ŠTÍTEK: Dmitrij Olegovič Rogozin

Ilustrační fotografie.
Moskva /VIDEO/ - V Rusku v řídce osídlené oblasti na Urale dopadl meteorit těžší než jeden kilogram. Exploze v meteorickém roji úlomků způsobily na obloze světelné efekty. Pět lidí je v nemocnici a hlášeno je už přes 400 zraněných, napsala agentura Interfax. Většinu z nich poranily střepy z oken, která rozbila tlaková vlna po dopadu tělesa. Událost podle odborníků nemá nic společného s průletem planetky kolem Země, jenž se očekává na dnešní večer.

Rusko nad Uralem zasáhl meteorický roj, událost vyvolala paniku

Svět
Stalingradská bitva ( 17. 7. 1942 - 2. 2. 1943 )
Moskva /INFOGRAFIKA/ - „Jestli zemřu, řekněte to, prosím, mé ženě a rodičům," stálo napsáno na dokladech zastřeleného sovětského vojáka, jehož kosti objevili ve Volgogradu teprve nedávno. Partě dobrovolníků, která s detektorem kovu pravidelně vyráží hledat padlé v nejslavnější bitvě druhé světové války, se jako zázrakem skutečně podařilo vypátrat vojákovu vdovu. Bylo jí 97 let a svého muže konečně mohla nechat pohřbít, napsal list The Guardian.

Referendum může vrátit Stalingrad na mapy

Svět
Francouzský herec Gérard Depardieu.
Moskva - Francouzský herec Gérard Depardieu, který hrozí, že kvůli rostoucím daním pro největší boháče ve Francii vrátí francouzský pas, dostal občanství ruské, a to přímo od ruského prezidenta. „Vladimir Putin podepsal dekret o udělení občanství Ruské federace francouzskému herci Gérardu Depardieuovi," oznámil dnes Kreml na své webové stránce. Prezident podle dekretu v souladu s ústavou vyhověl hercově žádosti.

Depardieu dostal od Putina ruské občanství

Svět
Moskva - Rusko bude usilovat o to, aby Evropská unie uznala ruštinu za svůj oficiální jazyk. V článku otištěném v listu Rossijskaja gazeta to napsal ruský vicepremiér Dmitrij Rogozin, donedávna stálý zástupce Ruska při Severoatlantické alianci. 

Rusko usiluje o uznání ruštiny jako oficiální jazyk EU

Svět
Ilustrační foto
Moskva - Rusko se s Íránem dohodlo na obnovení vojensko-technické spolupráce, která bude probíhat "v rámci mezinárodního práva". Oznámil to dnes na tiskové konferenci v Moskvě íránský velvyslanec v Rusku Mahmúd Rezá Sadžadí.

Rusko zřejmě obnoví vojenskou spolupráci s Íránem

Svět
Trosky ruské sondy Fobos-Grunt, která měla směřovat k jednomu z měsíců Marsu, ale v misi neuspěla, by na Zemi měly dopadnout v neděli nebo v pondělí.
Moskva - Ani americké radary, ani sluneční erupce či jiné vnější vlivy, ale nejpravděpodobněji chyba programátorů se stala příčinou zkázy ruské meziplanetární sondy Fobos-Grunt. Vyplývá to podle ruských médií ze závěrečné zprávy komise, která zkoumala příčiny neúspěchu mise.

Za ztroskotání ruské sondy mohou programátoři

Svět
Moskva – V případu nedávno unesené a poté osvobozené finské lodi Arctic Sea, která údajně převážela náklad dříví, se podle ruských médií množí podezření, že zřejmě pašovala zbraně.

Unesená loď Arctic Sea prý pašovala zbraně

Svět
Generální tajemník NATO Jaap de Hoop Scheffer.
Brusel – Podle českého ministra by bylo možné výstavbu protiraketového deštníku v Evropě zrušit, pokud by země, které představují bezpečnostní rizika, změnily svou politiku.

Schwarzenberg zpochybnil důvody pro radar

Svět