ŠTÍTEK: Dobrá

Čechie Velká Dobrá - TJ Unhošť 1:2, I.B. tř. sk. A, 19. 4. 2014
Velká Dobrá /FOTOGALERIE/ – Další senzace na úkor favorita, tentokrát ještě větší než před týdnem. Fotbalisté Unhoště vyhráli po Hřebči i na hřišti Velké Dobré a ukázali, že to se záchranou I. B třídy myslí naprosto vážně. Čechii porazili 2:1.
42 fotografií

Senzační import oživil naději Unhoště

Fotbal
Svaz sází na mládí, rozhodčí Bianka Joglová povede ostrý mač na Dobré.
Kladensko – V I. A třídě ani jedno, ale o soutěž níž hned tři okresní derby. Fotbal na Kladensku ve velikonočním balení přináší tři lahůdky. Zejména dva sobotní mače jsou lákavé a vidět je můžete oba, časově na sebe téměř navazují.

Třaskavá sobota svede dohromady dva kohouty

Fotbal
I.B. tř.: Doksy se nechaly vyloupit Doberáky //  Doksy - V. Dobrá 0:3, 22. 9. 2012
Velká Dobrá, Doksy - Příjemné období prožívá ve fotbalové I. B třídě doberská Čechie. Tým kouče Petra Fímana na jaře šlape a vládne v něm pohoda. Vydoloval už deset bodů, naposledy vyhrál v Tuchoměřicích 3:1, a je třetí. Hned za ním jsou stejně úspěšné Doksy.

Maříkův gólový návrat stál Urbana skoro metr piv

Fotbal
Velká Dobrá (v modrém) porazila Slaný 2:0. Polák s Bílkem jsou spokojeni.
Kladensko – Na sedmi stadionech dnes vypuknou jarní odvety fotbalové I. B třídy, skupiny A. Po úterním představení Nova Kladno a včerejším Hřebče, Unhoště a Braškova dnes pokračujeme zbylou trojicí z okresu Kladno.

I. B třída: Poláka pouští Dobrá do Švermova

Fotbal
Ilustrační foto.
Frýdek-Místek – Frýdecko-místecká liga v sálové kopané dohrála po první lize také svou druholigovou část. Postup mezi elitu si zajistili hráči FC Neuvažuj, kteří v posledním turnaji dvakrát zvítězili. Baráž si s Black Roadem zahraje tým Dobré.

Do první ligy postoupil FC Neuvažuj

Ostatní sporty
Zimní liga, Velká Dobrá přejela Lhotu 5:1, Petr Fíman
Velká Dobrá – Trampoty doberské Čechie se sháněním trenéra snad už končí, ale jeden kotrmelec k vidění přece jen ještě v minulém týdnu přišel. Trenér Jiří Hubáček z Budyně nad Ohří poté, co před týdnem vedl první trénink, si vše nečekaně rozmyslel a stejně jako Ladislav Foubík v úvodu ledna od týmu odešel.

Další veletoč na Dobré, mužstvo převzal Fíman

Fotbal
Ilustrační foto.
Druhým turnajem pokračovaly boje druhé ligy Frýdecko-místecké sálovky. Všechny celky mají odehrány tři zápasy a momentálně je na nejlepší cestě postoupit mezi elitu tým Martek Medical, který ještě neztratil ani bod.

V čele druhé ligy je Martek

Fotbal
Sokol Braškov - Čechie Velká Dobrá 1:1, hráno 14. 4. 2013
Velká Dobrá – Ladislav Foubík se nestal trenérem fotbalistů Velké Dobré, byť to klub před Vánoci ohlásil. Kouč, na jehož ryzí charakter i fotbalovou zkušenost vedení Čechie sázelo, nakonec na lavičku nechtěl. „Kvůli mému pracovnímu vytížení jsme se nakonec nedohodli," usmál se Ladislav Foubík.

Dobrá narychlo sháněla nového kouče, Tlustý putoval do špitálu

Fotbal
Trenér úspěšných závišických judistů Libor Kahánek.
Ani v závěru právě uplynulého roku nepolevili závišičtí judisté. Uspět totiž dokázali i na posledních závodech loňského roku, kdy se vydali na dva turnaje. V Dobré, kde probíhal turnaj O pohár starosty, zápasila mladší část oddílu - benjamínci a žáci. Na opačné straně republiky pak v Prachaticích bojovali na Vánočním turnaji muži.

Lošáková s Rýparem na závěr zlatí

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Žďársko - Sjezdovky na Žďársku melou z posledního. Počasí s deštěm a teplotami nad nulou je kromě dvou už z provozu vyřadilo. I ty prozatím fungující však na tom podle provozovatelů jsou neslavně.

