ŠTÍTEK: e-mail

Matěj Chromý z Nučic se stal historicky třetím vítězem ankety „Nejoblíbenější fotbalista okresu“. Jako cenu dostal od naší redakce plaketu.
Kolín – Zvolte Fotbalistu okresu Kolín! S touhle anketou jsme oslovili čtenáře poprvé před třemi lety v zimní přestávce soutěží. Kolínský deník vytvořil seznam nominovaných a poté nechal čtenáře, aby sami rozhodli, kdo je podle nich nejlepší nebo třeba jen nejoblíbenější fotbalistou kolínského okresu.

ANKETA: Vyberte s Kolínským deníkem fotbalistu okresu

Fotbal
Fotbalistou roku 2014 na Benešovsku se stal Rostislav Hašek z Maršovic, kapitán a předseda klubu.
Benešovsko – Zvolte opět Fotbalistu okresu Benešov! S anketou jsme oslovili čtenáře již třikrát v zimní přestávce soutěží. Po roce se tak opět rozbíhá anketa Benešovského deníku Fotbalista roku, která se uskuteční počtvrté v zimní přestávce soutěží.

Vyberte s Deníkem Fotbalistu okresu 2015

Fotbal
Ilustrační foto
Praha /INFOGRAFIKA/ – Premiérovi Bohuslavu Sobotkovi podávají pomocnou ruku specialisté z Národního bezpečnostního úřadu. Nabídli mu, že mu zajistí bezpečnou e-mailovou schránku. Reagují tak na nedávné napadení Sobotkovy elektronické pošty hackery. Spekuluje se totiž, že premiér neměl na svém soukromém mailu zrovna bezpečné heslo. To ovšem popírá zdroj z Úřadu vlády, podle něhož se heslo nedalo jednoduše uhádnout.

Máte špatné heslo? NBÚ chce Sobotkovi pomoct

Česko
Policisté museli nedávno evakuovat všechny žáky i učitele střední školy v Blansku.
Blansko – Ve škole je na záchodě bomba. Vybuchne. Takovou zprávu si ve středu v elektronické poště přečetlo vedení Střední školy technické a gastronomické v Blansku. Policisté budovu za asistence hasičů ráno evakuovali. „Anonymním e-mailem jsme dostali zprávu, že ve škole je bomba. Budovu nyní evakuujeme. Víc v tuto chvíli nemůžu říct," řekl v osm hodin ráno ředitel školy Pavel Dvořáček.
13 fotografií

Na záchodě je bomba. Vybuchne, psal anonym. Pyrotechnici žádné ohrožení nenašli

Zločiny a soudy
Pozor na podvodné e-maily.
Severní Čechy - Každým rokem informuje Generální ředitelství cel občany o zneužití jména celní správy a podvodech souvisejících s fingovanými zásilkami. V těchto dnech se obdobný podvod objevil znovu. Podvodníci se tentokrát snaží napálit občany v souvislosti s koupí a dovozem obytného vozidla.

Podvodné maily opět na scéně

Teplicko
Zlatý retriever. Ilustrační foto
Kutná Hora - Těch oslovení mají psi mnoho. V každém případě je potkáváme doslova na každém kroku. Ať už je máme doma, nebo ať je míjíme na ulici, u sousedů, přátel. Bezesporu svého čtyřnohého miláčka máte rádi. Takřka nade vše. Mnohdy byste mu snesli doslova „modré z nebe". I když, pravda, někdy byste ho roztrhli „jako hada".

Pes, pejsek, hafík, hafan, raťafák, psisko, voříšek. Hledáme toho nej!

Kutnohorsko
Ilustrační foto.
New York – Vedení americké internetové společnosti Yahoo zváží prodej internetových aktivit podniku, tedy hlavní části svého podnikání. S odkazem na své zdroje o tom informoval ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Správní rada má podle něj naplánovánu sérii schůzek, z nichž první by se měla konat už dnes. Firma tyto informace nekomentovala, její akcie ale i tak zareagovaly velmi příznivě a na burze dnes přidávaly více než sedm procent.

