ŠTÍTEK: Dobrá

Velká Dobrá - Braškov 2:2. Domácí Machek (v bílém) dal gól, hostující Přichystal zaskakující na stoperu jeden zavinil. Přesto byl na konci spokojenější.
Velká Dobrá – Jejich hřiště dělí snad dva kilometry, přesto se roky o body nestřetávaly. V sobotu ale odehráli proti sobě v posledních čtyřech sezonách už pátý duel. Skončil remízou, domácí Velká Dobrá ani hostující Braškov nedovedly svého soka dorazit, body se výsledku 2:2 v taháku I. B třídy dělily.

Dorazit soka neuměl na Dobré nikdo

Fotbal
Šéfredaktor Valašského deníku Miroslav Urubek.
„Dobrá hospodyňka pro pírko i přes plot skočí," poučovala babička Barunku v legendárním románu Boženy Němcové. Vesnice a města na Valašsku, dbalé takovéto rady, šetří peníze svých občanů třeba výhodným nákupem energií na burze.

Dobrý den, Valašsko

Názory z regionu
Přibyslavská radnice
Přibyslav - Dobrá zpráva pro Přibyslav na Havlíčkobrodsku. Povodňový příkop v Dolní Jablonné je dokončen. Státní pozemkový úřad již uskutečnil potřebné kroky k tomu, aby bylo možné vyřešit problémy s odváděním vody z některých místních částí Přibyslavska, kde dochází k lokálním záplavám.

Přibyslav: velkou vodu zkrotí speciální ochranný val s příkopem

Kraj Vysočina
Ilustrační foto
Velká Dobrá – Svátek všech milovníků dobrého piva, hudby a jídla se měl na letišti 
u Velké Dobré konat 21. září. Ovšem středočeský krajský úřad se letošní akci rozhodl zrušit. Finance, které na konání slavnosti vyčlenil, totiž vynaložil na pomoc všem, které v červnu zasáhly povodně.

Středočeské pivní slavnosti u Velké Dobré kraj zrušil

Volný čas
Ilustrační foto.
Stříbrné Hory – Sotva se řidiči na Přibyslavsku projíždějící po silnici I/19 vzpamatovali z jedné objížďky, čeká je další, a ještě náročnější. Po svahu v Dobré, místní části Přibyslavi, přijde na řadu svah ve Stříbrných Horách, jen o pár kilometrů dál.

Po svahu v Dobré přijdou 
na řadu i Stříbrné Hory

Havlíčkobrodsko
TAVENÍ SKLA DŘEVEM JE AKCÍ, při níž se hemžení lidí v horské obci Deštné dá srovnávat s ruchem menšího města. Svátky skla se tradičně konají první srpnový víkend.
Deštné v Orlických horách – Tradiční sklářská pec Magdaléna, kde se topí dřevem, se opět po roce rozhoří. Od dnešního odpoledne si dají v malebné obci v Orlických horách dostaveníčko skláři z různých koutů republiky. Během víkendu se uskuteční už dvaadvacátý ročník akce Tavení skla dřevem.Skvosty, které tady každoročně vznikají, neskončí nikde ve sbírce, ale bývají v poslední den akce vydraženy. Ne jinak tomu bude i letos.

Sklářská pec Magdalenka se v Deštném znovu rozhoří

Z okolí
Ocenění dostala také Darja Kuchařová (vlevo) a Hana Davidová.
Nový Jičín - Novojičínská radnice ocenila osobnosti města za mimořádnou práci ve školství, kultuře a v sociální oblasti. Tu uděluje od roku 2004 a návrhy mohou podávat jak odborné komise, vedení města a ředitelé škol, tak také samotní občané.

Starosta Nového Jičína ocenil osobnosti města

Novojičínsko
Bohumil Mrština (čelem) slaví s Ondřejem Kubou vyrovnávací trefu Slaného ve Lhotě v 93. minutě
Slánsko – Dvě důležité bitvy fotbalových krajských soutěží ovládli v sobotu domácí celky. Slaný v přímém boji ohrožených celků I. A třídy přehrálo Nový Knín 4:2 po jednom z nejlepších výkonů sezony, Velká Dobrá doma přetlačila v I. B třídy oslabené sousedy z Doks.

Slaný zvládlo bitvu o šest bodů, Dobrá přemohla sousedy

Fotbal
Ilustrační fotografie.
Dobrá - Letos se svátky jara nevyhnou ani obci Dobrá, kde jsou na ně připraveni také v místní farnosti. Právě zde od srpna 2004 působí otec Bohumil Vícha. Zatímco jako dítě v kostele poslouchal promluvy jiných, nyní se musí denně připravovat, aby sám k lidem promlouval v doberském kostele sv. Jiří a přednesl jim něco ze slova Božího.

Bohumil Vícha: Jak se plete tatar, si pamatuji z dětství

Frýdecko-Místecko
Výstava Velikonoční tradice se o víkendu konala v oseckém klášteře.
Teplicko - Výstava Velikonoční tradice se o víkendu konala v oseckém klášteře. Mezi šikovnými malérečkami, které předváděly zdobení kraslic různými technikami a výrobu velikonočních dekorací nechyběla ani tentokrát několikanásobná rekordmanka Jarmila Brhlíková, která se už do knihy rekordů zapsala svými miniaturními malovanými slepičími vajíčky.
23 fotografií

K dalšímu kraslicovému rekordu dopomohly andulky

Teplicko
Na druhém ročníku festivalu Slavkovské divadelní dny, se během tří dnů představilo celkem sedm divadelních souborů.
Slavkov u Brna - Vyhození z kopýtka jinak bezúhonné hlavy rodiny a váženého člena městské rady. Jeho doposud pracně vydobytá kariéra je v ohrožení a pan Leopold se ji snaží všemožně zachránit. Tak by se dalo stručně popsat vrcholné představení domácího divadelního souboru Simsala Bim na festivalu Slavkovské divadelní dny. Domácí navíc druhý ročník festivalu pořádají.
9 fotografií

Vyhození z kopýtka na Slavkovských divadelních dnech ohrozilo kariéru radního

Vyškovsko
V knihovně v Mostech u Jablunkova si na konci ledna opět napsali oblíbený diktát. Akce se letos konala už popáté. Diktát si napsala i Hedvika Onderková (v popředí).
Region - O březnu se vždy mluvívalo jako o měsíci knihy. I když se už tomuto rčení moc velký význam nepřikládá, v knihovnách či knihkupectvích to je jinak. Netvrdím, že se na tento měsíc knihovníci nějak specializují, ale nějaké akce pro čtenáře vždy připraví, ač tomu tak bývá většinou po většinu roku.

Knihovny nyní mají těžkou konkurenci

Frýdecko-Místecko
Dobříš - Hostouň 5:1.
Hostouň – Ve čtyřech zápasech zimního Weber Cupu neztratili fotbalisté Hostouně ani bod a vedou skupinu A hranou na hřišti pražské Arirmy. Naposledy smetli Zličín na jeho hřišti 6:1 (2:1), dnes je čeká zatím třetí Sparta Krč (I. A třída) a ve středu 20. února asi nejzávažnější herní prověrka proti domácí divizní Aritmě.

Hráči si v Hostouni připadnou jako v Bundeslize

Fotbal
Ilustrační foto
Ostrava – Zimní fotbalový turnaj ve Vřesině, který letos píše svou osmou kapitolu, má za sebou už větší polovinu kol a v čele prozatímního pořadí se drží díky stoprocentnímu bodovému zisku TJ Sokol Dobrá.

Ve Vřesině prozatím kraluje Dobrá

Fotbal