ŠTÍTEK: Divoká Orlice

DÍLO ZKÁZY. Takovou spoušť napáchala na Rychnovsku pondělní blesková povodeň.
Rychnovsko - Co přinesl právě končící rok 2011 rychnovskému okresu? Osvěžte si paměť a prolistujte si nejzajímavější události spolu s Rychnovským deníkem. Dnes si připomeneme zajímavé dění měsíců červenec, srpen a září. Pamatujete si z nedávné minulosti, aspoň jeden střípek? Ne, tak se začtěte…

Významné události roku 2011 na Rychnovsku

Rychnovsko
Z klášterecké Neckyády.
Klášterec n. O. – Turisté, kteří v neděli zavítali do Klášterce, nestačili žasnout. Břehy Divoké Orlice byly obsypané lidmi a hladinu řeky brázdila prazvláštní plavidla s prazvláštně postrojenými lidičkami.

Po řece plula i záchodová mísa

Orlicko
Dračí lodě na Pastvinách.
Pastviny – Břehy známé přehradní nádrže budou v sobotu v obležení lidí. Na Pastvinách se uskuteční čtvrtý ročník divácky atraktivních závodů dračích lodí.

Na Pastviny se vrátí dračí lodě

Orlicko
Velká voda na Zemské bráně.
Klášterec n. Orlicí - Ještě před týdnem byla podvečerní procházka podél Divoké Orlice plná romantiky. U Pašerácké lávky se pokoušela přejít řeku turistka s botami v rukou. Stačilo malé uklouznutí a boty byly plné vody. Kdyby se tato úsměvná příhoda stala o týden později, dopadlo by to však mnohem hůř.
7 fotografií

Velká voda na Zemské bráně

Orlicko
Vodácký výcvik.
Kostelec nad Orlicí /FOTOGALERIE/ – Týdenní sportovní kurz, který VOŠ, SOŠ a SOU v Kostelci nad Orlicí tradičně pořádá, je akcí, na kterou se žáci třetího ročníku oborů Přírodovědné lyceum a Ekologie a ochrana krajiny těší jako na vítané zpestření posledních dnů školního roku.
8 fotografií

Sportovní kurz nabídl nejen plavbu po Orlici

Rychnovsko
Na Pohádkové, a místy i strašidelné, cestě lesem z Rokycan na Kozel děti potkaly mimo jiné například Fantomase. Nebály se ho ani Markétka Majerová, Terezka Oxová, Sárka Ješenková, Kony Bischofová či Kristýnka Škubalová, důkazem je společný snímek.
Rokycansko – O celodenní program pro děti a jejich rodiče se o víkendu postaral rokycanský oddíl Divoká Orlice. Pozval zájemce na procházku lesem, spojenou s plněním řady zábavných i vědomostních úkolů.

Orlice pozvala děti do pohádkového lesa

Volný čas
Na řece Úpě hasiči cvičili záchranu z válce.
Česká Skalice /FOTO/ – Šestice záchranářů v oranžových oblecích přibíhá k vodnímu jezu, u něhož jako varovné memento situace stojí křížek. Už z dálky je slyšet zoufalé volání: „Pomóóc, támhle se topí kamarádi, pomóóc, udělejte s tím něco zachraňte je!“
34 fotografií

Bojovali o život ve vodním válci

Náchodsko