ŠTÍTEK: David Kraus

Svět knihy. Ilustrační foto.
Kniha se hodí jako správný doplněk ke každé příležitosti. Ve spolupráci s Knihkupectvím a atikvariátem Fryč vám přinášíme vybrané knižní tipy.  

Knižní tipy nejen na víkend

Volný čas
Letní hudební festival pod hradem Žampach.
Orlickoústecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Víkend nabídne hned několik festivalů. V areálu fotbalového klubu v České Třebové vystoupí v sobotu na JazzRock festu Dan Bárta nebo David Kraus, v areálu Domova pod hradem Žampach ve stejný den na letním hudebním festivalu zahraje například Tomáš Kočko & Orchestr.

Tipy na volný čas: S festivaly hudby se roztrhl pytel

Orlicko
První festivalový den bez vstupného nepřinesl žádné problémy.
Kolín /FOTOGALERIE/– V pátek odpoledne se naplno rozjel letošní padesátý čtvrtý ročník mezinárodního hudebního festivalu Kmochův Kolín, který letos díky vstřícnosti sponzora zcela rezignoval na vybírání vstupného. Názory, že se náměstí kromě hudbymilovného publika zaplní i živly, kteří ostatním náladu zkazí, se první festivalový den nepotvrdily.
66 fotografií

První festivalový den bez vstupného nepřinesl žádné problémy

Volný čas
Karatistického semináře Silesia Gasshuku 2017 v Jeseníkách, se první červnový víkend zúčastnil také drobný osmasedmdesátiletý Shihana Masarua Miury, velmistr karate, který pocházejí ze staré japonské samurajské rodiny.
/FOTOGALERIE/  Vitalita, pokora, úcta. To vše vyzařuje z osmasedmdesátiletého Masaru Miura Hanshi, jenž poctil návštěvou karatistický seminář (Silesia Gasshuku 2017) v Jeseníkách. Drobný, usměvavý Japonec přitom dokáže vmžiku „ťuknutím" polouzavřené pěsti na solar plexus ochromit protivníka vyražením dechu. "Síla a rychlost protivníka jsou výhody pro mě," řekl pro Deník.
17 fotografií

Na seminář Silesia Gasshuku 2017 dorazil i velmistr karate Masaru Miura Hanshi

Ostatní sporty
Leonard Cohen.
Praha - Hold nedávno zesnulému zpěvákovi Leonardu Cohenovi složí na svém vánočním koncertě Český národní symfonický orchestr (ČNSO). Ve Smetanově síni Obecního domu se uskuteční 13. prosince pod názvem Ukradené Vánoce. Orchestr na něm zahraje filmové skladby a vánoční písně, v symfonické verzi také Cohenovu skladbu Halelujah. Na koncertě vystoupí zpěvák David Kraus, informoval mluvčí orchestru Janis Sidovský.

Čeští symfonikové vzdají hold zpěváku Leonardu Cohenovi

Hudba
Peter Freestone
Praha - Sedmdesáti let by se letos dožil – pokud by ovšem před pětadvaceti lety nezemřel – Freddie Mercury (5. 9. 1946 - 24. 11. 1991), frontman britské rockové kapely Queen. Dvojí výročí této pěvecké legendy si v rámci celosvětových oslav připomeneme i u nás, a to sérií koncertů, v jejichž rámci zazní ty největší hity Queen v podání Kamila Střihavky, Davida Krause, Aleše Brichty, Bohuše Matuše či Davida Uličníka. Záštitu nad nimi převzal osobní tajemník Freddieho Mercuryho, Peter Freestone, který už 15 let žije v České republice.

Freddieho odkaz stále žije

Hudba
Ilustrační foto.
Ústecký kraj - Slavnosti vína se uskuteční během následujících dvou víkendů na čtyřech místech v Ústeckém kraji. Roudnické lákají organizátoři na Mig 21, žernosecké na country, v Kadani ochutnají městské víno. Vinaři už bobule sklízejí.

Oslavu vína chystají na čtyřech místech v kraji

Z okolí
Ilustrační foto.
V jezdeckém areálu Skály u Rýmařova 
v pátek 15. července najdou lidé pořádnou zábavu nejen při pohledu na koně. Uskuteční se zde charitativní nejen koňská show nazvaná Na skok do Skal 2016.

Za zábavou na skok do Skal

Bruntálsko
Ilustrační foto.
Uherské Hradiště /HLASUJTE V ANKETĚ/ – Vodní hladina plná kačen a labutí a na břehu postávající rodinky, které ze svých tašek vytahují zbytky pečiva a rozhazují ho mezi hejno ptáků. To je běžný obrázek těchto dnů v řadě lokalit na Slovácku. Ochranáři však před takovými praktikami důrazně varují. Opeřenci podle nich doplácejí na konzumaci zbytků z domovů vážnými zdravotními potížemi. Proto je třeba ptákům házet pouze doporučené krmivo.

Nekrmte ptáky starým pečivem, varují ochranáři

Slovácko
Zkřivené tváře zaplnily hranické informační centrum.Výstava fotografií Lukáše Houdka zde zůstane do konce října.
Hranice – Letošní festival Letiště uzavřeli jeho pořadatelé a příznivci výstavou s názvem Nenávist mi nesluší. Vernisáž této výstavy zaplnila v úterý odpoledne prostory Informačního centra Moravská brána v hranickém zámku. Slova se ujal ředitel festivalu Matěj Černý, který vysvětlil spojení kulturní akce s iniciativou HateFree, která by se dala přeložit jako „bez nenávisti".
11 fotografií

Nenávistné tváře zaplnily hranické informační centrum

Volný čas
Čtvrtý ročník festivalu Horečky fest.
Žlutý pes, Xindl X, Voxel, Light & Love, Rybičky 48, Děda Mládek Illegal Band, The Plastic People of the Universe, Z horní dolní a dál na jih. To je jen nepatrný zlomek z výčtu kapel a hudebníků, kteří letos zavítají na pátý ročník HorečkyFestu.

HorečkyFest láká na české hudební lahůdky

Volný čas
Pětadvacetiletá Eva Toulová pochází z Moravského Krumlova. Na konci minulého roku se dostal do kin její první film s názvem Šťastná, nyní si jej lidé mohou pořídit na DVD.
Znojmo /FOTOGALERIE/ – Rodačku z Moravského Krumlova, pětadvacetiletou Evu Toulovou políbily múzy hned několikrát. Maluje, píše knihy a nedávno natočila film Šťastná, který již její příznivci mohli vidět v kinech. Nyní se dočkal křtu na DVD. Mezi osobnostmi, které šly za „kmotra" nechyběli Hanka Křížková, Michaela Nosková, Jaro Smejkal a Petr Batěk.
4 fotografie

První film Evy Toulové se dostal na DVD

Volný čas
Jachtař Petr Fiala, YC Neratovice.
Praha – Tradiční anketa Jachtař roku, pořádaná Českým svazem jachtingu, měla své zastavení také v roce 2014 a ani tentokrát nevyšel naprázdno některý z úspěšných členů neratovického Yacht Clubu, který se mimochodem stal v bodovém hodnocení loňského roku vůbec nejúspěšnějším klubem v Česku.

Petr Fiala je druhým nejlepším jachtařem roku

Ostatní sporty