ŠTÍTEK: Dobrá

Tvorba Lenky Sedlákové je jedinečná  a vtipná, co kus to originál.
Dobrá – Šmírující ptáci, lampička, co vypadá jako mozek, zvláštní keramické mísy. Keramiku a šperky ze své malé dílny představila v pátek večer v kulturním sále hasičské zbrojnice v Dobré u Přibyslavi keramička Lenka Sedláková z Jitkova na Chotěbořsku.

Lenka Sedláková: Tvorba pro mě znamená svobodu

Havlíčkobrodsko
Vlašimské medailistky - Tereza Pytlíková (vlevo) a Anna Matějovská.
Hustopeče - V celostátní bodovačce mládeže ve stolním tenise v Hustopečích získala děvčata SKST Vlašim Tereza Pytlíková (vlevo) a Anna Matějovská bronzové medaile v jednotlivcích, navíc Pytlíková ve čtyřhře se Štěpánovou braly stříbro.

Pytlíková a Matějovská přivezly medaile

Ostatní sporty
Sokol Braškov - SK Doksy 2:0, vlevo Miroslav Stuchlý, který rozhodl duel v Libušíně.
Kladensko – Jedno překvapení za druhým, takový byl v podání fotbalových celků z Kladenska víkend v krajské I. B třídě.Libušín se odmítl trhnout Hřebči na dva body. Stejně jako jeho rival nezvládl v domácím prostředí derby a přenechal mu první pozici. Z čela ho sundaly Doksy. Na výsluní se teď vyhřívá právě Hřebeč, byť doma získala s výbornou Dobrou pouze bod.

Libušín nabídku Hřebče nevyužil a kouká jí na záda

Fotbal
Svatý Martin v Dobré.
Přibyslav – Svatomartinské oslavy uspořádaly pro děti v neděli 19. listopadu v 16 hodin odpoledne Kulturně vzdělávací centrum Harmonie a místní skupina Českého červeného kříže Přibyslav.

Svatý Martin v Dobré

Havlíčkobrodsko
Z vítězství v týmové soutěži se raduje tým Želvy, který naší týmovou soutěž hraje od samého počátku (umístění: 7., 42., 9., 5., 8. a letos 1.).
Frýdek-Místek – Podzimní část Tip ligy definitivně skončila a většina výherců se již těší ze svých cen. Dnes vám přinášíme některé zajímavosti z této populární soutěže.

Výherci Tip ligy obdrželi ceny

Fotbal
Souboj posledního podzimního kola I. A třídy, skupiny B, mezi domácí Dobrou (bleděmodré dresy) a Veřovicemi rozhodl jediný gól doberského záložníka Gryžboně.
/FOTOGALERIE/ Nelichotivé výsledky a zvláště pak šest porážek z posledních sedmi utkání stály za odvoláním doberského trenéra Tomáše Zářického. Domácí tak do podzimní derniéry s Veřovicemi nastoupili pod vedením asistenta trenéra Kamila Zíchy.
17 fotografií

Dobrá poslední zápas zvládla

Fotbal
Martin Bílek, právě kvůli jeho sporu s rozhodčím Bohumilem Marešem došlo ke spornému řízení zápasu Klobuky - Velká Dobrá.
Velká Dobrá, Kladno – Kdyby proměnili fotbalisté Velké Dobré svoje šance, k té kauze by asi nedošlo. Jenže nedali a po prohře na hřišti nováčka I. B třídy Klobuk 2:3 se zlobí ještě teď. A ještě asi dlouho budou. Jsou přesvědčeni, že jim hlavní rozhodčí Bohumil Mareš vědomě několikrát ublížil. Prý kvůli pár týdnů starému sporu sudího s hráčem Dobré Martinem Bílkem.

Osobní msta? Doberáci jsou si jistí, rozhodčí se brání

Ostatní sporty
Čechie Velká Dobrá - Sokol Braškov 2:4, 23. 4. 2016, I.B tř. sk. A
Kladno -  Gólman fotbalistů Velké Dobré Josef Zlata se se v první půli derby v Unhošti (4:1) opaloval a sledoval, jak jeho spoluhráči opět zahodili dvě šance. Jedna skončila na břevnu a druhá výborným zákrokem brankáře Ondrejičky. V tu chvíli asi tušil, že se bude odvíjet podobný scénář jako v předešlých zápasech

Pátý vlastenec dobráků z Dobré

Fotbal
Albrechtice pokračují v dobrých výkonech.
Albrechtice – Dál se drží ve špičce tabulky. Fotbalisté Albrechtic sice ve Vratimově prohrávali, ale dvougólové manko dokázali smazat a brali nakonec cenný bod.

