ŠTÍTEK: doprava

Rekonstrukce ulice Nad Tratí v Havlíčkově Brodě
/VIDEO/ S další porcí uzavírek se musejí smířit řidiči v Havlíčkově Brodě. Konkrétně je to ulice Nad Tratí za Černým mostem. „Důvodem je oprava komunikace,“ informoval řidiče odbor dopravy města Havlíčkův Brod. Podobné opravy probíhají ještě v ulici Wolkerova. V současné době je v Havlíčkově Brodě a jeho nejbližším okolí již téměř desítka objížděk a uzavírek.
14 fotografií

Další uzavírky v Brodě: řidiči neprojedou ulicemi Nad Tratí a Wolkerova

Havlíčkobrodsko
Minibus v Pardubickém kraji.
Liberecký kraj plánuje zavést projekt chytrých minibusů, které budou cestující moci ovládat pomocí aplikace. Tento nový způsob dopravy má přinést komfortnější a rychlejší službu, zejména v oblastech s nízkou frekvencí veřejné dopravy. Projekt připravuje KORID LK, koordinátor dopravy v regionu. Spouštění projektu by mohlo proběhnout už na podzim.

Liberecký kraj inovuje: Chytré minibusy zlepší dopravu v odlehlých oblastech

Liberecko
Nové vedení dopravy v některých částech Mikulova zvedá ze židle tamní obyvatele.
Mikulované se bouří. Kvůli změnám v organizaci dopravy, které platí od pondělí 1. července. Aktuální parkovací systém totiž rozšiřuje rezidenční zóny a sníženou rychlost a přednost zprava zavádí i v nich. Radnice novinku zdůvodňuje zvýšením bezpečnosti chodců, zklidněním dopravy a omezením hluku. Někteří zastupitelé vyzývají k okamžitému svolání mimořádného zastupitelstva a zrušení nových pravidel. Hovoří o podrazu a vadí jim, že se k chystaným změnám nemohli vyjádřit předem.
17 fotografií

Odpor v Mikulově. Trnem v oku je přednost zprava v ulicích označených Zóna 30

Břeclavsko
Rekonstrukce PO mezi Lochkovem a Slivencem
V pátek 5. července začne rozsáhlá rekonstrukce téměř tříkilometrového úseku na Pražském okruhu (D0) mezi Lochkovským tunelem a křižovatkou ve Slivenci. Tato stavební akce zahrnuje nejen opravu vozovky, ale také vytvoření přejezdu středního dělícího pásu a prodloužení připojovacího pruhu, což usnadní nájezd vozidel na D0 ve směru od Barrandova. Práce, které jsou naplánovány na dvě stavební sezony, budou provázeny částečným omezením provozu.
3 fotografie

Provoz na Pražském okruhu mezi Lochkovem a Slivencem omezí na rok rekonstrukce

Praha
Strategie rozvoje dopravy města Hodonína navrhuje výrazné zklidnění Masarykova náměstí, a to v části kolem fary a tržnice. Nejdříve by tady mohla být jednosměrka.
Jak může nově vypadat doprava v Hodoníně, řešilo v týdnu vedení tamní radnice společně s úředníky a obyvateli. Základem se stal dokument s názvem Strategie rozvoje dopravy města. Ve hře jsou změny týkající se parkování, přemostění Staré Moravy, provozu na Národní třídě či zákaz vjezdu před Základní školou Mírové náměstí. Lidé budou moci posílat své připomínky.
7 fotografií

Proměna dopravy v Hodoníně: nové lávky přes Moravu, z Národní třídy pěší zóna

Hodonínsko
Z aktu prvního poklepu na kámen posledního úseku D3.
V pátek začala stavba posledních dvanácti kilometrů úseku D3 od Kaplice-nádraží do Nažidel. Zaznamenal to i deník OÖN. Silnice má být uvolněna pro dopravu koncem roku 2026. Celková trasa od hranice do Budějovic má být podle ředitele ŘSD Radka Mátla dokončena v září 2027.

