ŠTÍTEK: David Kraus

Little star 2013.
Litoměřice - Výjimečnou příležitostí nastartovat pěveckou kariéru nabízí pro mladé zpěváky a zpěvačky již 3. ročník soutěže mladých talentů Little star 2014. Pěvecké klání vyhlásila Městská kulturní zařízení, která tento projekt zařadila mezi svoje pravidelné akce již v roce 2012.

Přihlášky do pěvecké soutěže Little Star stále přijímají

Volný čas
Wabi Daněk, Jaroslav Hutka, Lucia Gažiová, David Kraus – poprvé na jednom pódiu v jedinečném koncertním projektu Solitéři.
Praha /PROGRAM TURNÉ, VIDEO/ - Wabi Daněk, Jaroslav Hutka, Lucia Gažiová, David Kraus – poprvé na jednom pódiu v jedinečném koncertním projektu Solitéři. V šansonově laděném programu zazní písně z repertoáru Boba Dylana, Petera Gabriela, Leonarda Cohena, Pink Floyd, Rolling Stones, Donovana, Simply Red, Mike and The Mechanics či Lou Reeda.

Koncertní turné Solitéři: Nevšední lidé v nevšedních písních

Hudba
Fleret
Odry - Polovina června patří v Odrách tradičně oslavám dne města. Tuto sobotu se budou konat na zahradě tamního Dělnického domu už podesáté. Hlavní hvězdou výjimečného dne bude populární slovenská zpěvačka Kristína a vizovické legendy Fleret.

V Odrách vystoupí na dni města Kristína i Flereti

Volný čas
Snímek z natáčení oblíbeného pořadu Show Jana Krause v multifunkční aule Gong v Dolních Vítkovicích.
Ostrava /FOTOGALERIE/ - Multifunkční aula Gong v Dolních Vítkovicích se stala první jarní den místem natáčení oblíbeného pořadu Show Jana Krause. Mezi pozvanými hosty jsou maxijedlík Jaroslav Němec, který spořádá třicítku natvrdo uvařených vajec a zapíjí je pro změnu vejci syrovými, Milan Baroš, skupina Buty a Pavel Dobeš.
16 fotografií

OBRAZEM: Natáčení Show Jana Krause v Gongu

Film a televize
Marian Žárský
Frenštát pod Radhoštěm - Frenštátská radnice se rozhodla uspořádat benefiční koncert, jehož výtěžek poputuje lidem, kteří přežili tragédii v domě číslo 39. I přesto, že jde o narychlo organizovanou akci, daří se do města přilákat také známé umělce.

Marian Žárský: Ochota umělců pomoci je velká

Novojičínsko
V náchodském divadle se role Cavemana zhostí Jakub Slach.
Strážnice – Kulturní dům ve Strážnici Strážničan přináší v neděli třiadvacátého října nejdále hrané představení jednoho herce v historii Broadwaye.

Strážnice přinese Cavemana

Volný čas
Ivana Chýlková
Pardubice – Z důvodu onemocnění herce v souboru se divadelní představení Absolvent, které se mělo konat v neděli večer od devatenácti hodin v Kulturním domě Hronovická, přesouvá na únor příštího roku.

Hvězdný Absolvent se překládá na únor

Volný čas
Ilustrační foto.
Blanensko /TIP NA VÍKEND/ – Šermířský souboj, koncerty, vycházky do přírody i letecký den zažijí ti, kteří o víkendu vyrazí ven. Pestrá dvoudenní nabídka kulturních akcí na Blanensku odstartuje leteckým dnem v Sudicích.

Do vzduchu vzlétnou modely letadel i balón

Blanensko
Stovky lidí si užívaly Casanovských slavností v Duchcově, které se letos konaly už po sedmnácté
Duchcov – Krátce před osmnáctou hodinou se v pátek zaplnilo nádvoří duchcovského zámku. „Už jede,“ zašumělo to davem a za chvíli už na nádvoří vjížděl kočár s proslulým milovníkem žen a života Giacomou Casanovou a jeho doprovodem. V pořadí již 17. Casanovské slavnosti tak mohly začít. Premiéru hudební komedie Výchova po Italsku ze života Casanovy, autoři Milan a Marie Petrovští napsali a soubor Divadla „M“ nastudoval výhradně pro slavnostní příležitost, kterou bylo zahájení Casanovských slavností.
71 fotografií

MÁME FOTO: Stovky lidí si užívaly Casanovských slavností v Duchcově, které se letos konaly už po sedmnácté

Teplicko
Muzikálová podívaná v Divadle Hybernia Quasimodo plná působivých choreografií a emotivních obrazů vás zavede do časů romantické Paříže 15. století. Snímek z tiskové konference v Divadle Hybernia
Praha – Quasimodo aneb Kdysi si pro lásku umíralo. To je plný název nového romantického muzikálu odehrávajícího se v 15. století, který má být plný působivých choreografií a emotivních obrazů. Na jeho vzniku už v pražském Divadle Hybernia pracuje režisér Martin Kukučka, který vytvořil spolu se svým kolegou ze známého režijního dua SKUTR, Lukášem Trpišovským, i libreto.

