ŠTÍTEK: Dakar

Směr Dakar. Brabcův motocykl prošel technickou přejímkou bez problémů.
Marseille, Velké Němčice – Další dakarské dobrodružství začíná. Závodní stroje už plují do Saúdské Arábie, kde 5. ledna odstartuje 42. ročník legendárního závodu. Všechny nezbytné formality při technické přejímce a nalodění ve Francii splnila i Anežka. Tedy motorka Jana Brabce, závodníka týmu Big Shock Racing a drodáka z Velkých Němčic.

Brabcova Anežka vyrazila do Dakaru

Ostatní sporty
Sedlčanský tým úspěšně absolvoval technické přejímky před Dakarem 2020.
Další dakarské dobrodružství začíná. Závodní stroje už plují do Saúdské Arábie, kde 5. ledna odstartuje 42. ročník legendárního závodu. Letošní technické přejímky a nalodění dakarské techniky přinesly několik změn, vesměs příjemných. Týmy své vozy odevzdávaly později než v minulých letech, protože plavba do Saúdské Arábie je kratší, než do Jižní Ameriky. Přejímky se také odehrály na novém místě, na okruhu Paula Ricarda ve francouzském městečku Le Castellet. Nejdůležitější však bylo, že nový kamion Martina Macíka, pojmenovaný Karel, splnil všechny nezbytné formality. Stejně tak Anežka, motorka Jana Brabce, prošla hladce.
68 fotografií

Přejímky dopadly úspěšně. Sedlčanští dobrodruzi vyslali techniku na Dakar

Ostatní sporty
Václav Fejfar
V autokrosu dokázal téměř všechno. Je pětinásobným mistrem Evropy a jedním z nejúspěšnějších jezdců v historii. Teď to vypadá, že na lužanského závodníka Václava Fejfara čeká nové dobrodružství. S týmem Orion – Moto Racing Group, který má mimochodem základnu v Hořicích, by se totiž v roce 2021 měl představit na slavném Dakaru v kategorii SxS neboli bugin.
6 fotografií

Autokrosový matador Fejfar: Dakar mě lákal už před lety, nešlo odmítnout

Motorismus
Nový kamion Martina Macíka pro Dakar 2020
V sobotu 23. listopadu pilot týmu Big Shock Racing Martin Macík ve svém novém kamionu, pojmenovaném Karel, naposled projede offroadovou trať Sedlčanské kotliny. Závěrečného tréninku před Dakarem 2020 se mohou zúčastnit také fanoušci. Právě pro ně je na celé odpoledne připraven zajímavý program. Představen bude poprvé také nový design vozu pro nadcházející dakarskou sezónu. Na osobní setkání s fanoušky už se těší Martin Macík. Český pilot dokonce dovolí, aby diváci popsali zadek jeho závodního vozu vzkazy, které si odveze na Dakar 2020 v Saúdské Arábii. 
20 fotografií

Macíka čeká poslední trénink před Dakarem. Zúčastnit se ho mohou i fanoušci

Motorismus
Manželé Špillarovi opět ve Kdyni.
Manželé Lenka a Václav Špillarovi byli opět na cestách. Dobrodružnou výpravu napříč černou Afrikou podstoupili tentokrát do Senegalu. O ní povyprávěli v kdyňské knihovně, kde Václav nastoupil přímo v typickém oblečení a senegalském klobouku s peněženkou Tuaregů na krku.
5 fotografií

V Senegalu vznikly i ostrovy z mušlí

Domažlicko
Tomáš Ouředníček letošní Dakar odmarodil.
Gyula – Lázeňské město Gyula v jihovýchodní části Maďarska bylo svědkem předposledního závodu mistrovství Maďarska a FIA Central Europe Zone. Ten byl letos přesunut z tradičního jarního termínu na termín podzimní a na závodní týmy čekalo náročných 540 km z toho přes 340 rychlostních zkoušek.  

Ouředníček s Křípalem byli těsně pod stupni vítězů

Ostatní sporty
Sedlčanský tým Big Shock Racing skončil na Rallye du Maroc na druhém místě.
/FOTOGALERIE/ Nejdříve defekt, pak problémy s převodovkou, které sebraly veškeré šance na vítězství. Martin Macík zažil během posledního marockého testu před Dakarem 2020 pořádně horké chvilky. Přesto se nevzdal a závod dokončil, navíc na stupních vítězů, když dojel na celkovém druhém místě. „Byl to očistec, neskutečná rozbíječka. Dlouho jsem nezažil tak šílené etapy. Jsme dost zničení a kamion taky. Trať byla tvrdá, udrncaná, dlouhá. Ale jsme strašně rádi, že jsme to všechno zvládli,“ ulevil si pilot kamionu sedlčanského týmu Big Shock Racing.
50 fotografií