Vedení Yahoo zváží prodej internetových aktivit

Ekonomika
Ilustrační foto.
Jedovnice -  V areálu školy jsou nálože. V krátké době explodují. Taková výhružná zpráva dorazila elektronickou poštou ve čtvrtek před polednem řediteli jedovnické průmyslovky. Na místo přijelo několik policejních hlídek a dva psovodi se speciálně vycvičenými psy. „Celý areál školy se musel evakuovat. Policisté prohledali školu i přilehlé okolí, ale žádné nálože nenašli," uvedl blanenský policejní mluvčí Petr Nečesánek.

Anonym hrozil jedovnické škole bombami. Na průmyslovce žádné nebyly

Zločiny a soudy
Ilustrační foto.
New York – Americká Ústřední zpravodajská služba (CIA) ve středu odsoudila hackerský útok na osobní elektronickou poštu svého šéfa Johna Brennana. Informovala o tom agentura AFP. Server WikiLeaks ten den uveřejnil několik dokumentů z Brennanovy osobní e-mailové schránky. Dokumenty prý pocházejí z let 2007 až 2009, tedy z doby, než Brennan v březnu 2013 nastoupil do čela CIA.

CIA odsoudila hackerský útok na e-mailovou schránku svého šéfa

Svět
Ilustrační foto.
Praha - Exekutorská komora varuje před podvodnými e-maily, které vyzývají adresáty k úhradě neexistujících dluhů. Lidé by v žádném případě neměli posílat peníze na účet uvedený v dopise, varovala dnes Exekutorská komora ČR. Komora se chystá podat na autora falešných výzev trestní oznámení.

Exekutorská komora varuje před podvodnými e-maily

Česko
Budova městského úřadu v Zábřehu.
Zábřeh – Zábřežská radnice rozjíždí novou službu pro občany města. Pořídila nový počítačový systém, který bude sloužit k informování Zábřežanů prostřednictvím SMS zpráv a e-mailů. Systém umožňuje zasílat registrovaným klientům informaci o aktuálním dění ve městě. Lidé si pak mohou vybrat, zda chtějí informace dostávat na mobilní telefon, do elektronické pošty nebo oběma způsoby.

O dění v Zábřehu bude radnice informovat přes SMS i e-maily

Šumpersko
Vůdce řecké opoziční Nové demokracie Evangelos Meimarakis dostal od prezidenta Prokopise Pavlopulose mandát pro sestavení nové vlády.
Atény - Vůdce řecké opoziční Nové demokracie Evangelos Meimarakis dostal od prezidenta Prokopise Pavlopulose mandát pro sestavení nové vlády. Pověření mu přišlo mu elektronickou poštou po půlnoci. Osobně se ale s prezidentem ještě setká dnes dopoledne. Informovala o tom řecká agentura ANA. Meimarakis se o sestavení nové vlády pokusí po čtvrteční rezignaci dosavadního levicového premiéra Alexise Tsiprase, ale podle znalců velké šance nemá.

Vůdce řecké opozice dostal mandát k sestavení nové vlády

Svět
Ilustrační foto.
New York - Internetový obchod Amazon, který se v září chystá otevřít pobočku v Dobrovízi u Prahy, vystavuje své zaměstnance velkému tlaku a prostřednictvím neustálé kontroly je nutí k abnormálnímu pracovnímu nasazení. Píše to deník The New York Times, podle něhož například firma motivuje zaměstnance, aby sdělovali nadřízeným, když kolegové neodvádějí kvalitní práci. Šéf společnosti Jeff Bezos v reakci na článek odmítl, že by v Amazonu panovala takto drsná atmosféra.

Pracovníci Amazonu si stěžují na drsné podmínky. Management to odmítá

Ekonomika
Hillary Clintonová
Washington - Desítky e-mailů ze soukromého e-mailového účtu, který používala Hillary Clintonová za svého působení ve funkci ministryně zahraničí, obsahovaly podle vlády tajné informace. Oznámilo to v pátek americké ministerstvo zahraničí s tím, že tyto zprávy z bezpečnostních důvodů nezveřejní. Demokratická kandidátka na prezidentku Spojených států přitom doposud tvrdila, že jako šéfka diplomacie ze svého soukromého účtu neposlala ani na něj nepřijala žádné zprávy, které by měly podléhat utajení.

