ŠTÍTEK: dražba

Když ještě stála...
V noci na čtvrtek se zhroutila 270 centimerů vysoká jezdecká socha bývalé německé kancléřky Angely Merkelové v kalhotovém kostýmu, od října 2021 stojící před Tempel Museem v Etsdorfu. Její autor Wilhelm Koch sdělil, že tehdy trojrozměrný betonový tisk nebyl moc trvanlivý a vhodný pro venkovní instalaci.

Od sousedů: Socha shodila exkancléřku

Z okolí
Palác Broadway v Praze po rekonstrukci v roce 2014.
Ani pátý pokus o prodej pražského Paláce Broadway se nezdařil. V elektronické aukci, kterou vyhlásil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), nikdo nepřihodil k vyvolávací ceně 930 milionů korun. Úřad to oznámil v tiskové zprávě. Zároveň uvedl, že nyní osloví současného nájemce nemovitosti a nabídne mu možnost odkoupit palác Broadway za vyvolávací cenu z dražby.
6 fotografií

Elektronická aukce Paláce Broadway. Ani pátý pokus o prodej se nezdařil

Praha
Budova České pošty v Praze na Pankráci, jejíž prodej by měl vynést přes tři sta milionů korun.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Kancelářské prostory s minimální cenou necelých 43 tisíc korun za metr čtvereční, atraktivní lokalita Na Strži v Praze 4-Krči, od nynější stanice metra vzdálenost pět minut chůze a na dosah od té budoucí. To je nabídka k prodeji nemovitosti formou elektronické aukce, jejímž zveřejněním aktuálně upoutává Česká pošta. Těch plošných metrů je celkem 7244, takže státní podnik chce utržit přinejmenším 310,4 milionu korun. A zbavit se chce jednoho z nepřehlédnutelných objektů ve svém držení: obří budovy na Pankráci.
39 fotografií

Pošta nabízí obří komplex na Pankráci. Chce alespoň 310 milionů korun

Praha
Z kontrol autovraku ve Šrámkově ulici a odtah vraku od krajského soudu na Střekově.
Až osm měsíců trvá, než zmizí z ulice auto, které tam už nemá co dělat. Záleží, jestli jenom nemá technickou, nebo zda jde o skutečný vrak. V případě prvním auto zmizí do dvou měsíců. Vrak sice na ulici překáží déle, na druhou stranu je z místa odvážen rovnou na likvidaci. Auto bez technické vezou na odstavné parkoviště, kde čeká další měsíce kvůli dodržení všech zákonných lhůt na nucenou aukci, likvidaci, nebo dokud si jej nevyzvedne majitel.
28 fotografií

Vraky pryč. Ústí řeší měsíčně až třicet nepojízdných aut odstavených na ulici

Ústecko
Hlavní pošta v Praze.
Praha bude pokračovat v jednáních s Českou poštou o odkupu centrální poštovní pobočky v Jindřišské ulici a dalších budov, v případě prodeje však zřejmě budou moci podat nabídky i další zájemci. Město by pak dostalo možnost nejvyšší nabídku dorovnat. Na dnešním jednání zastupitelů to řekl pražský radní pro majetek Adam Zábranský (Piráti) s odkazem na výsledky jednání se zástupci pošty z tohoto týdne. Pošta v poslední době uvedla, že plánuje prodej budovy v Jindřišské v elektronické aukci, což Praha odmítá.
7 fotografií

Praha by mohla dorovnat případné vyšší nabídky na odkup pošty v Jindřišské

Praha
Budova hlavní pošty v Jindřišské ulici v Praze.
Vedení Prahy se nelíbí záměr České pošty prodat budovu centrální poštovní pobočky v Jindřišské ulici formou elektronické aukce. Chce vyvolat jednání s ministerstvem vnitra a zástupci pošty, na kterém bude požadovat přímý prodej hlavnímu městu. V tiskové zprávě to ve středu 14. června sdělil mluvčí Prahy Vít Hofman. Podle zástupců magistrátu na jednáních s Českou poštou jasně zaznělo, že přímý prodej hlavnímu městu je nejvhodnější variantou.
7 fotografií

Vedení Prahy protestuje proti záměru prodat sídlo pošty v Jindřišské v aukci

Praha
Palác Broadway
/VIDEO, FOTO/ Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se popáté pokusí prodat v elektronické aukci pražský Palác Broadway. Aukci vyhlásil na 4. až 6. září, vyvolávací cena bude 930 milionů korun, vyplývá z informací na internetových stránkách ÚZSVM. Zatím poslední pokus o prodej se uskutečnil v březnu, do aukce se přihlásil jediný zájemce, ale nepřihodil k vyvolávací ceně 990 milionů korun.
6 fotografií

Majetkový úřad se v září popáté pokusí prodat pražský Palác Broadway

Praha
Převoz historického modelu sochy T. G. Masaryka z Olomouce do Zábřehu.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Ojedinělý počin se podařil zábřežským patriotům. Získali sochu sedícího Masaryka. Sádrový model vytvořil pro Zábřeh po druhé světové válce rodák z regionu Antonín Berka, ke zhotovení kovového odlitku však po komunistickém převratu nedošlo. Berkova rodina a známí model desítky let uchovávali. Nyní by mohla bronzová socha konečně vzniknout.
12 fotografií

Sádrový Masaryk se vrátil zpět do Zábřehu. Místní patrioti ho vydražili v aukci

Šumpersko