Macíka na cestě za stříbrem nezastavil defekt ani špatná převodovka

Ostatní sporty
Závod Rallye du Maroc 2019.
/FOTOGALERIE/ Hned úvodní etapy marocké rally, které se i letos účastní sedlčanský Big Shock Racing tým ukázaly, že organizátoři pro jezdce připravili trať, na které se nebudou nudit. Náročný terén plný skal a kamení nekompromisně prověřuje odolnost závodních strojů i připravenost jezdců. Ve druhé etapě závodu to poznala i posádka ve složení Martin Macík, František Tomášek a David Švanda, kterou zastavily problémy s převodovkou a posádka zůstala v poušti. Nakonec se ale podařilo vše podařilo vyřešit a sedlčanská trojice může nadále pokračovat v závodě, akčkoliv se nevyhnula velké panalizaci.     
50 fotografií

Rallye du Maroc: Macík sehnal náhradní díly od místních a jede dál

Ostatní sporty
Poslední Test. Martina Macíka čeká před Dakarem 2020 Rallye du Maroc.
Dakar 2020, který se poprvé v historii pojede v Saudské Arábii, nezadržitelně blíží. Přípravy jednotlivých týmů a jezdců jdou do finále. To platí i v případě Martina Macíka, pilota kamionu sedlčanského týmu Big Shock Racing, kterého spolu s posádkou, jež tvoř ještě navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda, čeká poslední ostrý test před lednovým vrcholem. Ve čtvrtek vstoupí do sedmidenní Rallye du Maroc.

Martina Macíka čeká v Maroku poslední test před Dakarem

Ostatní sporty
Karel Loprais.
Lopraisův sen o Dakaru bude promítat samotný šestinásobný vítěz rallye Karel Loprais společně s dokumentaristou Jaroslavem Jindrou dnes od 18 hodin na chatě Prašivá. Lidé se mohou těšit na ojedinělé povídání o legendárním závodu Rallye Paříž – Dakar, dozví se informace o vozech Tatra a o zážitcích ze závodů. Beseda se koná k 40. výročí legendárního závodu a Karel Loprais zavzpomíná i na své první vítězství.

Sen o Dakaru se promítne na chatě Prašivá

Volný čas
Ze závod Baja Poland 2019.
/FOTOGALERIE/ Věděl, že pokud dojede se svým kamionem do cíle Baja Poland, stane se vítězem, protože byl jediným ve startovním poli. Úkol splnil a připsal si tak druhé, oproti předchozí Baja Aragon ale povinné, vítězství v sezoně. Pro Martina Macíka však představoval závod na území Polska jinou velkou výzvu, se svým dakarským speciálem poměřil síly s osobními automobily. 
28 fotografií

Vítězství povinné i osobní. Macík v Polsku obstál v boji s osobáky

Ostatní sporty
Sedlčanský závodník Martin Macík ovládl se svým kamionem letošní ročník závodu Baja Aragon
Po úspěšné misi ve Španělsku, kde ovládl závod Baja Aragon, se Martin Macík chystá na svůj druhý letošní test, který slouží jako příprava na Dakar 2020. Pilot sedlčanského Big Shock Racing týmu se představí tentokrát představí na Baja Poland, která odstartuje už v pátek.

Macík bude prohánět osobáky

Ostatní sporty
David Vršecký a Jiří Mičánek si na autodromu v Mostu vyměnili role.
Brno - Nevšední letní zážitek okusil manažer brněnské stáje Mičánek Motorsport Jiří Mičánek mladší. Na autodromu v Mostu usedl do tahače legendárního českého truckera Davida Vršeckého ze známé stáje Buggyra Racing a projel se po severočeské dráze. „Překvapil mě výkon tahače. Má hodně koní a zajímavé zrychlení. Člověk sedí vysoko a má nezvyklý rozhled,“ popsal Mičánek, jehož Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo si pro změnu vyzkoušel Vršecký.

Nejen v Rondu. Mičánek si plácl s Buggyrou a přemítá o závodech v Číně

Ostatní sporty
Sedlčanský závodník Martin Macík ovládl se svým kamionem letošní ročník závodu Baja Aragon
Úspěšný vstup do sezony prožil ve Španělsku sedlčanský závodník Martin Macík. Pilot kamionu potvrdil, že se mu na jihu Evropy v posledních letech daří a ovládl letošní ročník závodu Baja Aragon. Připsal si tak první vítězství se svým novým závodním speciálem, se kterým se v lednu přestaví na Dakaru 2020.

Martin Macík ovládl závod Baja Aragon

Ostatní sporty
CESTA ZA  BRONZEM vedla pro Jana Brabce přes neoblíbenou blátivou trať. Přesto podal skvělý výkon a v cíli mohl po zásluze slavit.
Na začátku června vyrazil do tuniské poušti, kde měl během dvou týdnů měl pořádně otestovat nejen svou výkonnost, ale především nový stroj, se kterým hodlá na Dakaru 2020 bojovat o co možná nejvyšší příčky. Při jedné z tréninkových jízd ho ale postihl pád, po kterém jezdec sedlčanského Big Shock Racing týmu Jan Brabec skončil s několika zlomeninami v nemocnice, kde se podrobil operaci. Po měsíci však už opět myslí na závodění.

