ŠTÍTEK: Datart

Ilustrační foto
Plzeň – Oslabení české koruny, k němuž přistoupila Česká národní banka (ČNB) před měsícem, mělo přimět Čechy k utrácení. Plzeňští drobní obchodníci s elektronikou ale vidí situaci jinak. Prodeje podle nich rostou hlavně díky blížícím se Vánocům.

Drobní obchodníci krok ČNB kritizují. Prodeje jim nezvedl

Ekonomika
Ilustrační foto.
Praha - Letošními vánočními hity jsou podle obchodníků dětské tablety a mobily. Výrazně méně lidí najde pod stromečkem proti minulým letům elektronické čtečky, navigace, televize či fotoaparáty. Elektronické hračky chce k Vánocům čím dál víc dětí, současně klesá zájem o plyšové hračky. Populární je nadále Lego, boom zažívají hry jako Dostihy a sázky. Vyplývá to z ankety mezi obchodníky.

Obchodníci: Vánočními hity jsou dětské tablety a mobily

Ekonomika
Ilustrační foto.
Praha – Předvánoční prodejní sezóna začala velké části obchodníků o měsíc dřív. Češi v obavách ze zdražení v posledních deseti dnech horečně nakupují, zejména elektroniku. Obchodům i e-shopům vzrostly tržby o desítky procent. Distribuce zboží jako jsou počítače a mobily kvůli vysoké poptávce krátkodobě logisticky zkolabovala. Vyplývá to z ankety mezi prodejci. Obchodníci a dodavatelé zdražením reagují na oslabení koruny po devizové intervenci České národní banky (ČNB) ze dne 7. listopadu.

Češi vzali obchody útokem. Vánoční sezóna začala o měsíc dřív

Ekonomika
Ilustrační foto
Praha – Tržby obchodů a e-shopů s elektronikou o víkendu vyskočily o desítky procent, Češi totiž v obavách ze zdražení začali ve velkém nakupovat nejen vánoční dárky. Vyplývá to z dnešní ankety mezi obchodníky. Podle odhadů analytiků by v důsledku oslabení české měny mohly v dalších týdnech či měsících ceny dovážené spotřební elektroniky stoupnout o pět až deset procent.

Češi vzali o víkendu obchody s elektronikou útokem

Ekonomika
Ilustrační foto
Praha – Distributoři a dodavatelé elektroniky v ČR již zakázali přijímání nových objednávek a začali přeceňovat zboží podle nového kurzu. Slabší kurz se v cenách spotřební elektroniky v obchodech projeví do několika měsíců, například počítače a mobily ale mohou zdražit ještě do Vánoc. Vyplývá to z vyjádření velkých obchodníků a e-shopů. Kvůli obavám ze zdražení čekají prodejci v dalších dnech nával zákazníků.

Oslabená koruna: Dodavatelé elektroniky přeceňují zboží dle nového kurzu

Ekonomika
Ilustrační foto
Praha - Síti prodejen elektrospotřebičů Euronics klesl v loňském roce čistý zisk o více než 60 procent na 4,9 milionu korun, vyplývá z účetní závěrky společnosti, kterou má redakce k dispozici. Pokles zisku firma zdůvodnila snížením marží a investicemi do nových prodejen. Již dříve společnost uvedla, že její obrat loni naopak o jedno procento vzrostl na 3,45 miliardy Kč.

Obchodům s elektronikou Euronics klesl loni zisk o 60 procent

Ekonomika
Ilustrační foto
Praha – Datart jako první z velkých řetězců v Česku nabídne placení přes systém PayPal. Tento poskytovatel on-line platebních služeb, kterého vlastní internetová aukční síň eBay, umožní jednodušší platby například přes mobil nebo tablet. V Česku se přes internet prodá podle údajů GfK třetina spotřební elektroniky, což je nejvíc v Evropě.

Datart jako první z velkých řetězců nabídne placení přes PayPal

Ekonomika
Ilustrační foto.
Paříž – Prodejce elektroniky Darty dnes potvrdil. že v rámci restrukturalizace a snižování nákladů má v plánu prodat své aktivity na českém a slovenském trhu. Český řetězec Datart, který společnost Darty koupila v roce 2000, už na konci loňského roku sdělil, že se chce osamostatnit a od svého vlastníka odkoupit jeho podíl.

Francouzský vlastník Datartu potvrdil záměr prodat český řetězec

Ekonomika
Ilustrační foto
Praha – Lidé po Vánocích nejčastěji vraceli do obchodů oblečení a hračky, vyplývá z vyjádření obchodníků. Vracení nevhodných vánočních dárků po svátcích umožnila většina velkých tuzemských prodejců, i když to zákon nenařizuje. Zboží ale muselo být nepoužité, v původním stavu a v originálním balení. Někteří obchodníci ale nabízeli pouze výměnu za jiné zboží.

Lidé po Vánocích nejčastěji vraceli do obchodů oblečení a hračky

Ekonomika
Ilustrační fotografie.
Praha - Obchody začaly vábit zákazníky. Předvánoční horečka skončila, ale obchodníci nenechávají spotřebitele oddechnout. Už teď nabízejí lákavé slevy, kterým lze často jen těžko odolat. Vždyť někteří prodejci nabízejí slevy až osmdesátiprocentní. Ne všichni to ovšem myslí zcela vážně, upozorňují odborníci. Nakupující by si tedy měli dát pozor, co budou vhazovat do nákupního košíku.

