ŠTÍTEK: Dobrá

Hráči Velké Dobré se na archivním snímku zlobí na rozhodčího, zlobili se také o víkendu v Nelahozevsi.
Velká Dobrá – S hodně hořkými pocity odjížděli fotbalisté Velké Dobré z duelu v Nelahozevsi. Dynamo je porazilo brankou střelce Kratochvíla z poslední minuty. Branka byla podle hostů neregulérní a opora hostů David Hrubý ji vulgárně vyčetl rozhodčímu Čermochovi a ještě do něj strčil. Čermoch je Kladensku známý i tím, že mu před časem nakopal zadek dokeský Martin Škvára.

Sudího Čermocha napadl další Kladeňák, tentokrát Hrubý

Fotbal
Velká Dobrá (v modrém) ztratila na hřišti Mutějovic bod v poslední minutě. Tady bojují o míč Honetschläger (vpravo) a Nosek.
Velká Dobrá - Dva body za výhru 3:2 po penaltách si přivezla Velká Dobrá z Mutějovic. Přesto byli hosté spíš smutní, protože o výhru za tři body přišli v závěrečné vteřině poté, co byli sami v útoku, ale pokazili ho a z protiakce kanonýr Sajner vyrovnal.

Zlá byla jen poslední vteřina. Ale zabolela

Fotbal
Skifař Ondřej Synek na SP v Lucernu.
Praha - Dobrá a úspěšná sezona? Zatím rozhodně ne. Jenže skifař Ondřej Synek již na předešlé nezdary (krach na mistrovství Evropy, žádné pódium ve Světovém poháru) nemyslí. Česká veslařská hvězda pojede na nadcházející světový šampionát opět s nejvyššími cíli. Dvaatřicetiletý veslař pražské Dukly je připraven usilovat o obhajobu titulu.

Synek hodil neúspěchy za hlavu a před bitvou roku hlásí: Jsem natěšený

Ostatní sporty
REAL LÍSKOVEC (sezona 2015/2016 – okresní přebor)
Lískovec – Ještě v uplynulé sezoně se v Lískovci chodívalo na divizi. Čtvrtá nejvyšší soutěž v republice je však v Lískovci již minulostí, nyní se zde bude hrát pouze okresní přebor.

Gólová přestřelka v Lískovci

Fotbal
Ford T Václava Dyttrycha z Tuchlovic.
Velká Dobrá /FOTOGALERIE/ - Letní auto-moto burza veteránů se v sobotu konala u letiště ve Velké Dobré. I když není tak velká jako burzy pořádané zde na jaře nebo na podzim, i tak sem přijely stovky prodávajících a nakupujících z celé republiky i zahraničí. K mání tu byly především různé náhradní díly, pneumatiky, odborná literatura a další věci související s motorismem. Na své si ale přišli i sběratelé starožitností nebo vojenského vybavení.
21 fotografií

Ozdobou burzy veteránů byla stará fordka

Středočeský kraj
Ford T Václava Dyttrycha z Tuchlovic.
Velká Dobrá - Letní auto-moto burza veteránů se v sobotu konala u letiště ve Velké Dobré. I když není tak velká jako burzy pořádané zde na jaře nebo na podzim, i tak sem přijely stovky prodávajících a nakupujících z celé republiky i zahraničí. K mání tu byly především různé náhradní díly, pneumatiky, odborná literatura a další věci související s motorismem. Na své si ale přišli i sběratelé starožitností nebo vojenského vybavení.
21 fotografií

Ozdobou burzy veteránů byla stará fordka

Kladensko
Chrudimská posádka (závodící za YC Pardubice) Jaroslav Čermák a Petr Košťál,
Chrudim – Na začátku prázdnin se na vodní přehradě Lipno uskutečnil tradiční jachtařský závod Crown Cup, jenž byl letos povýšen na Mezinárodní mistrovství České republiky a zároveň mu byl mezinárodní asociací přidělen status Evropského poháru.

Mladí jachtaři byli na MČR druzí

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Praha – Elektřina a plyn pro domácnosti příští rok pravděpodobně nezdraží. Shodli se na tom analytici a zástupci vybraných dodavatelů, které oslovila ČTK. Někteří z analytiků se navíc domnívají, že ceny energií by se mohly napřesrok dokonce snížit.

