ŠTÍTEK: e-mail

Ilustrační foto
Jindřichohradecko - Zběžně se podívám na elektronickou poštu a malinko mne zarazí, copak mně, jednomu z proškolených hodnotitelů nových maturit, asi chce organizace, která tento systém vytvořila. Předmět zprávy říká, že písemnou část nebudou hodnotit dva zkoušející, ale jeden. Někdo, kdo nový způsob maturit zná jen povrchně, by si mohl říct, že tvůrci maturity se snaží zdokonalit něco dobrého, ale snadno dokážu, že tomu tak není.

Nová maturita: Dům se špatnou statikou

Jindřichohradecko
Ilustrační foto.
Ústí nad Labem /AKTUALIZOVÁNO/ - Malý plat, nedodané pracovní pomůcky, práce mimo Ústí, na to si stěžuje sezonní zaměstnanec. To napsal Ústeckému deníku elektronickou poštou jeden z brigádníků, zaměstnaných přes úřad práce, na adresu firmy AVE Ústí nad Labem. Firma to popírá.

Dělník: AVE porušuje zákoník práce i naše smlouvy

Ústecko
Ilustrační foto
Šumperk – Darovat nejcennější tekutinu chodí v odběrovém středisku v Šumperku častěji muži než ženy. Mezi muži je zhruba o třetinu více dárců než mezi ženami. Před prázdninami navíc středisko shání i nové dárce.

Krev darují častěji muži než ženy

Šumpersko
Ilustrační foto
Šumperk – Už podruhé se letos uskuteční na Transfúzní službě v Šumperku tradiční akce Daruj krev s Českým rozhlasem. Jejím cílem je seznámit širokou veřejnost s informacemi o dárcovství krve a přilákat nové dárce nejcennější tekutiny.

Lidé budou moci darovat krev s Českým rozhlasem

Šumpersko
Ilustrační foto.
Blanensko – LCD televizor se rozhodla koupit na internetovém dražebním portále žena z Blanenska. Už v polovině března zaslala prodejci na účet požadované peníze včetně poštovného, do dnešního dne nemá ani televizor, ani peníze nazpět. „Prodejce se jí již nepodařilo ani elektronickou poštou, ani telefonicky zkontaktovat. Ženě tak vznikla škoda za víc jak šestatřicet tisíc korun,“ doplnila blanenská policejní mluvčí Iva Šebková.

Chtěla televizor, nemá nic

Zločiny a soudy
Ilustrační foto.
Londýn - Britští turisté jsou považováni za nejhůře oblékané cestovatele v Evropě, hned za nimi se umístili němečtí turisté. Vyplývá to z průzkumu cestovatelských internetových stránek TripAdvisor. Za nejelegantnější turisty považují respondenti Italy, Francouze a Španěly.

Anketu o nejhůře oblečené turisty vyhráli Britové

Svět
Fotoškola se Zonerem, 8. díl
Máte povedené fotografie a chcete se podělit s příbuznými a přáteli? Nejrychlejší a nejjednodušší cesta je elektronickou poštou. Abyste se vyhnuli možným problémům, je třeba snímky na cestu připravit.

Fotoškola se Zonerem, 8. díl

Cestujeme
Ilustrační foto
Šumperk – Novou službu – měření podílu tělesného tuku v procentech a zjištění indexu tělesné hmotnosti (takzvaného BMI) – začala dobrovolným dárcům krve a plazmy nabízet Transfúzní služba v Šumperku. Dárci se mohou nechat změřit zdarma před odběrem v prostorách evidence.

Dárci krve si mohou nechat zdarma změřit tuk

Šumpersko
Ilustrační foto
Uherské Hradiště – Zhrzený muž pronásledoval téměř rok svou přítelkyni. Ta se rozhodla s jeho nenávistnými projevy letos v dubnu kontaktovat policii. Muž pochází z Prahy a je mu přes třicet let, dívce o deset let méně a pracuje v Uherském Hradišti.

Dívka z Hradiště čelila stalkingu

Zločiny a soudy
Ilustrační foto.
Karlovy Vary – Po podpisu koordinační dohody mezi karlovarskou městskou a státní policií v březnu loňského roku zavedli strážníci karlovarské městské policie systém, který umožňuje občanům města obrátit se přímo na ty z nich, kteří mají na starost konkrétní úsek Karlových Varů.

Strážníci visí na internetu už více než rok

Karlovarsko
Letošní florbalový turnaj Orca spring cup se uskuteční 22. až 23. května.
Krnov – Krnovský florbalový klub Orca chystá další ročník Orca spring cupu, který se uskuteční v tělocvičně střední pedagogické školy na Jiráskově ulici a tělocvičně střední školy automobilní, mechanizace a podnikání na Opavské ulici ve dnech 22. až 23. května od devíti hodiny ranních.

Další ročník florbalového Orca spring cupu

Ostatní sporty
Fotoškola se Zonerem, 3. díl
Digitální fotografie si můžete prohlédnout ve fotoaparátu nebo v počítači, ale některé z nich byste určitě rádi ukázali i babičce či zařadili do alba. Řešením je vytištění snímků na fotopapír, případně výroba klasických fotografií z digitálních dat. Z fotografie si také můžete vyrobit vlastní kalendář, kterým si můžete vyzdobit byt či kancelář nebo ho darovat příbuzným a přátelům.

Fotoškola se Zonerem, 3. díl

Cestujeme