Obchodníci zlevňují. Pozor, někdy to je trik

Ekonomika
Ilustrační foto.
Praha – Obchodníci hned po svátcích zahájí povánoční výprodeje, od 26. prosince nabídnou slevy až 80 procent. Se slevou tak bude možné nakoupit elektroniku, zimní oblečení, obuv, ale i sportovní zboží. Výprodeje, pomocí kterých se obchodníci snaží po předvánoční nákupní horečce opět přilákat zákazníky do prodejen a zbavit se zbývajících zásob sezonního zboží, budou pokračovat i na začátku příštího roku.

Povánoční výprodeje zahájí první obchodníci 26. prosince

Ekonomika
Ilustrační foto.
Praha – Většina velkých tuzemských obchodníků umožní po Vánocích vracení nevhodných vánočních dárků. Ty ale musí být nepoužité, v původním stavu a v originálním balení. Některé obchody ale zboží jen vymění, peníze zpět vyplácet nebudou. Vyplývá to z ankety ČTK mezi řetězci a e-shopy.

Velké obchody umožní v lednu vracení nevhodných vánočních dárků

Ekonomika
Ilustrační foto
Praha – Letošní Vánoce budou podle obchodníků ve znamení tabletů, elektronických čteček a voucherů slevových serverů. Ke slovu se pod stromečkem dostanou také chytré televize, hračky, smartphony nebo knihy. Vyplývá to z ankety mezi obchodníky. Ti naostro spustí vánoční prodeje po Dušičkách.

Hit letošních Vánoc? Jednoznačně tablety, shodují se obchodníci

Ekonomika
Ilustrační foto
Praha – „Zažíváme soumrak papírové knihy. Z knihkupectví se pomalu přesouváme do Datartu a Electroworldu. A právě proto jsou důležitý akce, jako je tahle," říká hudebník, textař a komik František Ringo Čech. Právě jeho knižní novinka nazvaná Generace Beatles aneb Rok stárnoucího rockera je jednou ze 26 knih, které půjdou na pulty 250 knihkupectví po celé republice v sobotu 20. října v rámci akce nazvané Knihománie.

V 250 knihkupectvích začala Knihománie

Volný čas
Ilustrační foto.
Praha - Řada obchodníků v poslední době zaznamenala vyšší prodeje klasických žárovek, jejichž éra od soboty končí. Ukončení jejich výroby a distribuce v členských zemích EU ukládá nařízení Evropské komise. Za čtyři roky skončí také prodej halogenových žárovek. Nahrazeny budou úspornějšími zdroji.

Výroba klasických žárovek končí, lidé je kupují do zásoby

Ekonomika
Ilustrační foto
Plzeň - Zlaté stránky jich nabídnou pět, internetové vyhledávače o několik více. Když ale voláte na uvedená čísla, většina neexistuje a volajícímu se nejčastěji ozývá zpráva, že je číslo mimo provoz. „Tady je optika,“ ozve se na jednom z čísel ženský hlas, a než se rozloučí, ještě usoudí: „Videopůjčovna bude asi jinde.“

Z ulic zmizely videopůjčovny, důvodů je hned několik

Plzeňský kraj
Ilustrační foto
Plzeň – Zlaté stránky jich nabídnou pět, internetové vyhledávače ještě o několik více. Když ale voláte na uvedená čísla, většina neexistuje a volajícímu se nejčastěji ozývá zpráva, že je číslo mimo provoz. 

Z ulic zmizely videopůjčovny

Plzeňsko
Moderní centrum Ostravy. V to se mění území po bývalé koksovně Karolině. Po šesti letech příprav a následné výstavby se zde ve čtvrtek otevírá první stěžejní objekt v podobě nákupního areálu, ale i náměstí a další ulice.
Ostrava – Nákupní a zábavní centrum Forum Nová Karolina, za jehož základní koncepcí stojí slavný holandský ateliér OMA Rema Koolhaase, lidem nabízí přes 240 obchodů mnoha značek. Co konkrétně?

Co nabízí Forum Nová Karolina?

Podnikání
Na slavnostní předání věcí nashromážděných ve sbírce Hranice Kongu přijela konžská ambasadorka, učitelé z Konga i zástupci humanitární organizace.
Hranice /FOTOGALERIE/ – Osmičlenná černošská delegace zavítala na hranický zámek, aby si převzala aktovky a školní pomůcky nashromážděné v rámci sbírky Hranice Kongu. Slavnostního předání se zúčastnili učitelé z Afriky, zástupkyně konžského velvyslanectví v Praze, členové humanitární organizace zajišťující pomoc pro Kongo spolu s hranickými organizátory a zastupiteli.
10 fotografií

Hranice předaly aktovky Kongu. PODÍVEJTE SE

Hranicko
Ilustrační foto.
Ostrava/ANKETA/ - Když loni na konci prázdnin odzvonil zvonec výrobě stowattových žárovek, lidé brali prodejny s elektrem útokem. Mnozí lidé chtěli předzásobit svou domácnost obyčejnými žárovkami, a tak na ně klidně vystáli fronty. Situace se však v průběhu roku uklidnila, a tak mají někteří prodejci stále plné sklady žárovek.

Stowattové žárovky z pultů ještě úplně nezmizely

Ostravsko
Ilustrační foto
Brno – Nejjednodušší způsob, jak přežít horké dny, je zapnout si doma či v práci klimatizaci. Ani ti, co klimatizaci nemají, nemusí zoufat. Příjemně chladí i menší ventilátory. Sehnat je se však v poslední době stává téměř nemožné.

Ventilátor, klimatizaci? Vyprodáno

Brněnsko