Elektřina a plyn příští rok pravděpodobně nezdraží

Ekonomika
Dobrovolnický projekt Dobré duše zná vítěze. Na snímku zleva: docentka Holmerová z Gerontologického centra, Petr Brandeiský - dobrovolník ze Židovské obce (loňský vítěz Dobré duše), Jana Wichsová (sociální oddělení Židovské obce) a moderátor Jan Rosák.
Praha - Třetí ročník projektu Dobrá duše skončil a my již víme, koho letos odborná porota ocenila za obětavou dobrovolnickou činnost. Ocenění tentokrát putovalo na sever Čech do Liberce, na Sokolovsko i do Týniště nad Orlicí. V kategorii institucí zůstal titul „Dobrá duše" v Praze, když zvítězila tamní Židovská obec.

Dobrovolnický projekt Dobrá duše zná vítěze

Praha
Týniště nad Orlicí
Týniště nad Orlicí - Třetí ročník projektu Dobrá duše skončil a je již známo, koho letos odborná porota ocenila za obětavou dobrovolnickou činnost. Ocenění tentokrát putovalo na sever Čech do Liberce, na Sokolovsko i do Týniště nad Orlicí. V kategorii institucí zůstal titul „Dobrá duše" v Praze, když zvítězila tamní Židovská obec.

Ocenění Dobrá duše putovalo do Týniště

Rychnovsko
Oslavy 70. výročí konce druhé světové války ve Velké Dobré.
Velká Dobrá /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Jeep, vyprošťovač tanků, nákladní a sanitní vozidla americké armády či vůz německého wehrmachtu tvořily v pátek odpoledne kulisu oslav 70. výročí konce druhé světové války na Komenského náměstí ve Velké Dobré na Kladensku. Vrcholem pak bylo, když mezi přihlížející dorazil ze své ´garáže´ v nedaleké stodole plně pojízdný legendární sovětský tank T-34.
38 fotografií

Ze stodoly ve Velké Dobré se vyřítil legendární tank T-34

Středočeský kraj
Oslavy 70. výročí konce druhé světové války ve Velké Dobré.
Velká Dobrá, Družec – Jeep, vyprošťovač tanků, nákladní a sanitní vozidla americké armády či vůz německého wehrmachtu tvořily v pátek odpoledne kulisu oslav 70. výročí konce druhé světové války na Komenského náměstí ve Velké Dobré. Vrcholem pak bylo, když mezi přihlížející dorazil ze své ´garáže´ v nedaleké stodole plně pojízdný legendární sovětský tank T-34.
38 fotografií

Ze stodoly ve Velké Dobré se vyřítil legendární tank T-34

Kladensko
Sokol Braškov - Čechie Velká Dobrá 1:1, I. B. tř., 29. 3. 2015
Velká Dobrá – Na derby mezi fotbalisty Velké Dobré a Hřebče se nedávno chodilo v hojném počtu. To mezi kluby nepanovaly idylické vztahy. Ty už jsou lepší. Každopádně sobotní duel podle některých čtenářů Deníku pokazili rozhodčí nesmyslně připískávajícím Velké Dobré. V zápase přitom šlo oběma klubům o jediné, zahrát si na parádním hřišti pohodový fotbal.

Doberáci poprvé jasně přejeli Hřebeč

Fotbal
Pivní slavnosti na letišti u Velké Dobré.
Velká Dobrá - Středočeské pivní slavnosti se po dvouleté pauze uskutečnily v pátek u Velké Dobré nedaleko Kladna. Ačkoliv počasí pořadatelům ani návštěvníkům moc nepřálo, akci si nenechalo ujít přes pět tisíc lidí. Připraven pro ně byl pestrý program, ve kterém nechyběl ani velkoplošný přenos večerního hokejového utkání mistrovství světa České republiky a Švédska.

Obnovené pivní slavnosti přilákaly přes pět tisíc lidí

Středočeský kraj
Pivní slavnosti na letišti u Velké Dobré.
Velká Dobrá – Středočeské pivní slavnosti se po dvouleté pauze uskutečnily v pátek u Velké Dobré nedaleko Kladna. Ačkoliv počasí pořadatelům ani návštěvníkům moc nepřálo, akci si nenechalo ujít přes pět tisíc lidí. Připraven pro ně byl pestrý program, ve kterém nechyběl ani velkoplošný přenos večerního hokejového utkání mistrovství světa České republiky a Švédska.

