ŠTÍTEK: dražba

Do dobročinné Jarní aukce Retro Garáže posílá Autodrom Most raritní Octavii Combi.
Ani letos nezůstane Autodrom Most stranou od veteránského dění. Vedle podzimního automobilového festivalu The Most CLASSIC, nebo vytrvalostní jízdy Oldtimer Express se stejně jako loni zapojí do největší české aukce historických vozidel Retro Garáž, která proběhne 27. dubna na výstavišti v Lysé nad Labem. Tento rok však Autodrom Most na aukci představí ještě raritnější vůz, než tomu bylo loni, a to Camera Car Octavia Combi první generace.
9 fotografií

Vyvolávací cena: 1 Kč. Raritní Octavia Combi jde do dobročinné aukce Retro Garáž

Automagazín
Ukázka souboru zlatých šperků z Turecka, které bude v rámci devíti dražeb nabízet Finanční úřad pro hlavní město Prahu.
/FOTOGALERIE/ Devět dražeb, v nich bezmála devět tisíc položek – a devět milionů korun by vám na úspěšný nákup toho všeho rozhodně nestačilo. To je stručné shrnutí nabídky zlatých šperků, jichž Finanční úřad pro hlavní město Prahu hodlá prodat celkem 13 kilogramů. Jde o soubory zlatých přívěsků, náhrdelníků, prstenů i náramků.
13 fotografií

Kvanta zlata z Turecka v dražbě. Jestli máte zájem, chystejte miliony

Praha
Kutnohorská iluminace (detail)
Jak se v Kutné Hoře ve středověku dolovala stříbrná ruda a její následné zpracování až po ražbu mincí, názorně ukazuje iluminace z 15. století, kterou má už 15 let ve svých sbírkách GASK neboli Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře. Protože je originál malby na pergamenu nejen mimořádně cenný, ale také velmi křehký, může být vystavován jen výjimečně.

Středověký skvost vyvzdorovali pro Kutnou Horu muži s problémy se zákonem

Kutnohorsko
Zlín žil módou. Více než 600 návštěvníků aukcí podpořilo boj proti rakovině prsu
Studenti Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně uspořádali 12. ročník Fashion Eventu Dotek. V průběhu 23. března se konaly odborné workshopy s fotografkou pařížských dnů módy Lennou Knappovou nebo s Adélou Šponerovou, která se podělila o to, jak se dostala k módnímu průmyslu. Vrcholem večera byla módní přehlídka a benefiční aukce designérských předmětů.
7 fotografií

Zlín žil módou. Více než 600 návštěvníků aukce podpořilo boj proti rakovině prsu

Zlínsko
Manželé Kastnerovi z Těchlovic se musí vystěhovat ze svého domu.
Když manželé Kastnerovi z Těchlovic přepisovali v dobré víře na dceru svůj dům, ve kterém se třiaosmdesátiletá seniorka narodila a žije v něm po celý život, netušili, jaké starosti si tím způsobí. Dům kvůli dluhům, které jejich dcera následně nadělala, skončil v dražbě a již delší čas má nového majitele.

Manželé musí pryč z domu, pomoc nabízí i město. Zatím neúspěšně

Tachovsko
Titanic jde ke dnu. Ilustrační snímek
Plovoucí kus dřeva, který v oscarovém snímku Titanic pomohl udržet hlavní ženskou postavu Rose při životě po námořní katastrofě, se v aukci prodal za 718 750 dolarů (přes 16,8 milionu Kč). Informoval o tom server BBC News. Od uvedení filmu v roce 1997 fanoušci debatují o tom, zda byl panel dostatečně velký, aby se na něj vešel i její milenec Jack a zachránil se tak před smrtí v ledovém oceánu.
5 fotografií

Kus dřeva za miliony. Rekvizita z Titaniku se prodala za neuvěřitelnou částku

Film a televize
Eva adoptovala psa z útulku Tlapky v naději, odměnou za skvělého parťáka pořádala aukce svých výrobků, výtěžek šel pro útulek.
Ve chvíli, kdy si z útulku Tlapky v naději odvezla Eva Chmelíková z Holýšova domů křížence Tima, došlo jí, jak náročné je útulek vést, a rozhodla se ho podpořit. Každý měsíc pořádala aukce svých výrobků a výtěžek pak na konci roku předala provozovatelce útulku. Tvoření ji naplňuje, ale především uklidňuje. Má vlastní soukromý kadeřnický salon, kde uvádí v praxi svoji kreativitu především při česání svatebních a plesových účesů. Přebývající energii pak přenáší do stromů života, které z korálků, minerálů a drátků ve volném čase vyrábí.
25 fotografií