Brabec vyhlíží návrat na start

Ostatní sporty
Big Shock Racing tým absolvoval testování v africké poušti.
Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Tým Big Shock Racing se vrátil z afrického testování s mnoha zajímavými poznatky. Martin Macík se poprvé svezl v písečných dunách ve svém novém kamionu pojmenovaném Karel. Náročný 14denní trénink měl odhalit slabiny dakarského speciálu, na kterých začnou týmoví mechanici pracovat ihned po návratu do Sedlčan. Výkon nového kamionu potvrdil, že změna byla správným krokem, nový speciál bude rychlejší a navíc i mnohem pohodlnější. Také Jan Brabec týden proháněl svou motorku v dunách kolem oázy Ksar Ghilane. Pak mu ale cestu zkřížil kámen zavátý pískem, který ho katapultoval do místní nemocnice. Tam následně testoval zejména hranice bolesti, kterou je schopen zvládnout. Naštěstí se potvrdilo, že Jan Brabec i padat umí šikovně. Pár zlomených kostí bylo poměrně šťastným vyústěním jeho tréninkového letu. Do Dakaru 2020 bude Honza opět v pořádku a v kondici.  
20 fotografií

Macík v Africe otestoval Karla. Zraněný Brabec Dakar stihne

Ostatní sporty
Oslavy v Radimi.
V sobotu 25. května zahájili radimští hasiči oslavu 125 let od založení sboru položením kytice na místním hřbitově, kde Jan Stříbrný připomněl památku zakladatelů a Anička Zedníčková, studentka konzervatoře v Pardubicích zazpívala státní hymnu.
28 fotografií

Oslava 125 let dobrovolných hasičů

Hasiči
Libor Podmol v nemocnici
Libor Podmol se během dnešního dne přesune z mnichovské nemocnice do České republiky. Nejlepší český freestyle motokrosař si před třemi týdny během závodu mistrovství světa zlomil obě nohy a v Německu absolvoval tři operace. Rekonvalescence bude nyní probíhat doma, v plánu má však navštívit nemocnici v Mladé Boleslavi a fyzioterapeuta.

V těle má 39 šroubů. Jsem jako Robocop, říká freestyle motokrosař Podmol

Motorismus
Martin Macík představil nový závodní stroj určený pro Dakar 2020.
Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Jednalo se o velkou a tvrdou dřinu, která trvala osm měsíců. Nakonec ale mělo všechno zdárný konec a Martin Macík tak nyní mohl poprvé odhalit svůj nový závodní speciál, se kterým hodlá vyrazit na Dakar 2020.
4 fotografie

Krok vpřed! Splní si Macík sen?

Ostatní sporty
Nový kamion Martina Macíka pro Dakar 2020
/FOTOGALERIE/ Karel, závodní speciál Martina Macíka pro Dakar 2020, je na světě. Měří 6950 mm, váží 8500 kilogramů, je to Iveco a má čumák. Karel má v sobě vše dobré z Franty, vozu Liaz, se kterým Macík úspěšně projel 3 předchozí Dakary. Ale zároveň přichází s mnoha vylepšeními, která by týmu Big Shock Racing měla pomoci posunout se v nejnáročnějším motoristickém závodě opět o kus dál.
4 fotografie

Macík poprvé ukázal Karla, nový kamion s "čumákem" pro Dakar

Motorismus
Martin Macík se zúčastnil 54. ročníku Rallye Šumava Klatovy. Závodil v Traktoru.
Klatovy – Na své soupeře v 54. ročníku Rallye Šumava Klatovy podle očekávání nestačil. Martin Macík však se svým traktorem na sebe upoutal veškerou pozornost. Nejen, že pobavil, ale získal si i srdce drtivé většiny diváků. Přestože, jak sám přiznal, šlo hlavně o zábavu, odnesl si zpoza volantu netypického závodního stroje cenné poznatky, které hodlá zužitkovat i ve svém kamionu.
4 fotografie

Macík neudělal díru do světa, ale získal si srdce fanoušků

Ostatní sporty
Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem dojeli do cíle náročného Desert Challenge.
Velké Meziříčí, Třebíč – Challenge znamená výzva. Pro Tomáše Ouředníčka a Davida Křípala však závod Morocco Desert Challenge 2019 znamenal dvojnásobnou výzvu. Předloni v této nejtěžší africké soutěži česká posádka vyhrála, ale loni po hrůzostrašné havárii zničila komplet celé auto. Tím tak málem přišla o letošní účast na Dakaru.

Češi se vrátili na místo činu. V Maroku měli opět smůlu

Ostatní sporty
Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem dojeli do cíle náročného Desert Challenge.
Velké Meziříčí, Třebíč – Challenge znamená výzva. Pro Tomáše Ouředníčka a Davida Křípala však závod Morocco Desert Challenge 2019 znamenal dvojnásobnou výzvu. Předloni v této nejtěžší africké soutěži česká posádka vyhrála, ale loni po hrůzostrašné havárii zničila komplet celé auto. Tím tak málem přišla o letošní účast na Dakaru.

Češi se vrátili na místo činu. V Maroku měli opět smůlu

Ostatní sporty