Albrechtice dotáhly ztrátu

Fotbal
Ilustrační foto.
Břeclav – Lepší vstup do extraligové sezony si stolní tenistky MSK Břeclav Gumotex patrně přát nemohly. Trojice ve složení Vivien Ëllo, Aneta Kučerová a Karin Adámková zvítězila přesvědčivě 6:1 na zápasy jak v sobotu na stolech v Dobré, tak v neděli v Hradci Králové. Po úspěšném tažení ve východních Čechách se břeclavské stolní tenistky dostaly do čela extraligové tabulky o skóre před rovněž stoprocentní Hodonín a Moravský Krumlov.

Dvě hladké výhry. Stolní tenistky MSK úřadovaly na východu Čech

Ostatní sporty
Albrechtice poprvé v nové sezoně nebodovaly.
Albrechtice – Fotbal občas nabízí paradoxy. Dosud vedoucí tým fotbalové I.A třídy z Albrechtic narazil v Dobré na dosud nejslabšího soupeře – a prohrál.

Albrechtice přišly o suverenitu

Fotbal
Housenka bourovce březového.
Velká Dobrá - Kokony housenek bourovce březového se objevily nedaleko Kladna. Konkrétně na stromořadí u Velké Dobré. Krajská správa a údržba silnic zde provedla chemický postřik v minulých dnech. Není ale vyloučeno, že se tento škůdce může objevit i jinde. Silničáři proto žádají o pomoc veřejnost. 

Cestáři vyhlásili na Kladensku boj bourovci březovému

Středočeský kraj
Housenka bourovce březového.
Velká Dobrá – Kokony housenek bourovce březového se objevily nedaleko Kladna. Konkrétně na stromořadí u Velké Dobré. Krajská správa a údržba silnic zde provedla chemický postřik v minulých dnech. Není ale vyloučeno, že se tento škůdce může objevit i jinde. Silničáři proto žádají o pomoc veřejnost. 

Cestáři vyhlásili na Kladensku boj bourovci březovému

Kladensko
Sedmašedesátiletá Anna Odehnalová z Šebetova (na snímku vpravo ve fialovém svetru) zvítězila v projektu Dobrá duše, který oceňuje aktivní dobrovolníky v důchodovém věku.
Šebetov – Více jak dvacet let pracovala Anna Odehnalová v Sociálních službách Šebetov. I když už je několik let v důchodu a mohla by si užívat odpočinku, na své bývalé zaměstnání nezanevřela. V zařízení stále pomáhá alespoň jako dobrovolnice. „Moc si toho vážím. Moje práce mě vždycky hrozně bavila a naplňovala. Cítím se tu jako doma," vysvětlila energická žena. Za svůj životní postoj a ochotu pomáhat druhým lidem obdržela začátkem června ocenění Dobrá duše.

Anna Odehnalová v důchodu pracuje jako dobrovolnice. Získala ocenění Dobrá duše

Blanensko
Ilustrační foto
Region - Města, obce, ale i různé organizace. Sociální síť Facebook používá kromě médií či politických stran i řada institucí. Umožňuje jim informovat zájemce o aktuálním dění nebo třeba o pořádaných akcích.

Facebook používají i obce

Frýdecko-Místecko
Ilustrační foto.
Prostějovsko - Dobrá, ale také průměrná. Takovou dali známku letošní úrodě medu včelaři z regionu. Shodují se vesměs na tom, že letošek bude například oproti roku 2014 lepší, na množství medu se podle nich nepodepsaly ani mrazíky z konce dubna a začátku května. Prognózy jsou tak zcela jiné než ve stejnou dobu loni. „Jarní snůška už je skoro za námi. A zatím to vypadá na dost dobrý ročník," prozradil Jiří Vymazal.

Včelaři hlásí úspěšný rok. Medu by mělo být dost, za rozumnou cenu

Prostějovsko