Eva Chmelíková z Holýšova spojila umění a pomoc zvířatům v útulku

Domažlicko
Rytíři v úterý 27. února přivítali na svém ledě Litvínov. V benefičním zápase oblékli speciální růžové dresy a finančně podpořili nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa. Na snímku Radek Smoleňák.
Hokejové Kladno se v úterý zahalilo do růžové. Rytíři oblékli speciální dresy s usměvavým logem a v benefičním utkání vyzvali Litvínov. Jejich fanoušci navíc měli k úsměvu také důvod – Kladeňáci, kteří mají už jistou baráž, porazili Vervu bojující o nejlepší čtyřku 2:0 a díky svým příznivcům a partnerům vybrali peníze pro nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa. Na jeho konto poputuje i výtěžek aukce hraných dresů, která odstartovala v průběhu utkání. K mání je i uniforma legendárního Jaromíra Jágra, jenž v ní nastoupil alespoň na rozbruslení.

Rytíř měl důvod k úsměvu: Kladno udolalo Litvínov a vybralo peníze na dobrou věc

Hokej
V úterý 27. února nastoupí Rytíři Kladno proti Litvínovu ve speciálních dresech. Benefiční akcí podpoří nadaci Úsměv nejen pro Kryštofa. Na snímku zleva Eduards Tralmaks, Martin Procházka, Jakub Klepiš, Jiří Ticháček a Deven Sideroff.
Hokejisté Kladna jsou v extraligové tabulce až na posledním místě a v pátek budou bojovat o udržení naděje na vyhnutí se baráži. Přesto Rytíř na jejich dresech nasadil úsměv. V této nezvyklé podobě a na růžovém podkladu se totiž objeví na speciálních dresech pro benefiční zápas proti Litvínovu. Klub Jaromíra Jágra v něm v úterý podpoří nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa, část vybraných prostředků bude pocházet právě z aukce hraných trikotů.

Kladno odhalilo dresy na benefiční zápas. Nechybí růžová a usměvavý rytíř

Hokej
Dřevo a projekty z Ostravských městských lesů a zeleně.
Na přelom letošního února a března připravuje městská obchodní společnost Ostravské městské lesy a zeleň veřejnou aukci surového dříví, která se bude konat na jejím manipulačním skladě v Nové Vsi, v ulici U Hrůbků. Zájemci si na dražbě budou moci nakoupit kvalitní dříví několika druhů dřevin, především dubu, jasanu, javoru nebo akátu. V nabídce najdou také populární modřín a další žádané dřeviny z místních lesů.
30 fotografií

Chcete dřevo? Není problém, v Ostravě startuje veřejná aukce dříví

Podnikání
Nalezený obraz. Po dalších odcizených obrazech z Vlastivědného muzea v Železnici se stále pátrá.
/FOTO/ Obraz s názvem Jinoličky od autora Františka Kavána, který před více než dvaceti lety zmizel z Vlastivědného muzea v Železnici, se objevil před nedávnem v jedné z internetových aukcí. Vyvolávací cena byla 7 tisíc korun a vydražil se za více než 50 tisíc korun. Případ se stále vyšetřuje a zároveň se hledají stopy, které by pomohly vypátrat dalších 13 obrazů, které tehdy z muzea ukradl neznámý pachatel.
14 fotografií

Ukradený obraz z Vlastivědného muzea v Železnici byl v aukci. Kde jsou ty další?

Jičínsko
Flatz vedle kopie jeho těla.
"Akční umělec", vyučený zlatník z Vorarlbergu Wolfgang Flatz (71), žijící v Mnichově, si nechal za život vypíchat třináct kérek a nadcházející čtvrtek od 19 hodin je chce vydražit v aukčním domě Christie´s v Londýně. Samozřejmě i s kůží. Benefiční aukce k podpoře bavorských státních sbírek obrazů nese název „Riskovat vlastní kůži".

Od sousedů: Tatér chce vydražit svou kůži

Z okolí
Zámek v Praze-Kunraticích, který Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových nabízí v elektronické aukci s vyvolávací cenou přes 106 milionů korun.
O získání zámků, které dominují spravovanému území, a jejich využívání ku prospěchu místních usilují některé radnice. Místní představitelé mají obavy, aby se památky nestaly předmětem zájmu spekulantů. Vítáni by někdy nebyli ani investoři se záměrem vytvořit luxusní hotel, nebo dokonce kasino. Aktuálně o možnost koupit (a také o cenu) bojuje městská část Kunratice na jihu Prahy. Starostové však dávají najevo zájem třeba i o zámky Veleslavín – byť v jeho případě nově se zaváháním – či Štiřín.
61 fotografií

Cena za kunratický zámek byla v aukci 106 milionů. Zvýší se o dalších dvacet?

