ŠTÍTEK: dražba

Speciální dresy benešovských hokejistů
Aukce dresů benešovských hokejistů skončila a dá se říct, že byla úspěšná. Výsledná částka za ně činí bez stovky 47 tisíc korun. Další peníze ale přidají samotní hráči i klub. Na onkologické oddělení hořovické nemocnice tak z kasy Lva poputuje ve finále rovných šedesát tisíc. „Každá cifra je hezká, hlavně když jde na dobrou věc,“ říká asistent trenéra Míchal Kaňka.
4 fotografie

Dražba dresů vynesla onkologii 47 tisíc. Další částku dodá klub i hráči

Hokej
Jindřich Štreit
Slavnostní sál Klášterního Hradiska po roce opět rozezní vánoční benefiční koncert na pomoc dětem, které se ocitly v nouzi. Koncert se koná v pátek 1. prosince od 19 hodin a jeho hlavními hvězdami budou herečka Ivana Jirešová, lidová muzika Frgál, ale také český fotograf světového renomé Jindřich Štreit, jehož původní fotografie budou součástí následné charitativní aukce.

Malý Noe: Vánoční koncert na pomoc dětem i aukce v unikátním prostoru

Čtenář reportér
Hokejová extraliga: Kladno (v modrém) hostilo Plzeň a Tomáš Plekanec se slavnostně rozloučil s kariérou.
Hokejové Kladno se v neděli oficiálně rozloučilo se svým kapitánem Tomášem Plekancem, který ze zdravotních důvodů ukončil kariéru. Bývalá opora Montrealu Canadiens se ještě naposledy postavila do středového kruhu pro vhazování a proti plzeňskému Janu Schleissovi absolvovala svoje poslední vhazování. A právě puk, se kterým bylo slavnostní buly vhozeno, teď může někdo z fanoušků získat. Vzácný artefakt i s podpisem legendárního útočníka nabízí klub v aukci.
85 fotografií

Rytíři lákají na atraktivní aukci. Ve hře je i puk z Plekancova posledního buly

Hokej
Hokejisté Mladé Boleslavi nastoupili do utkání 19. kola ve speciálních dresech a zapsali vítězství 5:0 nad Litvínovem. Na snímku brankář Filip Novotný.
Hokejová Mladá Boleslav se trápí, v extraligové tabulce je úplně poslední a po změně trenéra vyhrála zatím jediný zápas. Štěstí přinesla bruslařům speciální sada dresů, které se v těchto dnech draží. Výtěžek z aukce navíc poputuje na dobrou věc – peníze podpoří Asistenčního jednorožce, kterým je certifikovaný terapeutický kůň jménem Santa Sagitta. První hraný dres už z aukce zmizel za deset tisíc korun.

Aukce dresů Mladé Boleslavi je v plném proudu, po Bernadovi se jen zaprášilo

Hokej
Předměty do dražby.
/AKTUALIZOVÁNO, KONEC/ Součástí Kabelkového veletrhu Deníku v OC Breda & Weinstein je tradičně i internetová dražba. A pozor i letos jsou k mání zajímavé relikvie. Například kouč opavských basketbalistů Petr Czudek věnoval své triko, ve kterém dovedl svůj tým ke zlatým medailím a po vítězeném duelu ho na sobě rozerval. Výtěžek z dražby poputuje k Dominiku Moravcovi z Těškovic.
8 fotografií

Internetová dražba na pomoc Dominikovi skončila

Opavsko
Řopík ve Svárově získal nový majitel.
Na železobetonové pevnůstky, které vyrostly v průběhu 30. let 20. století v rámci výstavby československého opevnění, mohou zájemci narazit dodnes. Přestože řada řopíků svému původnímu účelu už neslouží a objekty jsou opuštěné, stále se těší zájmu nejen milovníků vojenství. A mnozí si je i kupují. Nedávno takto změnil majitele bunkr ve Svárově na Liberecku.

Řopík ve Svárově má nového majitele. Tipnete si, kolik za něj zaplatil?