Od sousedů: Začala stavba posledního úseku D3

Z okolí
Nehoda vlaku a autobusu u slovenských Nových Zámků.
Rychlík na trase z Prahy do Budapešti, který ve čtvrtek narazil do autobusu na železničním přejezdu na jihu Slovenska, jel po koleji, jež byla pro vlakovou dopravu uzavřena. Novinářům to v pátek řekl slovenský ministr dopravy Jozef Ráž. Podle něj je předmětem vyšetřování, jak se na vlak na uzavřené koleji u města Nové Zámky ocitl. Ministr zmínil možné selhání lidského faktoru.
5 fotografií

Vlak, který narazil na jihu Slovenska do autobusu, jel po uzavřené koleji

Státy EU
Ed Sheeran potěší své fanoušky v Hradci Králové.
Dva obří koncerty britské hvězdy Eda Sheerana, které se v Parku 360 na hradeckém letišti uskuteční 27. a 28. července, budou velkou zátěží pro dopravu po městě. Magistrát proto společně s dalšími subjekty finalizuje strategii, která by měla tyto dva náročné dny pomoci zvládnout a dopravu zkrotit. Zahrnuje mimo jiné desítky příjezdových i odjezdových koridorů, speciální vlaky z Prahy, Brna a Ostravy, zvláštní linky autobusů hromadné dopravy, sofistikovaná digitální navigace pro návštěvníky či pohotovostní operační dopravní tým. 

Město se chystá na zvýšenou dopravní zátěž spojenou s koncertem Eda Sheerana

Hradecko
Rekonstrukce Benešova mostu v Ústí nad Labem se blíží.
/VIDEO, FOTO/ Nevyhnutelné se blíží a nejeden řidič se musí obrnit trpělivostí. Ústecký kraj, v jehož gesci je chystaná rekonstrukce Benešova mostu v Ústí nad Labem, na středeční veřejné prezentaci odkryl jak bude vypadat dopravní situace během dvouletých oprav. Jaké jsou objízdné trasy, co všechno čeká Střekovany a proč dojde k uzavření Přístavní ulice?
8 fotografií

Kraj poodhalil peklo. Víme, jak bude vypadat doprava během rekonstrukce Benešáku

Ústecko
Rekonstrukce Výstupní ulice spojující Dobětice a Krásné Březno pokročila. Takhle to v místě vypadalo ve středu 26. června ráno.
/FOTO, VIDEO/ Rekonstrukce pokračuje, ale s drobnou pozitivní úpravou. Silnice z Dobětic do Krásného Března v Ústí nad Labem kolem zoologické zahrady je opět průjezdná oběma směry, doprava je tam nově řízena kyvadlově. Alespoň z části se tak ulevilo doposud objízdné trase přes Přístavní ulici a centrum města. Podívejte se, jak to v místě vypadalo ve středu ráno.
10 fotografií

Výstupní ulicí už to jde i nahoru, dopravu řídí semafor. Jak to v místě vypadá?

Ústecko
Kraj pořídil svým organizacím dalších šestnáct elektromobilů
Liberecký kraj pokračuje v rozvoji elektromobility a rozšiřuje svůj vozový park o další elektrické vozy. Tento krok je součástí projektu Elektromobilita ve službách poskytovaných Libereckým krajem, který podporuje modernizaci a ekologizaci dopravy v regionu. Nové vozy budou sloužit různým krajským organizacím, včetně zdravotnické záchranné služby a škol.
8 fotografií

