ŠTÍTEK: dražba

Pelhřimovský kriminalista daroval deset tisíc korun dětskému oddělení pelhřimovské nemocnice.
/FOTO/ Vraždy na dvojce. To je název knihy, kterou napsal pelhřimovský kriminalista Ondřej Fanta. Součástí křtu jeho knihy byla i dražba grafických listů, jejíž výtěžek Fanta věnoval pelhřimovské nemocnici. „Finanční dar ve výši deset tisíc korun věnoval kriminalista dětskému oddělení Nemocnice Pelhřimov. Výtěžek předal primáři dětského oddělení Stanislavu Houšťkovi 3. února,“ uvedla mluvčí pelhřimovské nemocnice Alexandra Knapová. Oddělení využije finanční dar například na nákup ložního povlečení.
5 fotografií

Kriminalista napsal knihu: výtěžek z dražby dal dětem v pelhřimovské nemocnici

Pelhřimovsko
Sparta vzdává hold: Hokejisté Sparty letos ocenili primárně hasiče. Několik z nich proto pozvali před zápasem přímo na ledovou plochu.
Hokejová Sparta už počtrnácté vzdala hold. Tradiční dobročinná akce tentokrát ocenila především hasiče, pomohla ale i dalším složkám integrovaného záchranného systému a armádě. Na nadace Policistů a hasičů, Vojenského fondu solidarity a Asociace zdravotních záchranných služeb ČR nakonec pražský klub daroval 1 569 092 korun, čímž překonal loňský rekord.

Sparta vzdala hold: Parádní show a více než milion a půl pro vybrané nadace

Hokej
Sparta vzdává hold: Hokejisté Sparty letos ocenili primárně hasiče. Několik z nich proto pozvali před zápasem přímo na ledovou plochu.
Hokejová Sparta už počtrnácté vzdala hold. Tradiční dobročinná akce tentokrát ocenila především hasiče, pomohla ale i dalším složkám integrovaného záchranného systému a armádě. Na nadace Policistů a hasičů, Vojenského fondu solidarity a Asociace zdravotních záchranných služeb ČR nakonec pražský klub daroval 1 569 092 korun, čímž překonal loňský rekord.

Sparta vzdala hold: Parádní show a více než milion a půl pro vybrané nadace

Hokej
Po půl roce se v Liberci opět sešli zájemci na aukci historických pohlednic. Prodaly se snímky za tisíce korun.
/FOTO, VIDEO/ Pohlednicové skvosty staré i více než sto let, unikátní fotografické záběry dávno zmizelých míst i různé regionální zajímavosti jako mapy, předválečné Ročenky Ještědského spolku či plakát zvoucí na masopustní bál z roku 1941. Tak by se dalo pokračovat ve výčtu předmětů, které dražili zájemci na vánoční aukci pohlednic v Experimentálním studiu v Liberci. 

Dražba pohlednic stála za to. Snímek hospody se prodal téměř za pět tisíc

Liberecko
25. listopadu. Takhle roste budoucí domov pro lidi trpící Alzheimerovou nemocí v Novém Městě na Moravě.
Dvacítka umělců věnovala svá díla do Dobročinné aukce na podporu stavby Domova Pomněnka v Novém Městě na Moravě. A půjde o zajímavá díla. Budou se dražit například obrazy Jiřího Štourače, Jana Svobody, Jana Odvárky, ale také plastika od Jiřího Plieštika, kovářské výrobky od Josefa Tulise z Dlouhého, nebo můžete vydražit vystoupení ženského vokálního kvarteta ZEVL. Díla si můžete prohlédnout už nyní v Horácké galerii a nebo ve fotogalerii u toho příspěvku. Děkujeme za pozvánku i Pavlu Kvíčalovi za fotografie ze stavby. 
43 fotografií

Aukce podpoří stavbu Domova Pomněnka. Podívejte se, jaká díla se budou dražit

Čtenář reportér
Výtěžek z dražby pomůže i Zdeňku Šafářovi (na snímku), který v patnácti letech v plné rychlosti narazil na kole do zaparkovaného kamionu.
Bezstarostná jízda na kole z liduprázdného kopce uprostřed krajiny. Chvilka nepozornosti a najednou rána. Zdeněk Šafář v patnácti letech v plné rychlosti narazil do zaparkovaného kamionu. Dnes třiatřicetiletý vozíčkář může mít aktivní život i díky opoře, kterou mu je brněnské ParaCENTRUM Fenix. Ve spolupráci s nadanými dětmi z celé republiky se nyní podařilo spolku, který už osmnáct let pomáhá lidem s poraněním míchy, získat 170 tisíc korun v benefiční dražbě.
7 fotografií

