které bylo možno sledovat i přes roušky.
3 fotografie

Děti v TYMY oslavily svůj svátek. Při příchodu domů dostaly balónek i sladkost

Čtenář reportér
Nový rouškomat mají ve Veselí nad Moravou.
Podobají se automatům na sladkosti, místo pochoutek z nich padají roušky. Na několika místech kraje přibyly další rouškomaty. Jeden je třeba před kulturním domem v Kuřimi. „Nabízí roušky pro dospělé i děti. Cena za kus je třicet korun,“ uvedl na sociální síti kuřimský starosta Drago Sukalovský.

Místo sladkosti vypadne rouška. V Brně a Kuřimi jsou rouškomaty

Brněnsko
Emoční hlad vzniká v ústech (sbíhají se vám sliny) a v hlavě (prostřednictvím obrazů a myšlenek).
Kdy naposledy jste jedli a nic přitom nedělali? Užívali si každé sousto, které jste vložili do úst, pomalu žvýkali a všímali si všech chutí, které se vám rozložily na jazyku? Asi budete dlouho přemýšlet. A jak často jíte ve chvílích, kdy zažíváte stres, nudíte se nebo jste naštvaní na celý svět? Pokud je to každý den, pak máte problém. Jak z něj ven radí časopis Vlasta.
13 fotografií

Emoční jedení je hra s ohněm. Zlozvyku se ale lze zbavit a ještě zhubnout

Zdraví
Studenti v Nové Pace při pečení cukroví na Vánoce.
Téměř dvě tuny vánočního cukroví vyexpedují letos budoucí cukráři z dílen Střední školy gastronomie a služeb v Nové Pace. Za 300 korun může i váš vánoční stůl ozdobit kilová kolekce s devíti druhy sladkostí.
26 fotografií

OBRAZEM: Pečení s vůni vanilky

Jičínsko
Adventní a vánoční prodejní výstava v Pravčicích 2019.
Celé sobotní odpoledne je malá obec v obležení návštěvníků, kteří se přijeli podívat na tradiční adventní a vánoční výstavu. V tematicky vyzdobené sokolovně panuje veselý ruch. Drobní prodejci nabízí ručně vyráběná mýdla, vánoční ozdoby, adventní věnce, kosmetiku, sladkosti a všemožné dárky pro děti i dospělé. Atmosféru doplňuje hudební vystoupení místních dětí.
37 fotografií

Pravčická výstava představila Vánoce po anglicku

Kroměřížsko
Nedělní drakiáda v Července u Litovle, 27. 10. 2019
FOTOGALERIE/ Obyvatelé Červenky si předsváteční odpoledne zpestřili pouštěním draků a soutěžemi pro děti. Na místní hřiště v neděli sice dorazilo jen pár rodin, pohodovou akci si však dokázali užít jak děvčata a chlapci, tak jejich rodiče a příbuzní. Neodradilo je ani chladné počasí, které od rána doprovázela mlha.
38 fotografií

Nad Červenkou létali draci, děti soutěžily o sladkosti

Olomoucko
Vídeňská radnice a vánoční trhy.
Vídeň – Tisíce světýlek, zvuk koled a chuť vánočního cukroví si od 15. listopadu začnou užívat návštěvníci tradičních vídeňských vánočních trhů. Více jak dvacet jich bude nabízet ručně vyráběné výrobky, sladkosti, lahodné pokrmy a punč.

Vídeňské vánoční trhy? Už za měsíc

Břeclavsko
Svatováclavská pouť v Jezbořicích
Druhý ročník Svatováclavské pouti se koná v sobotu a neděli v areálu koupaliště v Jezbořicích. Pouťové atrakce budou dostupné po celé dva dny (sobota 12:00 hod. - 24:00 hod., neděle 10:00 hod. - 18:00 hod.) samozřejmostí je občerstvení, pouťové pochutiny - cukrovinky, cukrová vata, popcorn a další, pivní speciály, burčák.

Svatováclavská pouť v Jezbořicích

Čtenář reportér
Šedesát děti ze sborů dobrovolných hasičů se zúčastnily soutěžního dne v Českém Brodě.
/FOTOGALERIE/ Na nově zrekonstruovaném atletickém stadionu v Českém Brodě se v neděli 8. září opět sešli nejmenší hasiči, děti ve věku od 3 do 6 let, v kategorii přípravka. Do soutěže se přihlásilo devět družstev z okresu Kolín a Nymburk. Putovní pohár si pošesté v řadě odvezla přípravka z Ovčár.
31 fotografií

Malí hasiči se utkali na soutěžním dni v Českém Brodě

Hasiči
Norbert Nôška
Norbert Nôška spolu s Ivetou Harčarikovou založili projekt Čokotiskárna, kde využívají techniku 3D tisku pro zdobení čokolád, oplatek a dalších sladkostí. Sami si vyvinuli některé potřebné díly pro čokotisk a na Mini Maker Faire v Mladé Boleslavi si návštěvníci budou moci jejich dílo nejen prohlédnout, ale třeba si i odnést sladkost s vlastním textem nebo motivem a ochutnat. Iveta a Norbert nejsou na Maker Fairu žádnými nováčky, vystavovali už podruhé v Praze, ale sbírají úspěchy i za hranicemi ve Vídni a Hannoveru.

Norbert Nôška chce osladit život nejen sobě

Příběhy
Podoba opavského koupaliště v třicátých letech minulého století.
Koupaliště v opavských Městských sadech bylo otevřeno v červnu 1931 a s výjimkou povodně v roce 1997 je každoročně v provozu. V roce 1974 se dostalo do seznamu novodobých historických památek.

Opavské koupaliště je historickou památkou

Opavsko
Tamara Adamčíková
ROZHOVOR/ Už jste ochutnali Paris Brest, tartaletku, Pavlova dort nebo některý jiný s dezertů Bistrotéky Valachy? Sladkosti, které návštěvníkům servíruje tento nový podnik na Obchodním domě, bez nadsázky rozvířily poklidnou hladinu cukrářství ve Zlíně. Za vším sladkým – od „obyčejných“ závinů a buchete až po kreativní francouzské dezerty - stojí 27letá šéfcukrářka Tamara Adamčíková.
4 fotografie

Šéfcukrářka Tamara Adamčíková: Čokoládu miluji i nenávidím

Zlínsko
Ilustrační foto
Devět rozmanitých staveb ve středních Čechách nabízí aktuálně zájemcům ke koupi Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Od neudržované kotelny v Milovicích s minimální kupní cenou 58 tisíc korun přes podíl na chatě na Rakovnicku za 98 tisíc či několik domů za statisíce i miliony až po bývalou prádelnu v areálu někdejší továrny na cukrovinky v Kolíně (éru firmy Kolinea si však vybaví zřejmě jen nejstarší pamětníci; většina lidí bude mluvit spíš o výstrojním skladu ministerstva vnitra) s cenou od 21,5 milionu.

Od státu lze koupit domy, ale i obnošený batůžek

Z okolí