ŠTÍTEK: Dobrá

Ilustrační foto
Rakovnicko – Rozdílně vstoupily do fotbalové I. B třídy celky Mšece a béčka rakovnického Tatranu. Jenže také měly rozdílné soky. Zatímco Tatran hrál na hřišti silné Velké Dobré (nejlepší tým jara), Mšec hostila oslabené Zlonice. 

Mšec šanci sokovi nedala, Tatran ji neměl

Fotbal
Ředitel Věznice Heřmanice Petr Kadlec představuje med Bručoun.
První včelí sezonu má za sebou Věznice Heřmanice v Ostravě, která se zapojila do projektu Dobrá (v)úle. V areálu káznice letos „vyrostlo” jedenáct úlů s bezmála půl milionem včel. Stočit se podařilo šedesát kilogramů medu.

Vězeňský med Bručoun: hodně vydařená premiéra

Ostravsko
Tatran Rakovník v souboji městských rezerv porazil rivala z SK 3:1. Foto: Alžběta Brabcová
Rakovnicko – V „malém" městském derby v nejnižší krajské soutěži si domácí rezerva Tatranu poradila s béčkem SK 3:1 a vrátila tak svému rivalovi podzimní porážku. Černý den prožili hráči Hředel i Mšece. Oba týmy inkasovaly pětibrankový příděl.
25 fotografií

Rezerva Tatranu vrátila SK porážku

Fotbal
Ilustrační foto.
Havlíčkův Brod – Fanoušci rychlých kol se mají opět na co těšit. Na brodské silnice zamíří největší motoristický závod amatérských posádek v České republice, Rallye Posázaví - Memoriál ing. Karla Švece. Závod odstartuje již tuto sobotu. Řidiči v souvislosti s akcí v tento den musí počítat i s několika uzavírkami.

Na silnice se vrací Rallye Posázaví

Ostatní sporty
Ilustrační foto.
/ANKETA, INFOGRAFIKA/- Bylo to v podstatě jasné hlasování. Jen čtyřicet ze 144 přítomných poslanců dolní sněmovny nizozemského parlamentu vyjádřilo svůj nesouhlas s legalizací eutanazie. Země tulipánů potvrdila pověst tradičně liberální země a nastartovala určité „přehodnocení" pátého božího přikázání – Nezabiješ! 1. dubna to bude 15 let, kdy v Nizozemsku jako v první zemi na světě vstoupil v platnost zákon legalizující eutanazii.
4 fotografie

„Dobrá smrt." Máme se v Česku zase začít bavit o eutanazii?

Česko
Protestní blokáda silnice.
Další balvan, který stál v cestě toužebně vyhlíženému obchvatu Frýdku-Místku, je pryč. Ministerstvo životního prostředí vydalo závazné stanovisko k vlivu záměru na životní prostředí. Od tohoto týdne je tak stavba devítikilometrového obchvatu v úseku z Lysůvek do Dobré na cestě k vydání stavebního povolení.

Obchvat Frýdku-Místku má blízko ke stavebnímu povolení

Frýdecko-Místecko
AGC Automotive Czech
Teplice/Chudeřice - Jeden z největších evropských výrobců autoskel, AGC Automotive Czech zvýší v průběhu následujícího roku průměrné mzdy dělnických profesí o více než 13 procent. První růst chystá firma již od 1. března o 6 procent. V lednu 2018 mzdy vzrostou o další tři procenta. Zároveň firma patřící do skupiny AGC, která v Chudeřicích na Teplicku zaměstnává na 2700 lidí, nově zavede měsíční pohyblivou složku mzdy v minimální výši 1.000 korun. Vedení firmy se na tom dohodlo s odbory ve včera podepsané nové kolektivní smlouvě platné na 2 roky.

V chudeřické sklárně se zvýší mzdy v dělnických profesích

Teplicko
Libor Podmol (vlevo) si projede Dakar s reportérem rádia Vlastou Korcem.
Velká Dobrá – Nejen výborný moderátor, ale třeba i zpěvák, vždyť začínal v Jesus Christ Superstar. A také sportovec. Sympaťák Vlasta Korec hraje roky fotbal a v poslední dekádě se věnuje hodně motorům. Pod stromeček by si přál novou motorku a hned po svátcích sedne na letadlo a vyrazí směr Paraguay. Právě tam odstartuje letošní ročník slavné Rally Dakar, kterou si Vlastík zkusil poprvé už před sedmi roky.

Vlasta Korec vyrazí podruhé na slavný Dakar. S Podmolem!

Ostatní sporty
Ilustrační foto.
Příbram - Vánoční čas je neodmyslitelně spjat i s ušlechtilými skutky a pomáháním potřebným. Proto se město Příbram ve spolupráci se Svatou Horou rozhodlo letos uspořádat dobročinnou vánoční akci, jejíž výtěžek bude určen na materiální potravinovou pomoc pro lidi bez domova. Zajděte proto v sobotu 17. prosince na příbramské náměstí 17. listopadu na Dobrou polévku pto dobrou věc. Pochutnáte si a dobrovolným příspěvkem podpoříte lidi, kteří nemají to štěstí zažít poklidné Vánoce v teple svých domovů.

Dnes se bude na Farmářských trzích podávat Dobrá polévka pro dobrou věc

Příbramsko