V jejich věku ochrnul. Dětští umělci teď nejen jemu pomohli dražbou obrazů

Čtenář reportér
Prezidentka spolu Feliti Alena Pávková (zleva). Patronka dražby herečka Anna Polívková a autorka obrazu Mourinka Romana Štryncl
Internetová dobročinná aukce obrazu kočky Mourinky, který namalovala bývalá účastnice Miss Romana Štryncl z Brna, skončí o půlnoci 1. prosince. Částka z prodeje obrazu bude směřovat do kastračního programu Feliti. Obraz je nyní vystaven v rámci výstavy v Městské knihovně na pražském Břevnově. Obraz Mourinky je o rozměru 40 krát 40 centimetrů a je namalován na plátně technikou olejem.
4 fotografie

Dobročinná aukce. Obraz Mourinky pomůže toulavým kočkám a kocourům

Hobby
Pohled do pražské Galerie Kodl.
Ten obrázek vypadal jako Samara z hororového filmu Kruh. Jeho majitelka si myslela, že má doma bezcenné dílo, přesto ho přinesla ukázat Marii Stochlebové, ředitelce pardubické společnosti CFIG Arts, která se zabývá tvorbou sbírky výtvarného umění 19. a 20. století. Jenomže obrázek ředitelce nápadně připomínal reliéfní grafiku od Olbrama Zoubka, jejíž pravost ještě musí potvrdit umělcova vnučka.

Trh s uměním v Česku láme rekordy. Lidé si mohou přijít na pěkné peníze

Ekonomika
Aukce. Ilustrační foto.
Obraz Františka Kupky s názvem Bílý kůň z roku 1909 se v neděli na aukci v Praze prodal za 42 miliony korun včetně aukční přirážky. Jeho vyvolávací cena byla 25 milionů korun. Obraz pochází z doby, kdy se průkopník abstrakce vydával na cestu k nefigurativnímu malířství. Kupkova díla z jeho abstraktního období dosahují na trhu mnohem vyšších cen.

Obraz Františka Kupky Bílý kůň se na aukci prodal za 42 miliony korun

Praha
Slavnostní vernisáž Píšťalky.
Nový projekt pro záchranu bohosudovských varhan. První adventní neděli se na stránkách spolku rozeběhne benefiční aukce, jejíž výtěžek půjde na opravu varhan. Chcete pro sebe nebo své blízké krásný vánoční dárek a ještě navíc pomoc? Pak se s námi do ní zapojte. Už nyní si můžete galerii děl prohlédnout a zadat nezávazně svojí e-mailovou adresu, aby vás systém upozornil, kdy právě jde váš obrázek do aukce. Každý obrázek má svůj příběh. V minulých dnech jsme vám je představovaly na našich FB stránkách spolku i s informacemi, které nám poskytovali sami autoři.
39 fotografií

Obrázky s příběhem pomohou. Peníze z Píšťalky půjdou na opravu varhan

Čtenář reportér
Dílo malířky Toyen z roku 1956 Skryt v jejich odrazech na aukci v Obecním domě v Praze.
Dílo malířky Toyen z roku 1956 Skryt v jejich obrazech se na aukci v neděli 20. listopadu v Obecním domě v Praze prodalo za 34,7 milionu korun včetně aukční přirážky 24 procent. Vyvolávací cena byla 18 milionů korun. Sdělil to za pořádající společnost European Arts Miloš Svoboda. Nejdražším dílem Toyen prodaným v tuzemské aukci zůstává obraz Cirkus, za který nový majitel loni zaplatil konečnou cenu 79,56 milionu korun.

Obraz Toyen se v aukci prodal za 35 milionů. Nejdražším dílem malířky ale není

Volný čas
Ilustrační foto.
Rozruch vzbudila informace o změnách v systému, podle kterého se mají v budoucnu přidělovat některé byty ve správě Brna-středu. Bydlení podle ní měla získat nejvyšší nabídnutá částka za nájem. Reagoval na to například brněnský zastupitel Matěj Hollan z hnutí Žít Brno. A nešetřil kritikou. Vedení městské části ale obavy mírní: pravidla zatím nejsou jasná. Kontroverzní způsob přesto ve hře je.

Nový návrh přidělování bytů v Brno-střed: rozhodne nejvyšší nabídka v aukci

Brněnsko