Praha
Středeční dražba autovraků v České Lípě.
Dva fordy, dvě škodovky, mazda a peugeot. Všech šest aut, která po měsících marných výzev nechalo vedení České Lípy odstranit ze svých ulic, našlo v dražbě své nové majitelé. Vyvolávací ceny začínaly na několika stokorunách. Konečné částky pak připomínaly spíše sumu za víkendový nákup. Nejdražší byla Škoda Fabia Combi, za kterou nový majitel zaplatil 7600 korun. 
22 fotografií

Škodovka za cenu lega. Dražba aut z ulice měla úspěch. Prodala se všechna

Autobazar
V Novém Boru se konala první veřejná dražba autovraků.
/FOTO, VIDEO/ „Ptám se poprvé, podruhé a tímto uděluji příklep vydražiteli číslo 1 za hodnotu 5 tisíc korun. Za třetí,“ pronesl licitátor dražby aut nezpůsobilých k jízdě v Novém Boru a při tom klepl dražebním kladívkem. Město se tímto způsobem rozhodlo naložit s ojetinami, k nimž se nikdo nehlásil. Do dražby vstoupilo 8 účastníků a k dispozici byla 4 auta.
28 fotografií

Oživujeme mrtvoly, smáli se, když vydražili v Novém Boru vrak auta za tři tisíce

Českolipsko
Zámek v Praze-Kunraticích, který Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových nabízí v elektronické aukci s vyvolávací cenou přes 106 milionů korun.
Zámek Kunratice, který zvenčí oprýskaným zevnějškem zrovna nenadchne, ale v interiéru překvapí zachovanou štukovou výzdobou, oslovil zájemce o koupi. Elektronická aukce uspořádaná Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v pátek 19. ledna ukázala, že zájemce je za historickou nemovitost s velkou zahradou připraven dát přes sto milionů korun.
61 fotografií

Historický zámek v Kunraticích našel zájemce. Nabízí přes 106 milionů korun

Praha
Zámek v Praze-Kunraticích, který Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových nabízí v elektronické aukci s vyvolávací cenou přes 106 milionů korun.
Prázdná a nevyužívaná zůstává v posledních deseti letech jedna z dominant Kunratic na jihu Prahy – navenek zchátralý zámek ze 17. století. Nyní spěje do finále boj o jeho budoucnost. Památku stát nabízí v aukci za nejméně sto šest a čtvrt milionu korun. Kunratičtí však věří, že dražbě se podaří zabránit jen pár desítek hodin před jejím spuštěním – a uživatelem se nakonec stane městská část.
61 fotografií

Kunratický zámek na rozcestí: čeká památku prodej v aukci?

Praha
Unikátní výstava panenek Barbie v České Galerii Moderního Umění v Praze.
Unikátní výstava panenek Barbie nesoucí podtitul Od historie k současnosti aneb jak šel čas s Barbie v České Galerii Moderního Umění na Betlémském náměstí v Praze skončila. Za necelé dva měsíce přišlo na výstavu kolem sedmi tisíc lidí. Z aukcí panenek se vybralo přes 17 tisíc korun, které putovaly na pomoc neziskové organizaci Dejme dětem šanci.
19 fotografií

Výstavu Barbie panenek viděly tisíce lidí. Vítěžek z aukce šel na pomoc dětem

Volný čas
Ivan Trojan nastoupí proti Písku v barvách Opavy. Jeho dres jde do dražby
/AKTUALIZOVÁNO, 29. 12. 2023 - 12.00/ V sobotu bude opavská hala praskat ve švech. Basketbalový duel mezi úřadujícím mistrem z Opavy a nováčkem z Písku bude výjimečný. Za domácí celek totiž nastoupí jeden z předních český filmových a divadelních herců Ivan Trojan. Deník ve spolupráci s BK Opava pořádá internetovou dražbu jeho dresu. Výtěžek z ní poputuje na konto Klubu cystické fibrózy.
14 fotografií

Exkluzivní dražba Deníku! Ve hře je dres Ivana Trojana. Výtěžek půjde na charitu

Basketbal