ŠTÍTEK: detektivní román

Natáčí části třídílné detektivky Ďáblova lest v Louckém klášteře
Znojmo - Až do pátku budou kryptu pod Louckým klášterem obývat filmaři. Štáb České televize tu natáčí část třídílné detektivky Ďáblova lest. Režisér Jiří Strach chce natočit zajímavý detektivní příběh který diváka upoutá a pobaví. Nebude prý v něm chybět tajemno a nevysvětlitelno, zprostředkované Strachovými oblíbenými herci Ivanem Trojanem, Jiřím Dvořákem, Aňou Gaislerovou, Františkem Němcem a dalšími.
6 fotografií

OBRAZEM: V kryptě Louckého kláštera točí filmaři detektivku

Volný čas
Petr Nárožný
Krnov - Výborný scénář a mistrné herectví známých tváří čeká na diváky v Městském divadle v Krnově. Na pondělí 10. března je zde totiž od 19.30 hodin připravena detektivní komedie s názvem Co v detektivce nebylo.

Nárožný bude trávit Vydru

Volný čas
Zdenka Hamerový vydala novou detektivku
Sadská/ Před několika týdny vyšlav pořadí třetí detektivka Zdence Hamerové žijící v Sadské. V nedávném rozhovoru pro Nymburský deník připustila, že řada situací a aspektův knize se dotýká našeho regionu. Knížka se jmenuje Hlídej si svou holčičku! K dostání by měla být nejen v knihkupectvích na Nymbursku. Naši pozorní čtenáři ji mohou jako příjemný vánoční dárek získat, pokud sezítra v 11.00 hodin dovolají do redakcea správně zodpoví naší soutěžní otázku, kterou najdou v zítřejším Nymburském deníku.

Můžete mít od nás pod stromeček novou detektivku Zdenky Hamerové!

Nymbursko
Veronika Lipavská z Kamenného Mostu (vlevo)  má za sebou jedenáct odběrů krve. Darovat ji chodí už čtyři roky společně s manželem.
KRALUPY - Bronzovými, stříbrnými a zlatými Janského medailemi ocenili zástupci Českého červeného kříže na úterní malé slavnosti v kulturním domě devětatřicet dobrovolných dárců krve z Kralup nad Vltavou a blízkých vesnic.

Dárci krve se bavili u detektivky

Mělnicko
Vlastimil Vondruška vydal novou knihu.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Ačkoliv nová kniha spisovatele a historika Vlastimila Vondrušky – Letopisy Královské komory II – je na pultech knihkupectví teprve pár dní, už se vyšplhala do první šestice v prodejnosti.

Určeno milovníkům detektivek a historie

Volný čas
Ilustrační kresba.
DĚTSKÁ TVORBA - V muzeu byl moc krásný obraz a ten byl jednou ukraden lupiči. Ten obraz byl velmi vzácný, byla tam namalována hlava prezidenta.

Detektivka

Volný čas
Ilustrační foto
Nápad napsat detektivní román či natočit detektivní film o slavném autoru detektivek není nový a byl už využit například pro ztvárnění jedné temné epizody ze života Agathy Christie. Rovněž známý britský autor Julian Barnes (1946) se nechal inspirovat jednou z epizod života Arthura Conana Doyla (stvořitele postavy Sherlocka Holmese), kdy se slavný spisovatel pustil do vlastního pátrání. Románové vyprávění se sice odvíjí od jednoho případu a je paralelním příběhem obou jeho protagonistů, tedy Arthura a Georga, ale zároveň vypravuje příběh celého Doylova života od dětství až po smrt.

Detektivka o stvořiteli slavného detektiva

Volný čas
Klára Kubíčková
KOMENTÁŘ - Vzpomínám si na jednu diskusi s Vladimírem Železným, který kdysi tvrdil, že digitalizace jen tak nepřijde, nemusíme se jí bát.

Digitální detektivka

Brněnsko
Velmi křehké vztahy
PRAHA- Vypadá to jako když se Prima pokouší chytit několik much jednou ranou. Na jedné straně je stále sílící divácká obliba detektivek, na straně druhé pak scénáristický zádrhel. Jak se vypořádat s tím, že ze série odešla čerstvá matka Alice Bendová.

Velmi křehká detektivka angažuje Kubelkovou

Umění
Knihovny na Mělnicku mají o prázdninách nabito. Největší zájem je o ženské romány a detektivky.
MĚLNICKO - Knihovny na Mělnicku registrují v čase prázdnin zvýšený zájem návštěvníků. Největší zájem je o ženské romány a detektivky. Také byste si rádi přečetli nějakou zajímavou knížku?

Exkluzivně: servis o knihovnách Mělnicka

Mělnicko
Ilustrační foto
HRADEC KRÁLOVÉ - Vše při starém aneb Detektivka nevyřešena. Ani sedmadvacáté kolo krajského přeboru fotbalistů na Královéhradecku nerozluštilo postupovou, natož sestupovou tajenku.

Katem Libčan třígólový Havel

Fotbal
Ilustrační foto
HRADEC KRÁLOVÉ - Vše při starém aneb Detektivka nevyřešena. Ani sedmadvacáté kolo krajského přeboru fotbalistů na Královéhradecku nerozluštilo postupovou, natož sestupovou tajenku.

Katem Libčan třígólový Havel

Fotbal