ŠTÍTEK: Dakar

Posádka sedlčanského týmu Big Shock! Racing zleva: David Švanda (mechanik), František Tomášek (navigátor) a Martin Macík mladší (pilot).
Jsou zpět! Martina Macíka, Františka Tomáška a David Švanda čeká první závod od lednového Dakaru, kde skončili v kategorii kamionů na čtvrtém místě. Členové týmu Big Shock! Racing odstartují v pátek do dvoudenní španělské dálkové rally Baja Aragon. „Těšíme se, že po loňském roce, kdy nás všechny zastavil covid, budeme letos zase naplno závodit,“ říká pilot Martin Macík.

Příprava na Dakar 2022 začíná. Macíkovu posádku čeká španělská Baja Aragon

Ostatní sporty
Dvacetiletý záložník Fastavu Zlín Cheick Conde.
Vítej zpátky! Fotbalový Zlín ohlásil návrat „ztraceného syna“. Do Baťova města po složitých peripetiích a dlouhých čtyřech měsících dorazil guinejský záložník Cheick Conde. Dvacetiletý středopolař, který byl v březnu kvůli propadlému pasu vyhoštěn z Česka, se v pondělí bude hlásit novému trenérovi Fastavu Janu Jelínkovi, s ševci absolvuje první trénink.
39 fotografií

Pantálek o návratu Condeho do Česka: Jeden z nejtěžších úkolů v životě

FORTUNA:LIGA
Libor Podmol představil svůj nový film. Zároveň oznámil, že i v nadcházejícím roce pojede Dakar.
/FOTOGALERIE/ Cesta je cíl. To je název nového dokumentárního filmu o motocyklistovi Liboru Podmolovi, jehož premiéra proběhla v pražském kině Aero. Ukazuje příběh mistra světa ve freestyle motokrosu od jeho začátků přes vážná zranění až po letošní dramatické závodění na Dakarské rallye. Snímek je částečně také vzpomínkou na Liborova zesnulého otce, který tragicky zahynul při autonehodě v roce 1999.
3 fotografie

Podmol pojede na Dakaru 2022! Oznámil to při představení svého nového filmu

Ostatní sporty
Posádka kamionu sedlčanského Big Shock Racing! týmu zleva: David Švanda, Martin Macík a František Tomášek.
Na letošním Dakaru si dojel pro své nejlepší umístění v životě. Během cesty za čtvrtým místem musel pilot kamionu Big Shock Racing Martin Macík překonat řadu extrémních situací, které si na pro něj a další členy posádky – navigátora Františka Tomáška a palubního mechanika Davida Švandu - nejnáročnější maratonský závod světa připravil. A právě o ty se 14. února všichni společně podělí s fanoušky v on-line přenosu Prolog Posedlí Dakarem, kde poprvé a naposled zveřejní nesestříhané záběry z nejkritičtějších úseků trati, zaznamenané kamerami umístěnými přímo v kabině kamionu. Posádka bude vysílat přímo ze sedlčanské garáže. Předprodej vstupenek do přenosu byl zahájen v síti Ticketstream.

Prolog Posedlí Dakarem? Macíkova posádka ukáže unikátní záběry a odhalí novinku

Ostatní sporty
Martin Prokop skončil na Dakaru devátý.
Deváté místo na Dakaru bere. Ve druhém ročníku, který se jel na území Saúdské Arábie, návratem do elitní desítky naznačil zlepšení i potenciál do dalších let. Jihlavský pilot Martin Prokop se stává nedílnou součástí nejslavnějšího dálkového závodu na světě. Společně s navigátorem Viktorem Chytkou a svým vozem Ford Raptor pak přepisovali i české dějiny, poprvé v historii se v kategorii automobilů dostala české posádka v dílčí etapě na medailové pořadí.
8 fotografií

Prokop si dal v Saúdské Arábii svíčkovou. Soupeři prý získávali v dunách

Motorismus
Martin Prokop skončil na Dakaru devátý.
Deváté místo na Dakaru bere. Ve druhém ročníku, který se jel na území Saúdské Arábie, návratem do elitní desítky naznačil zlepšení i potenciál do dalších let. Jihlavský pilot Martin Prokop se stává nedílnou součástí nejslavnějšího dálkového závodu na světě. Společně s navigátorem Viktorem Chytkou a svým vozrm Ford Raptor pak přepisovali i české dějiny, poprvé v historii se v kategorii automobilů dostala české posádka v dílčí etapě na medailové pořadí.
8 fotografií

Jihlavský pilot Prokop: Zlomené poloosy nás stály boj o první pětku

Ostatní sporty
Libor Podmol dokončil svůj premiérový Dakar.
/FOTOGALERIE/ Spousta modřin, naražené rameno, žebro, koňary na obou nohách i na paži… „Jsem fakt zbitej, ale šťastný. Medaile, pro kterou jsem přijel, bude viset v mým pokoji a půjdu ji určitě ukázat na hřbitov tátovi,“ prohlásil v cíli Libor Podmol. Slavný freestyle motokrosař skončil na Dakaru celkově na 31. místě. Nemuselo se to povést. Třicet kilometrů před cílem Podmolovi odešla po pádu přední pneumatika. Zachránil ho až Roman Krejčí, se kterými si kola vyměnil. „Zažil jsem na Dakaru úplně všechno. Velký pád, technické problémy a nakonec pomoc od přítele. Moc si toho vážím.“
4 fotografie

Zničený, ale šťastný! Podmol dojel do cíle, vydřenou medaili půjde ukázat tátovi

Ostatní sporty
Jantar Team na Dakaru.
Jedenáctá, předposlední etapa Dakaru 2021 měla původně měřit 511 kilometrů, ale byla zkrácena na 466 km z důvodu dešťů v okolí cíle, který podmáčel cesty rychlostního testu. Etapa startovala přímo zbivaku v Al Ule a kromě úseků ve vyschlých řečištích čekala na závodníky i stokilometrová pasáž s velkými dunami.

Nejtěžší etapu má Jantar team za sebou. Chybí poslední krok

Ostatní sporty
Engel
Další ročník legendárního Dakaru je pomalu u konce. V pátek se v Saudské Arábii jede poslední etapa. V té čtvrteční se znovu dařilo motocyklistovi Milanu Engelovi, když skončil mezi nejlepšími dvaceti jezdci a bral 19. místo.

Engel se posouvá, jeho kolega Michek v TOP 10

Ostatní sporty
Libor Podmol.
Motocyklista Libor Podmol na Dakaru zraje jako víno. Přestože už dlouho bojuje se namoženými šlachami v rukách, prakticky každý den se zlepšuje. V předposlední královské etapě obsadil skvělé 21. místo. „Bylo to hodně náročné, fyzicky asi zatím nejtěžší. Bylo to 464 měřených kilometrů ve svižném tempu. Hodně kamení, ale ke konci i nepříjemné duny. V nich jsem myslel, že mi ty moje ruce upadnou. Zatnul jsem zuby a dojel to v tempu, které jsme nasadili. Nakonec z toho je můj nejlepší výsledek,“ uvedl šéf Podmol Dakar Teamu.

Dakarský čtvrtek Podmola utvrdil v přesvědčení. Už vím, že na to mám, řekl

Ostatní sporty