ŠTÍTEK: cukrovinka

Ilustrační foto.
Chrudim – Chrudimští strážníci přijeli do prodejny potravin v Havlíčkově ulici, kde mělo dojít ke krádeži zboží. Na místě vyšlo najevo, že podezřelými osobami je trojice dětí ve věku pod patnáct let, které pronesly přes pokladní zónu bez zaplacení cukrovinky.

Zloději sladkostí se daleko nedostali

Zločiny a soudy
Ilustrační foto.
Plné žáků a studentů. Tak vypadají obchody s potravinami nedaleko brněnských škol. Zjistili to redaktoři Deníku, kteří zjišťovali dopad takzvané pamlskové vyhlášky půl roku poté, co začala platit. Děti hledají v obchodech náhradu za školní bufety, které podle vyhlášky nemohou prodávat některé nezdravé potraviny či sladkosti.
8 fotografií

Pamlsková vyhláška. Děti nakupují sladkosti mimo školy

Česko
Ilustrační foto.
Brno /ANKETA/ – Plné žáků a studentů. Tak vypadají obchody s potravinami nedaleko brněnských škol. Zjistili to redaktoři Brněnského deníku Rovnost, kteří zjišťovali dopad takzvané pamlskové vyhlášky půl roku poté, co začala platit. Děti hledají v obchodech náhradu za školní bufety, které podle vyhlášky nemohou prodávat některé nezdravé potraviny či sladkosti. „Každý den chodím kolem supermarketu, takže pro mě není problém tam zajít a koupit si svačinu," prohlásila jedna z žákyň Gymnázia Johanna Gregora Mendela.

Pamlsková vyhláška: Děti nakupují sladkosti mimo školy

Brněnsko
Ilustrační foto.
Chrudim – Chrudimští strážníci přijeli do prodejny potravin v Havlíčkově ulici, kde skupina výrostků nakupovala bez placení. Když trojice mladíků utíkala z obchodu s kradeným zbožím schovaným pod bundami, jednomu z nich část lupu vypadla na zem – byly to sladkosti.

Trojice výrostků ukradla sladkosti

Zločiny a soudy
Ve zlínské sportovní hale Euronics se od pátku 20. do neděle 22. ledna 2017 koná Čokoládový festival.
Zlín – Čokoládové tabulky, čokoládové pralinky, horká bílá, mléčná či hořká čokoláda, čokoládové víno a pivo nebo čokoláda coby pastelka a celá řada dalších do hněda zbarvených sladkostí. Zkrátka čokoláda všude, kam se podíváš, byla po tři uplynulé dny doménou zlínské Sportovní haly Euronics. Konal se tam Čokoládový festival, jehož cílem bylo ukázat, že všemi generacemi oblíbená pochutina není jen slovo.
27 fotografií

Čokoládu vzali ve Zlíně útokem. Chutnala celá hala

Zlínsko
Rozsáhlým opravám domu ve Véskách, v němž v současnosti sídlí místní potraviny, brání pouze rozhodnutí města o prodeji parkovacích ploch. Nově by se ve Véskách mohla otevřít i hospoda ve stylu Jiného Café v Uherském Hradišti.
Uherské Hradiště, Vésky – Havarijní stav domu číslo popisné 31 u autobusové zatáčky ve Véskách, v němž sídlí obchod a bývalá hospoda, se rozhodl jeho majitel Sascha Vetter provozující v Uherském Hradišti kavárnu Jiné Café razantně změnit. V projektu za několik milionů korun chce kompletně rekonstruovat celý komplex přilehlých budov, přičemž kromě zachování stávajících potravin by mohla v areálu vyrůst i výrobna cukrovinek či útulná vesnická kavárna.
2 fotografie

Vznikne ve Véskách nová hospoda? O investici rozhodne Hradiště

Slovácko
Ilustrační foto.
Střední Čechy - Pamlsková vyhláška svázala od nového roku ruce mnoha provozovatelům bufetů na základních školách v celém regionu. Ti kvůli ní museli ve svých bufetech značně zredukovat nabídku potravin. Z regálů tak zmizely například sladkosti, limonády, párky v rohlíku i další dobroty, které se ještě před několika dny mohly bez problémů prodávat.