Většina sjezdovek je už mimo provoz

Žďársko
Ilustrační foto
Frýdek-Místek - Srážka autobusu s dodávkou zablokovala v pondělí ráno v obou směrech rychlostní silnici R48 na 58. kilometru mezi Dobrou a Horními Tošanovicemi ve směru na Český Těšín na Frýdecko-Místecku. Jeden jízdní pruh, ve směru na Těšín, se podařilo zprůjezdnit okolo 08:00, opačný po 11:00, řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Nehoda autobusu s dodávkou zablokovala silnici R48 na Český Těšín

Moravskoslezský kraj
Žirafí mládě v olomoucké zoo
Olomouc – V pavilonu žiraf v olomoucké zoo je důvod k oslavám. Třináctiletá samice Zaira porodila své třetí mládě. Malá samička dostala jméno Zwena, což v překladu znamená Dobrá. Žirafí mimino je plné síly a už během prvních dní stačilo pořádně pozlobit svého ošetřovatele.

Žirafí mimino se má k světu, nakopalo ošetřovatele

Olomoucký kraj
Lucie
Plzeň – Kapela se do Plzně vrátí po deseti letech, koncert se uskuteční 26. června v lochotínském amfiteátru. Lucie vyrazí na turné v nejznámější sestavě David Koller, Robert Kodym, P.B.Ch. a Michal Dvořák. A skupina se svěřila, že se do Plzně těší, zahrála tam dva legendární koncerty…

Lucie se vrací do Plzně, zahraje v lochotínském amfiteátru

Hudba
Mladí judisté Frýdku-Místku.
Frýdek-Místek – Závodní sezona judistů je v těchto dnech v plném proudu, kdy probíhají nejdůležitější mistrovské soutěže. V minulém týdnu probíhal v Bohumíně krajský přebor pro kategorie – benjamínci. Tato soutěž je vlastně pro zúčastněné nejvyšší soutěží v tomto roce.

Judisté z regionu si přivezli ze závodů dvanáct medailí

Ostatní sporty
Novo Kladno (v bílém) nezvládlo derby s Velkou Dobrou a po zásluze prohrálo 0:2. Madaj uniká Vlčkovi (v bílém)
Kladno – /FOTOGALERIE/ Na jaře provázely fotbalové derby mezi kladenským Novem a Velkou Dobrou veliké emoce. V I. B třídě se nakonec zachránily oba týmy a v neděli ráno se sešly na stejném hřišti. Rozhodčí tentokrát byli téměř perfektní (kladenské trio v čele s hlavním Laštovičkou), téměř perfektní byli i hosté. Darebné domácí porazili 2:0.
13 fotografií

Navštívili jsme: Dobrá se s Novem nepárala

Fotbal
Tentokráte jsme se byli podívat na momenty těsně před zápasem I. B třídy, skupiny C, mezi domácí Dobrou a hosty z Petrovic.
Dobrá - Kde a jak vypadají samotná fotbalová hřiště, tak to snad ví, všichni fotbaloví fanoušci. Jak to ale vypadá v samotných šatnách krátce před utkáním, tak na to se podívejte v našem miniseriálu, který čtenářům chvíle krátce před startem zápasu přiblíží.
10 fotografií

OBRAZEM: V šatně fotbalistů Dobré

Fotbal
Limburský biskup Franz-Peter Tebartz-van Elst.
Limburg – V limburské katedrále hoří před středověkou sochou madony tenké obětní svíčky. Jejich plamínky pozorují otec se synem. „Tati, taky bych si rád jednu zapálil," prosí syn otce. „Dobrá. Platit nemusíme, tady mají na utrácení peněz dost," odpovídá otec 
s tím, že do kasičky žádné peníze dávat nebude.

Biskup luxusu odrazuje věřící, z církve vystupují ve velkém

Svět
Ilustrační foto
Zavidov – Spousta lidí přijela z utkání rezervy Tatranu Rakovník hodně rozzlobených právě na zápas Zavidova, nováčka I. B třídy. Přesně do této soutěže se Rakovník dostal rok před Zavidovem. Jak moc byl duel na Šamotce zajímavý, nudný či okatý, si psát nebudeme, zaměříme se na první domácí porážku svěřenců Zdeňka Pichnera po sedmnácti měsících.

Zavidov doma prohrál po roce a půl

Fotbal
Velká Dobrá aneb Rytířské půtky na tvrzi.
Velká Dobrá – Do časů o několik století zpět se v sobotu přenesli návštěvníci druhého ročníku akce s názvem Velká Dobrá aneb Rytířské půtky na tvrzi. Na prostranství u malodoberské tvrze ji uspořádaly Společnost života středověkého W-Arlet a Spolek hradu Jenčov (zřícenina nedaleko Bělče).
18 fotografií

FOTO: Na doberskou tvrz se vrátili rytíři

Volný čas