Quasidomo, muzikál, který má ambice se lišit

Divadlo
Bára Basiková.
Konice – Vánoční trhy bývají v Konici sice krátké, ale o to intenzivnější. Ty letošní šestnácté na zdejším náměstí proběhnou v sobotu 18. prosince od devíti hodin. Kromě vánočních stánků, zabíjačkových hodů, ryb a litrů lahodného svařáku a punče se lidé z Konice a širokého okolí už těší především na tradiční ohňostroj.

Konici rozzáří ohňostroj, šermíři i Bára Basiková

Prostějovsko
S příchodem první adventní neděle byl v Opavě zahájen i tradiční Vánoční jarmark. K stávajícímu dřevěnému stánku s punčem se tak přidaly další desítky prodejních stánků na Horním i Dolním náměstí a otevřely své pulty nakupujícím.
Opava /FOTOGALERIE/ - S příchodem první adventní neděle byl v Opavě zahájen i tradiční Vánoční jarmark. K stávajícímu dřevěnému stánku s punčem se tak přidaly další desítky prodejních stánků na Horním i Dolním náměstí a otevřely své pulty nakupujícím.
5 fotografií

Vánoční jarmark začal, potrvá celý měsíc

Opavsko
František Nedvěd
Opava – Co do hudebního žánru se jedná o naprosto nesourodou dvojici. Oba se však mohou pochlubit celým zástupem svých fanoušků. Další věcí, který tyto dva interprety spojuje, je skutečnost, že v následujících dvou dnech vystoupí na tradičním Vánočním jarmarku v Opavě na Dolním náměstí.

Na jarmarku zahrají František Nedvěd a David Kraus

Volný čas
Laura a její tygři
Nejdek – Pouť v Nejdku je každoročně zárukou kvalitního programu, a to jak pro nejmenší návštěvníky, tak i pro milovníky hudby. Dnes tomu nebude v Nejdku jinak.

Pouť nabídne spoustu muziky

Karlovarsko
Festival Mezi ploty.
Brno - „No moment, to není moje Máňa! Moje Máňa měla brejle,“ diví se pán v legračních kalhotách. Neviditelnou blechu pak ukazováčkem cvrnkne na kloučka v červené čepici. „To je asi vaše, pane,“ říká a celá přední řada malých diváků se rozhihňá. Divadelní představení loutkového divadla Radost je veselé.
15 fotografií

OBRAZEM: Brňané vyrazili do léčebny. Mezi ploty

Volný čas
Klára Vytisková, zpěvačka skupiny Toxique.
Brno – Přijďte na povolební veselici v psychiatrické léčebně! Těmito slovy zve herec Tomáš Hanák na letošní ročník multižánrového festivalu Mezi ploty. Oblíbená směsice hudebních, divadelních, literárních i výtvarných směrů se tento týden přiřítí do Brna. V sobotu devětadvacátého května se zde představí pojedenácté.

Mezi ploty 2010: přijedou Toxique i Southpaw

Volný čas
Ilustrační foto.
Hr. Králové – Karatisté klubu Sport Relax se zúčastnili 11. ročníku prestižního evropského turnaje žáků, dorostenců, juniorů, seniorů a veteránů v Hradci Králové. Na této akci se zúčastnilo přes 900 závodníků ze 100 oddílů a 20 evropských, i exotických zemí.

Karatisté bojovali na Grand Prix v Hradci Králové

Ostatní sporty
Dospělý tým Sport Relaxu je tím správným vzorem pro své mladší kolegy v klubu.
Česká Lípa – Když už se zdá, že právě skončená sezona nemůže být v té další překonána, opak se stane pravdou. Sport Relax dosáhl v roce 2009 mnoho úspěchů, které stojí za celkové zaznamenání. „Výsledky patříme k nejúspěšnějším klubům v České republice,“ říká P. Znamenáček.

Sport Relax bilancující

Ostatní sporty