Obnovené pivní slavnosti přilákaly přes pět tisíc lidí

Kladensko
Sourozenecké trio.
Dobrá - U Doberského potoka, pravobřežního přítoku řeky Sázavy, v klínu vodního toku a silnice na Žižkovo Pole je travnatý plácek, místo přípravy mládeže Sboru dobrovolných hasičů vesničky Dobrá na soutěže v požárním sportu.

U Doberského potoka vyrůstají hasiči

Havlíčkobrodsko
Moderní autobus v ulicích Frýdku-Místku.
Frýdecko-Místecko - Co do rozlohy obsluhovaného území těžko hledá frýdecko-místecká veřejná doprava ve světě konkurenci. Autobusy MHD pokrývají sedmnáct mimoměstských lokalit, z centra města se lidé dostanou až na třicet kilometrů vzdálené Visalaje. Většina z nich díky systému MHD bezplatně. V Dobré, která s Frýdkem-Místkem sousedí, si ale zatím museli nechat zajít chuť.

Doprava zdarma? V obcích jsou pro

Frýdecko-Místecko
Vítězem a rovněž i postupujícím do elitní soutěže Frýdecko-místecké ligy v sálové kopané se stali fotbalisté Martek Medicalu.
Frýdek-Místek – Posledními zápasy se dohrála druhá liga Frýdecko-místecké sálovky. Postup mezi elitu si vybojovali fotbalisté Martek Medicalu, kteří i přes porážku s týmem Zauvažuj první příčku nakonec udrželi. Druhé místo pak obsadili hráči Dobré.

Hráči Martek Medical se stali vítězi druhé ligy

Fotbal
Ze slavnostního vyhlášení druhého ročníku projektu Dobrá duše.
Praha - Cílem projektu Dobrá duše je oceňovat dobrovolníky, kteří se ve volném čase věnují klientům zařízení sociálních služeb. Jejich obětavá činnost je naprosto nenahraditelná, protože pomáhají seniorům příjemně a smysluplně trávit jejich volný čas, dělají jim společnost a stávají se jejich přáteli. V rámci Dobré duše jsou oceňovány i instituce, které se systematické práci s dobrovolníky věnují.

Dobrých duší není nikdy dost. Proto se hledají další

Praha
Zanedlouho se kolegyně Dagmar Bauerová a Jana Brejníková rozloučí. Mladší z nich odchází na pozici administrátorky do nového obchodu v Kladně.
Kladno - V kolektivu mezi prodavačkami v jednom z kladenských supermarketů Albert panuje dobrá nálada. Vlastně je to takový babinec. Ze čtrnácti zaměstnanců tu pracují samé ženy, až na hlídače a jednoho nováčka. Ten se prý ale v ženském kolektivu nebojí. Na prodejně pracuje i šedesátiletá Dagmar Bauerová, která sem chodí už čtrnáct let.

Dobrý kolektiv je lepší než nudná směna

Středočeský kraj
SK Hřebeč - Čechie Velká Dobrá 1:0, I.B. tř. sk. A, 2014-15, 4. 10. 2014
Praha – Neskutečný zápas sehrály na zimním turnaji Weber Cup v Praze na Aritmě fotbalové celky Jedomělic a Velké Dobré. Jedomělice vedly ještě v 65. minutě 4:0, aby nakonec byly rády na remízu 4:4, když soupeř v závěru neproměnil pokutový kop!

Neskutečný doberský kotrmelec, z 0:4 na 4:4

Fotbal
Ilustrační foto
Nošovice - Když se stát v roce 2006 zavázal k výstavbě mimoúrovňové křižovatky, která byla součástí pobídek pro automobilku Hyundai, obratem se s protesty ozvali ekologové. Výtky zabraly, křižovatka se ani po skoro devíti letech nezačala stavět. A nic se na tom v dohledné době nejspíš nezmění.

Úřady rozhodly, křižovatka se stavět zatím nebude

Frýdecko-Místecko