ŠTÍTEK: cukrovinka

Ilustrační foto
Děčínsko – Místo sladkostí zeleninové saláty, místo sladkých limonád neslazené minerálky. Tak si představují ministři školství a zdravotnictví nápojové a potravinové automaty ve školách. Chtějí tak bojovat proti rostoucí obezitě dětí. Podle ředitelů škol na Děčínsku to ale není všespásné, iniciativa musí vzejít především od rodin. Dětem navíc chybí i pohyb.

Sladkosti mají ze škol zmizet, o zdravé jídlo ale není zájem

Děčínsko
Dobrou náladu a nápady rozdávají manželé Jenčovi mezi sladkostmi v Doběticích.
Dobětice - Hledat cukrárnu na konečné MHD v Doběticích by napadlo málokoho. Přitom tu manželé Jenčovi kromě sladkostí nabízejí dětem nápady, jak využít volný čas. Vánoční a velikonoční besídky, pohybový kroužek, malování, odpoledne s písničkou, nebo zdobení vánočního stromku.

Jenčovi sní nad kávou a dětským smíchem

Ústecko
Ilustrační foto
Bystřicko – Cukrovinky, nápoje, cigarety, ale i televizi si v noci z pondělí na úterý odnesl zloděj z bufetu u fotbalového hřiště na Bystřicku. V zadní části vypáčil okno a vlezl jím dovnitř, kde vzal z police televizor. Pak násilím překonal zamčené dveře a dostal se do místnosti s výčepem.

Z bufetu si zloděj odnesl i televizi

Zločiny a soudy
Mikulášská nadílka (ilustrační foto)
Rokycansko - Nezadržitelně se blíží jeden z nejznámějších svátků v roce, který jasně dává najevo, že Vánoce jsou už za dveřmi. Šestý prosinec je oslavou svatého Mikuláše a ve většině měst a obcí (a samozřejmě i domácností) se den předem nadělují dárky v podobě sladkostí, ovoce, ale i uhlí pro ty zlobivé.

Mikuláš? Zdarma, ale i za tisíce

Plzeňský kraj
Nikola Listoňová z Bíliny soutěží v Miss
Teplicko -  Pohodová a usměvavá sportovkyně, tak většinou charakterizují krásnou Nikol Listoňovou(18let) z Bíliny její přátelé. Úsměv neztratila ani při ústeckém castingu na Českou Miss 2014, ve kterém uspěla. K tomu, aby získala korunku pro nejkrásnější dívku Česka, musí ještě projít pražským semifinále (to má jisté) a případně televizním finále (do něho se musí probojovat právě ze semifinále).
4 fotografie

Soutěžící v Miss Nikola: Ráda sportuje a peče cukrovinky

Teplicko
Ilustrační foto.
Holešov – K Mikuláši nepatří jen sladkosti, v Holešově nosí spíše fotbalovou nadílku. V sobotu se ve sportovní hale
1. ZŠ Holešov už po šesté mezi sebou utkají děvčata ve fotbale. V rámci Mikulášského turnaje žen v kopané se bude pomáhat i charitě.

Na Mikuláše si dámy zahrají fotbal

Kroměřížsko
Ilustrační foto.
Kroměřížsko – /ANKETA/ Do Vánoc zbývá poslední měsíc, a tak je podle některých pekařek nejvyšší čas začít s přípravou domácích cukrovinek. I když většina cukrářů i domácích kuchařek mluví o snaze šetřit, představit si slavnostní dny bez sladkých kousků umí málokdo. Snižuje se tedy kvantita připravovaného cukroví, ale dbá se více na kvalitu.

Domácí cukroví vítězí nad kupovaným

Kroměřížsko
DOMÁCÍ POTŘEBY I CUKROVINKY. To a mnohem více seženou lidé i na přepážkách České pošty.
Ostrava - Špatná hospodářská situace nedoléhá jen na podnikatele a firmy, zasáhla také Českou poštu. Kvůli tomu, aby nemusela propouštět své zaměstnance, vymýšlí nové způsoby, jak jim zajistí práci. Proto rozšířila nabídku doplňkového zboží.

Na poštu pro sladkosti nebo hračky? Ano. A nejen pro ně

Ostravsko
Ilustrační foto
Praha - To jméno patrně nebudete znát. Jeho nositel se však nesmazatelně zapsal do historie moderního obchodu. Norman Joseph Woodland totiž v roce 1974 vynalezl čárový kód. Díky jeho patentu, který se později stal základem globálního systému GS1, se v současnosti za jeden den uskuteční na celém světě asi šest miliard transakcí, přesněji načtení.

Čárový kód: Na počátku byly cukrovinky a pivo

Ekonomika
Ilustrační foto.
Vídeň - Náklad cukrovinek za několik desítek tisíc eur (více než půl milionu korun) zmizel počátkem týdne na cestě z Německa do Rakouska. Sladkosti si podle policie objednala tyrolská společnost se sídlem ve Vilsu, jež přepravu svěřila české firmě. Informovala o tom dnes agentura APA, která neupřesnila, o jakou českou firmu jde.

Češi přepravovali sladkosti z Německa do Rakouska, náklad zmizel

Svět
Jiří Švestka
Rebarbora je poslem jara a většina lidí si myslí, že je to ovoce. Je to však omyl, je to zelenina, která se využívá nejen do koláčů, buchet a k přípravě různých sladkostí, ale podušená i jako příloha k masu.

Reveň (rebarbora), ovoce nebo zelenina?

Bydlení
I desková hra může přimět děti, aby žily zdravě
Praha – Nesnídají, nesvačí, oběd ve školní jídelně jim většinou „nejede", a tak v odpoledních hodinách všechno dohání sladkostmi či jídlem z fast foodu. Sport je nebaví, ven nechodí a většinu času tráví před počítačem nebo u televize. Životní styl žáků základních škol je špatný a je potřeba ho změnit. Promluvit školákům do duše se snaží desková hra Košík plný rozumu. Na základních školách pořádají v této osvětové hře dokonce turnaje – tento týden proběhlo v Praze na ZŠ Šantrochova krajské finále.

Žáci soutěžili ve hře, která je naučí žít zdravě

Praha
ŠIBENIČNÍ VRCH. Vodojem na Šibeničním vrchu nepřehlédnete kvůli sladce růžové barvě. Stojí tu od konce 30. let.
Bechyně – Nedaleko od sebe stojí dvě krásné vodárny. Ta bechyňská na Šibeničním vrchu vypadá jako model pohádkového zámku vyrobený z cukrové vaty. Druhá, senožatská, připomíná Dvě věže z filmu Pán prstenů. Ačkoli je spojuje nečinnost, v tomto dílu seriálu se budeme věnovat první jmenované.

Zámeček nebo cukrovinka? Vodojem nemá dobrý tlak

Táborsko
Ilustrační foto
Praha – Prodej cukrovinek v Česku loni klesl o pět procent, vyšší ceny mírně omezily jejich konzumaci. I přesto Češi loni za sladké utratili meziročně o 12 procent více. Mezi nejoblíbenější cukrovinky patří oplatky a sušenky. Vyplývá to z průzkumu společnosti GfK Consumer Panel Services.

Prodej cukrovinek loni klesl, Češi za ně ale dali víc peněz

Ekonomika