ŠTÍTEK: Dobrá

Národní park Šumava.
Dobrá – Správa Národního parku Šumava chce v příštích pěti letech obnovit více než tisíc hektarů mokřadů a rašelinišť. Náklady budou několik desítek milionů korun. Pokud správa uspěje s žádostí o dotaci, začne se s pracemi už v příštím roce, dnes to sdělil mluvčí Správy NP Šumava Jan Dvořák.

Na Šumavě chtějí obnovit tisíc hektarů mokřadů a rašelinišť

Česko
Zásah hasičů u požáru osobního auta.
Dobrá – U požáru osobního automobilu Citroën zasahovaly ve čtvrtek odpoledne v Dobré dvě jednotky hasičů. Požár s předběžně odhadovanou škodou 90 tisíc korun se obešel bez zranění.

Hasiči v Dobré zasahovali u požáru auta

Požáry
Z koupaliště Flošna v královéhradeckých Malšovicích.
Hradec Králové - Letní počasí už láká skočit si do vody. Hradecké koupaliště Flošna tak hlásí, že je na plavce připravené. S otevřením však ještě provozovatel vyčkává. Má se totiž ještě ochladit.

Napuštěné bazény čekají jen na teplo

Hradecko
záchranářský vrtulník
Velká Dobrá - Krátce po 14 hodině se stala v sobotu na silnici ve Velké Dobré ve směru do Kladna velmi vážná dopravní nehoda. Po nehodě zde zahynul řidič auta a žena z vozu, která utrpěla mnohočetná zranění, byla transportována vrtulníkem do motolské nemocnice. Od pátečního večera zahynul na silnicích Kladenska už druhý člověk.

U Velké Dobré zahynul řidič, ženu transportoval vrtulník

Nehody
Čechie Velká Dobrá - Sokol Braškov 2:4, 23. 4. 2016, I.B tř. sk. A
Velká Dobrá – Fotbalisté Braškova byli roky v duelech s Velkou Dobrou jakousi Popelkou, což se ale v posledních letech mění. Zatím vrcholem obratu sil byl sobotní mač I. B třídy, v němž Braškov soupeře deklasoval čtyřmi góly už do přestávky. Teprve v závěru utkání Čechie nálepku debaklu mírně přelepila dvěma zásahy a podlehla 2:4.
26 fotografií

FOTO: Braškov zneuctil v derby Doberáky

Fotbal
Tatran Rakovník B - Městečko, 1. B třída jaro 2016
Velká Dobrá – Fotbalisté Městečka, kteří se nacházejí na posledním místě I. B třídy, bod za Nižborem, potřebovali v dalším kole bodovat. Ve Velké Dobré nebyli daleko, avšak opět je zradila produktivita. Ve čtvrtém jarním utkání nedokázali Ohnivci vstřelit ani jeden gól ze hry a po prohře 0:1 nadále zůstávají v tabulce poslední.

Fotbalisté Městečka v závěru sahali po bodu

Fotbal
FK Chmel Mutějovice - Sokol Mšec 0:5, I. B třída - jaro 2015
Velká Dobrá – Úvodní jarní kolo I. B třídy nezastihlo Chmelaře v nejlepším herním rozpoložení. S Čechií Velká Dobrá, s níž mají Chmelaři na jejím hřišti dlouhodobě nepříznivou bilanci, si neporadili ani tentokráte. A nebylo se ani čemu divit, hosté totiž působili malátným dojmem, ve všem byli o krok pozadu a přesné kombinační akce zůstaly zřejmě zapomenuty kdesi v kabině.

Chmelaři neměli v Dobré nárok

Fotbal
Trenérka Marie Hrachová (vlevo) se svou svěřenkyní Zdenou Blaškovou. Archivní snímek.
Extraligový stolní tenis ve Frýdlantu nad Ostravicí po dlouhých jednadvaceti letech končí. I když se zvěsti o případném konci městem nesly už několik dní, ta zpráva přesto přišla jako blesk z čistého nebe a zasáhla spoustu frýdlantských fanoušků tohoto sportu.

Frýdlant přišel o extraligový stolní tenis

Ostatní sporty
Trenérka Marie Hrachová (vlevo) se svou svěřenkyní Zdenou Blaškovou. Archivní snímek.
Extraligový stolní tenis ve Frýdlantu nad Ostravicí po dlouhých jednadvaceti letech končí. I když se zvěsti o případném konci městem nesly už několik dní, ta zpráva přesto přišla jako blesk z čistého nebe a zasáhla spoustu frýdlantských fanoušků tohoto sportu.

