ŠTÍTEK: Divoká Orlice

Pohádkovou cestu kouzelným lesem připravuje oddíl Divoká Orlice pro děti každoročně...
Rokycany – Stovky akcí pro děti a stále s obrovským elánem. Nadšenci z pionýrského oddílu Divoká Orlice se nenudili ani v sobotu. Pozvali kluky, děvčata i jejich dospělý doprovod k výletu pohádkovým lesem na zámek Kozel.

Na Kozel šlapalo přes sto malých turistů

Rokycansko
Krčínem se valila voda, ze silnice byla ve chvíli řeka.
Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu. Od druhé poloviny úterní noci a po celý středeční den by mělo velmi vydatně pršet, a to v našem kraji zejména ve Vrchlabí, Trutnově, Broumově, Náchodě, Novém Městě nad Metují, Dobrušce i v Rychnově nad Kněžnou.

Meteorologové varují před deštěm a povodněmi

Náchodsko
Takto se uklízela řeka Orlice v Kostelci, odpadky jsou tam ale zase znovu.
Už přes pětačtyřicet let splouvá Jiří Roušavý řeku Orlici. Dnes a zítra se na ni vydá znovu, spolu s dalšími asi 350 dobrovolníky, kteří zčeří nejen její hladinu, ale pročesají i břehy, aby ji zbavili odpadků. Letos jde už o dvanáctý ročník této akce vodáků.
9 fotografií

Nejen vodáci vyrazí na Orlici

Rychnovsko
Poslední tři lipové stromy na nábřeží Divoké Orlice v Žamberku byly pokáceny.
Poslední tři vzrostlé lípy ze stromořadí na nábřeží Divoké Orlice, které v uplynulých týdnech padlo za oběť probíhajícím protipovodňovým opatřením, podťaly v neděli po ránu zuby motorových pil.

Poslední tři lípy na nábřeží padly

Orlicko
Zídky vodu do města nepustí.
Žamberk - Komunální volby se blíží a Deník pro vás opět připravil projekt Inventura radnice. Co se ve vašem městě povedlo a kde jsou naopak ty největší slabiny? Dnes je na řadě město Žamberk.

Opatření proti vodě budí vášně

Orlicko
Běh proti proudu v Kostelci n. Orl. 2017
Kostelec nad Orlicí - Sportovci a nadšenci všech věkových kategorií se v sobotu v Kostelci nad Orlicí utkají při sportovně společenském klání Běh proti proudu korytem řeky Divoké Orlice.

Běžci vyrazí proti proudu Orlice

Rychnovsko
Ilustrační foto.
Královéhradecký kraj - Vodních toků, které jsou téměř na suchu, opět přibylo. Nízké průtoky má podle údajů Povodí Labe Stěnava v Meziměstí i v Otovicích, Metuje v Hronově, Krčíně a Jaroměři či Cidlina v Novém Bydžově.

Přibylo řek, které jsou na suchu

Hradecko
Dobové fotky ukazují, jak se žilo ve městech a obcích regionu za Československa. Unikátní seriál ve vašem Deníku najdete každý pátek.
Orlickoústecko - Rok 2018 je rokem stého výročí založení samostatného Československa. Deník u této příležitosti každý pátek zavítá do jedné obce či jednoho města Orlickoústecka a na historických fotografiích z let 1918 - 1992 ukazuje, jak se žilo v Československu.

Jak jsme žili v Československu: Do historie pustí Klášterec

Orlicko
Žena „zaparkovala“ auto v korytě řeky
Záchlumí - Nečekanou koupel v Divoké Orlici v neděli zažila seniorka za volantem osobního auta. Šestasedmdesátiletá žena se svým Peugeotem 106 havarovala na silnici mezi Záchlumím a Liticemi nad Orlicí. Zřejmě najela na nezpevněnou štěrkovou krajnici, strhla řízení, přejela do protisměru a sjela přímo do řeky.
3 fotografie

Žena „zaparkovala“ auto v korytě řeky

Nehody
Hrad Litice.
Pardubický kraj - Čtyři zámky, dva hrady. To je česká Loira, která zazářila na finále letošního ročníku soutěže Eden, kterou pořádá Evropská komise. Projekt Destinační společnosti Orlické hory a Podorlicko tak dosáhl na titul Excelentní evropské destinace.

Česká Loira oslnila. Zámky na Orlici jsou destinací roku

Orlicko
Ke kapli vedou nové schody.
Žamberk - Kaplička pod Suticí na soutoku Divoké Orlice s Rokytenkou, která v sobě skrývá polychromovanou kamennou plastiku sedícího Krista z roku 1761, se dočkala nového přístupového schodiště.

Ke kapli vedou nové schody

Orlicko
Ilustrační foto
Rychnovsko - Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí byli přivoláni k záchraně dvou lodí s šesti vodáky, kteří při sjíždění Divoké Orlice narazili do spadlého stromu.

Uvízlé vodáky zachránili hasiči

Nehody
Ilustrační foto.
Rokycansko – V pondělí se v písčitých výbězích plzeňské ZOO místo chlupatých a pernatých svěřenců prohánělo pětadvacet kluků a děvčat z Rokycanska. Jednalo se o účastníky příměstského tábora Z00 oddílu Divoká Orlice.

Divoká Orlice má za sebou úklid v ZOO

Rokycansko
Setkání členů Evropského svazku měst v Žamberku.
Žamberk - Město Žamberk a Komise pro zahraniční styky pořádá setkání starostů a členů vedení města Evropského svazku, mezi které patří města Fresagrandinaria (Itálie), Nowa Sól (Polsko), Püttlingen (Německo), Saint Michel sur Orge (Francie), Senftenberg (Německo) a Veszprém (Maďarsko).
14 fotografií

Žamberk patřil setkání starostů

Orlicko
Rampušák s Kačenkou se jako každoročně loučí se zimou.
Bartošovice v Orlických horách - V sobotu od 14 hodin se uskuteční otevření odpočinkového areálu v Bartošovicích v Orlických horách. Nové hřiště je koncipováno jako pomyslný královský dvůr princezny Kačenky, vládkyně Orlických hor.

V Bartošovicích otevřou odpočinkový areál

Rychnovsko
Ilustrační snímek.
Žamberk – Řeka Divoká Orlice byla dějištěm čtvrtého dílu Českého poháru R4 v raftingu. A opět u toho nemohla chybět jihlavská sestava Ježek teamu, která si dojela pro zatím nejlepší umístění v hlavní kategorii open.

Ježkům sedly závody na Divoké Orlici

Ostatní sporty
Otevírání Divoké Orlice.
Orlickoústecko - Pouštění vody na Divoké Orlici pro účely závodu má již padesátiletou tradici. I letos, stejně jako v letech předchozích, si mohli ještě před zahájením závodu užít peřejí na řece i nadšení vodáci.
9 fotografií

Divoká Orlice přilákala vodáky

Orlicko
Jihlavská posádka si s těžkou pasáží na Labi poradila solidně. Skončila osmá, mezi veterány třetí.
Špindlerův Mlýn – Čtvrtý závod letošní pohárové sezony v raftingu neprovázalo moc vlídné počasí, takže milovníci tohoto sportu, včetně jihlavské posádky Ježek teamu, se v údolí pod Špindlerovým Mlýnem přesvědčili, že voda v Labi je v tomto úseku jedna z nejstudenějších.

Ježek team skončil mezi veterány třetí

Ostatní sporty