Pamlsková vyhláška zavírá školní bufety

Regiony
Ilustrační foto.
Kutnohorsko - Pamlsková vyhláška svázala od nového roku ruce mnoha provozovatelům bufetů na základních školách v celém regionu. Ti kvůli ní museli ve svých bufetech značně zredukovat nabídku potravin. Z regálů tak zmizely například sladkosti, limonády, párky v rohlíku i další dobroty, které se ještě před několika dny mohly bez problémů prodávat.

Pamlsková vyhláška zavírá školní bufety

Kutnohorsko
Školní bufet. Ilustrační foto.
Šumperk – Rozporuplné reakce přináší vyhláška, která už od začátku nového roku zasáhne do sortimentu školních bufetů. Nejinak je tomu i na Šumpersku. Část lidí se proti předpisu, po němž z pultů tohoto typu prodejen zmizí nejen přeslazené limonády a chipsy, bouří. 

Školy zavírají bufety, nemohou v nich prodávat téměř nic

Šumpersko
Ilustrační foto
Mladá Boleslav - Párky v rohlíku, sladkosti nebo energetické nápoje už čtyři měsíce ve školních kioscích a bufetech chybí. Takzvaná „pamlsková vyhláška" sortiment těchto drobných občerstvení značně zredukovala, což na řadě škol vedlo k jejich zavření. Jak je tomu v Mladé Boleslavi?

Kiosky na školách končí, nemají na výběr

Zdraví
Ilustrační foto
Jičín - „My jsme byly zvyklé si nakoupit svačinu, a to třeba i během dne. Jasně, můžeme si ji obstarat naproti v pekárně, ale to musíme před vyučováním, protože během dne z budovy odejít nemůžeme. Pěkně nás to štve," zlobí se patnáctiletá Anna Jidřišková a její kamarádky jen souhlasně pokyvují hlavou a přidávají se s kritikou.

Zákaz mlsání. Děti si už sladkosti ve škole nekoupí.

Zdraví
Nůž. Ilustrační foto.
Brno – Svérázně si opatřil mikulášskou nadílku mladík v brněnské ulici Cejl. Minulý čtvrtek před sedmou hodinou večer přišel do pekárny. „Mluvil se slabým romským přízvukem a chtěl bonboniéry, kávu a čokolády," uvedla k případu až o týden později policejní mluvčí Andrea Cejnková. Když měl zaplatit, na obsluhu vytáhl nůž a s nákupem za tři sta padesát korun utekl.

Kvůli sladkostem za 350 korun vyhrožoval nožem v pekárně

Zločiny a soudy
Ilustrační foto.
Znojmo – Všichni milovníci cukrovinek a zejména sladké čokolády by si měli rezervovat druhý prosincový víkend. V sobotu a v neděli 10. a 11. prosince se totiž ve znojemské Dukle uskuteční Čokoládový festival. Organizátoři slibují, že se lidé mají na co těšit. „Akce je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, skvěle si pochutnat a případně se i přiučit vaření s čokoládou. Naším cílem je prozkoumat svět čokolády, od její výroby až po ochutnávku," přiblížil za organizátory Chris Delattre.

Sladký víkend. Znojmo zažije pravý čokoládový festival

Znojemsko
Nabídka bufetů ve školách se musí řídit novou vyhláškou. Prodávat lze pouze potraviny odpovídající svým výživovým složením zásadám zdravé výživy.
Žďársko - Od Nového roku by děti ve škole neměly mít možnost zakoupit žádné nezdravé potraviny. A nesmí na ně ani vidět reklamu. 20. září vešla v platnost takzvaná pamlsková vyhláška, která přesně určuje, co se ve školách dětem může nabízet. Školy mají do konce roku čas, aby odstranily automaty s přeslazenými nápoji a cukrovinkami a upravily sortiment bufetů.

Pamlsková vyhláška upravuje sortiment školních bufetů

Žďársko
První koho stonavští volební komisaři navštívili při volbách doma byla v pátek paní Zofia Wawrzyczková.
/FOTOGALERIE/ Tak, a co nám to teď dá? Hlavně, ať se máme lépe a jsme zdraví! Paní Zofia Wawrzyczková má 92 let a žije ve stonavském Domě s pečovatelskou službou. Právě odvolila a výše psanými slovy "po našymu" okomentovala svou volební účast. Patří mezi stonavské obyvatele, kteří požádali, aby volební komise přišla 
k nim domů.
13 fotografií

Voliči doma? Na komisi jsou milí, nabídnou i kafe nebo sladkost

Karvinsko