Liberecko
Dražba dresů pro denní stacionář Druhý život. Dorazili hokejová legenda Milan Nový, kapitán fotbalistů Kladna Antonín Holub, zastupitel Jiří Chvojka, ředitelka stacionáře Jiřina Vávrová. V areálu ATT Investments moderovala Gabi Gold
/FOTO, VIDEO/ Skvělí kladenští sportovci let minulých i současných ve spolupráci se společnosti ATT Investments podpořili ty, kteří pomoc potřebují. V prostorách zmíněné společnosti se tak ve čtvrtek dražily dresy Milana Nového a Antonína Holuba, získané prostředky pak putují na konto denního stacionáře Druhý život, který se v Kladně stará o lidi se získaným poškozením mozku.
29 fotografií

Legendy dražily dresy pro potřebné, na konto Druhého života přibude třicet tisíc

Hokej
Z benefiční aukce uměleckých děl Nadace EURONISA.
V sobotu 21. října se v reprezentativních prostorách bazénové haly Oblastní galerie v Liberci konal již 27. ročník benefiční aukce umění Nadace EURONISA. Kromě dražby v sále se jí již podruhé mohli zúčastnit také dražící na internetu. Po úvodním slovu ředitelky nadace Noemi Martinové, která vysvětlila průběh dražby a také na jaký účel budou peníze použity, byla zahájena samotná aukce.

Výtěžek benefiční aukce Nadace EURONISA opět přesáhl jeden milion korun

Čtenář reportér
Loňské růžové dresy hokejové Slavie
Hokejové Slavii se letos zatím nedaří a s pěti body je v tabulce Chance ligy až na dvanáctém místě. To ovšem tradičnímu klubu nezabrání v podpoře dobré věci. Slávisté v sobotu 7. října nastoupí k utkání proti Znojmu ve speciálních růžových dresech, pomocí nichž upozorní na důležitost prevence rakoviny prsu a varlat. Pražský klub se tak zapojí k osvětové kampani Růžový říjen.
51 fotografií

Hokejisté Slavie se obléknou do růžové a podpoří boj proti rakovině

Hokej
Budova České pošty v Praze na Pankráci, jejíž prodej by měl vynést přes tři sta milionů korun.
Kdo se stane novým vlastníkem komplexu České pošty na Pankráci, není zatím jasné – nicméně aktuálně se zdá, že hlavní město Praha k tomu má mnohem blíž nežli blíže neupřesněný zájemce o koupi, který 21. září uspěl v elektronické aukci. Tuto dražbu (podle jejíhož výsledku hodlal nový majitel za tři samostatně nabízené nemovitosti s pozemky zaplatit bezmála 400 milionů korun a současně se zavázat, že poště pronajme prostory umožňující zachovat provoz nynější hojně navštěvované poštovní pobočky) totiž Česká pošta zrušila. Bez udání důvodu.
39 fotografií

Prodávaná pošta na Pankráci už prodaná není. Dražba byla zrušena

Praha
Budova České pošty v Praze na Pankráci, jejíž prodej by měl vynést přes tři sta milionů korun.
Ke změně majitele směřuje pankrácký komplex České pošty, který se nachází v těsném sousedství budoucí stanice linky metra D. Byť ještě na počátku týdne pražský magistrát ohlašoval, že by rád dosáhl změny, ve čtvrtek 21. září se uskutečnily ohlášené elektronické aukce. Mluvčí státního podniku Matyáš Vitík oznámil, že do prodeje, připraveného formou trojice samostatných dražeb, se v jednotlivých případech zapojilo vždy několik zájemců. Celkový výnos těchto tří aukcí dosahuje bezmála 400 milionů korun.
39 fotografií

Česká pošta prodala nemovitosti na Pankráci. Za téměř 400 milionů korun

Praha
Princezna Diana
Koncem srpna se dostal na veřejnost další z dopisů zesnulé princezny Diany (†36) a nechává opět nahlédnout do jejího soukromého života. Datuje se do doby, kdy měla krátce před rozvodem s princem Charlesem a přiznává v něm nejen „strach“ z nového, svobodného života, který ji čekal, ale vyjadřuje v něm i naději v lepší budoucnost. Koncem září by se měl vydražit v Beverly Hills v Kalifornii.
8 fotografií

Do dražby jde další dopis princezny Diany. Psala ho před rozvodem s Charlesem

Společnost