Frýdlant přišel o extraligový stolní tenis

Ostatní sporty
Kontaktní pracoviště Úřadu práce ČR Strakonice.
Strakonice – Nezaměstnanost na Strakonicku se podle Viktora Hončarenka, vedoucího oddělení zprostředkování, evidence a podpor v nezaměstnanosti ÚP Strakonice v roce 2015 vyvíjela velice příznivě. „V průměru jsme měli 2804 uchazečů o místo. Předloni to bylo 3475 uchazečů," řekl pro Strakonický deník.

I v roce 2016 bude zájem o strojírenské obory

Strakonicko
Tříkrálová sbírka na Novohradsku.
Nové Hrady - Tisíce dětí vyrazily o tomto víkendu coby Kašpar, Melichar, Baltazar do jednotlivých měst republiky. Ani Nové Hrady nebyly výjimkou. V rámci sbírky Charity České republiky se tady v sobotu s úderem deváté hodiny ranní shromáždilo před kostelem Božího Milosrdenství kolem 45 dětí a 15 vedoucích.
81 fotografií

Na Novohradsku koledníky vždy vyhlížejí

Českobudějovicko
Vojtěch Šilhavý dostal šanci v domácím zápase s Prostějovem. Sice nebodoval, ale jako vždy nechal na ledě všechno
Kladno – Loni byl postrachem brankářů v juniorské extralize a patřil k nejlepším střelcům. Pak si sice vybojoval místo v áčku Rytířů, ale je to místo, o které stojí málokterý hokejista. Ondra Šilhavý se totiž většinou do sestavy vůbec nedostane, aktuálně je třináctým útočníkem a Rytíři letos jedou téměř bez zranění.

Šilhavý si všechno maloval jinak. Teď musí tvrdě dřít

Hokej
Judo Hranice
Dobrá, Hranice – V rámci úterního tréninku ve sportovním centru Naparia uspořádali trenéři Juda Hranice 8. prosince pro své svěřence ze základen Hranice, Lipník nad Bečvou a Valašské Meziříčí a pozvané oddíly turnaj začátečníků, přípravek a závodníků benjamínků Ippon cup. Zúčastnilo se ho dvaapadesát mladých judistů.

Hraničtí byli nejlepším oddílem na turnaji v Dobré

Ostatní sporty
Ilustrační foto.
Ministr dopravy Dan Ťok přikládá obchvatu Frýdku-Místku vysokou prioritu. Informoval o tom magistrát s odkazem na schůzku, která se uskutečnila minulý týden. Ťok se sešel s náměstkem primátora Karlem Deutscherem a ujistil ho, že na přípravné práce bude napřesrok vyčleněno dvě stě milionů korun.

Obchvat města se může stavět už napřesrok

Frýdecko-Místecko
Frýdecká skládka byla založena městem Frýdek-Místek a osmnácti okolními obcemi v roce 1992. Roční obrat činí přes sto milionů korun.
Frýdek-Místek - Podobně pestrá jako činnost Frýdecké skládky je i skladba vlastníků společnosti. Firma, která se zabývá sběrem, svozem i tříděním odpadu, ale také mimo jiné výrobou kompostu, zemních substrátů a tříděného kameniva, patří šesti akcionářům.

Město chce akcie odpadové firmy

Frýdecko-Místecko
Jiří Bendl ze sdružení Veselý vrch.
Chotilsko /ROZHOVOR/ – Jiří Bendl, předseda sdružení Veselý Vrch, se narodil v Praze, kde prožil studentská léta. Už 16 let ale žije v Chotilsku, kde se sdružením pořádá různé akce včetně těch proti drastické těžbě zlata na Mokrsku. Vrátil se tam, kde často v dětství trávil prázdniny. Fotografuje, cestuje, zachycuje lidi a přírodní krásy, památky. Více o Jiřím Bendlovi prozradí následující rozhovor.

ŘÁD SRDCE: Život bez přírody bych si už ani neuměl představit

Příbramsko
Ilustrační foto.
Dokončení opravy hasičské zbrojnice v Dobré se nestihne v plánovaném termínu. Celá investice v hodnotě 9,1 milionu korun měla být podle smlouvy dokončena do 10. ledna příštího roku, už teď je ale jasné, že stavbaři dokončí práci později.

Dobrá: Oprava zbrojnice skončí později

Frýdecko-Místecko