Elektromobilita na Liberecku: Kraj investuje do ekologické dopravy

Liberecko
Kvůli novým omezením dopravy v souvislosti se stavbou velkého městského okruhu v okolí Tomkova náměstí je Fryčajova ulice ještě víc zahlcená auty.
/VIDEO/ Na špatnou dopravní situaci ve své městské části upozornilo vedení brněnských Maloměřic a Obřan. Jedna z nejdůležitějších výjezdových tras směrem do centra Brna, Karlova ulice, je až do poloviny srpna uzavřená. Objížďka vede přes Valchařskou, na jejímž konci ale dělníci nainstalovali nový semafor, kvůli kterému se v místě tvořily kolony. Omezení se dotýká také obcí severně od Brna, tamním řidičům doporučilo vedení Maloměřic a Obřan trojnásobně dlouhou objížďku přes Ochoz u Brna či cestu vlakem.
11 fotografií

Maloměřice a Obřany zahlcené auty. Jezděte do Brna přes Ochoz, nabádají řidiče

Brněnsko
O řidičský průkaz si lze už žádat on-line.
Možnosti úhrady správního poplatku online, či nastavení upozornění na blížící se konec platnosti technické kontroly se letos dočkají čeští řidiči v Portálu dopravy. Úředníci ministerstva dopravy chtějí novinky spustit do konce roku. Elektronickému vyřizování úředních záležitostí čeští řidiči postupně přivykají. Počet žádostí, které přes portál podávají, se za tři roky znásobil.

O řidičský průkaz si online žádá stále více lidí. Ušetří tím čas i peníze

Doprava
Jedním z míst, kde se na Vrchlabsku objeví úsekové radary, bude Lánov.
Trutnovsko čekají zásadní novinky v dopravě. Zavedení většího počtu úsekových radarů v okolí Trutnova a na Vrchlabsku, nová křižovatka u autobusového nádraží ve Dvoře Králové nad Labem, nově otevřený kruhový objezd v Trutnově. To jsou výrazné změny pro řidiče. Deník je rozebral s dopravním inženýrem Václavem Javůrkem z trutnovského dopravního inspektorátu Policie ČR.

Radary budou měřit rychlost v maximální možné délce, tvrdí dopravní policie

Krkonoše
Světelné signalizační zařízení před křižovatkou u hobbymarketu OBI v Příborské ulici, 20. června 2024, Frýdek-Místek.
Ve Frýdku-Místku instalovali nové semafory před křižovatkou u hobbymarketu OBI v Příborské ulici. Podle tiskového vyjádření magistrátu má tento krok přispět ke zklidnění dopravy ve městě. V V ohlasech místních zatím se však zatím zračí spíše neporozumění. Lidem vadí nejen samotné umístění, ale i nastavení samotné signalizace například v noci.
12 fotografií

Nové semafory ve Frýdku-Místku pobuřují řidiče. Z plynulé dopravy kolony, bědují

Frýdecko-Místecko
Obchvat Vysokého Mýta a Chocně
Až příští rok by mohl být zahájen tendr na stavbu severního obchvatu Vysokého Mýta, který odvede tranzit z dálnice D35 pryč z města i ve směru na Choceň a Libchavy. A to ještě jen v případě, že kraj na silnici sežene peníze, potřebných 800 milionů nemá. Nyní jedná se státem o případné pomoci. Další dvě etapy přivaděče - modernizace silnice mezi Vysokým Mýtem a Chocní a stavba náročného severního obchvatu Chocně - budou následovat až později. 
8 fotografií

Na severní obchvat Vysokého Mýta a Chocně nemá kraj peníze, chce pomoc státu

Orlicko
Ilustrační foto
Před hrozícím kolapsem provozu na železnici v Praze a okolí varovali v úterý 18. června zástupci organizátorů veřejné osobní dopravy hlavního města i Středočeského kraje. Včetně ředitelů pražské organizace Ropid Petra Tomčíka a středočeské IDSK Zdeňka Šponara. Koleje podle nich nemají dostatečnou kapacitu – a situace se podle očekávání ještě zhorší. Na 15. července se k debatám o řešení situace chystá jednání svolané Správou železnic.
7 fotografií

Praha a střední Čechy se bojí kolapsu na železnici. Chtějí víc kolejí

Praha