Desítky e-mailů Clintonové byly z bezpečnostních důvodů utajeny

Svět
Hillary Clintonová.
Washington - Demokratické uchazečce o funkci prezidentky USA Hillary Clintonové hrozí vyšetřování kvůli aféře spojené s používáním soukromého e-mailového účtu pro služební komunikaci v době, kdy působila jako šéfka americké diplomacie. Zahájení právních kroků proti někdejší první dámě USA požadují dva vládní generální inspektoři, informoval list The New York Times.

Clintonové hrozí vyšetřování kvůli aféře kolem e-mailů

Svět
Ilustrační foto.
Brno /INFOGRAFIKA/ – Sociální sítě, elektronická pošta a webové stránky jsou už řadu let součástí každodenního života velké části Brňanů. Internet tak mění běžnou komunikaci, ale i politiku. Prezentace devětadvaceti městských částí však podle odborníka na webový design Petra Koláčka za moc nestojí. „Většině chybí především přizpůsobivost mobilům či tabletům, které spousta lidí využívá každý den. Některé stránky jsou navíc dost nepřehledné," shrnul Koláček, který pro Brněnský deník Rovnost zhodnotil webové stránky všech městských částí.

Weby brněnských městských částí? Z poloviny jsou podle odborníka zastaralé

Jihomoravský kraj
Ilustrační foto.
Brno /INFOGRAFIKA/ – Sociální sítě, elektronická pošta a webové stránky jsou už řadu let součástí každodenního života velké části Brňanů. Internet tak mění běžnou komunikaci, ale i politiku. Prezentace devětadvaceti městských částí však podle odborníka na webový design Petra Koláčka za moc nestojí. „Většině chybí především přizpůsobivost mobilům či tabletům, které spousta lidí využívá každý den. Některé stránky jsou navíc dost nepřehledné," shrnul Koláček, který pro Brněnský deník Rovnost zhodnotil webové stránky všech městských částí.

Weby městských částí? Z poloviny jsou podle odborníka zastaralé

Brněnsko
Ilustrační foto
Berlín - Americká armáda v minulosti omylem při cvičeních v Německu opakovaně použila živé vzorky antraxu. Dnes o tom informoval německý bulvární list Bild, které své tvrzení opírá o nedávnou elektronickou komunikaci mezi německým velvyslanectvím ve Washingtonu a americkou armádou. Německé ministerstvo obrany uvedlo, že německé vojenské laboratoře s nebezpečnými bakteriemi nepřišly do styku.

Živé vzorky s antraxem se dostaly zřejmě i do Německa

Svět
Městské části evidují průměrně třicet podnětů na úklid nepořádku na svém území. Často se podaří situaci vyřešit do několika dnů. Ilustrační foto.
Praha - Vysypaný koš nebo rozbitý chodník může člověku narušit příjemnou procházku po městě. Záleží na každém chodci, jak se zachová. Zda si zamudruje pod vousy a problém obejde anebo se rozhodne něco s vadou na kráse okolí něco udělat. Buď si na chvíli vyzkoušet roli člena úklidové čety, či problém nahlásit radnici.

Radnice evidují desítky zpráv o nepořádku. Plánují aplikace

Praha
Ilustrační foto.
Děčínsko – S posledním květnovým dnem skončila topná sezona na mnoha místech Ústeckého kraje. Topnou sezonu ukončilo například i děčínské Termo, které zajišťuje dodávky tepla v Děčíně a v sousedním Jílovém.

Topná sezona je v Děčíně 
u konce

Děčínsko
Hillary Clintonová.
Washington - Americký soud dnes nařídil tamnímu ministerstvu zahraničí, aby zveřejnilo všechny e-maily ze soukromého serveru někdejší šéfky diplomacie Hillary Clintonové v měsíčních intervalech do konce ledna příštího roku. První balík zpráv má být uvolněn na konci června, uvedla agentura Reuters. Ministerstvo zahraničí již dříve sdělilo, že chce elektronickou poštu Clintonové zveřejňovat postupně až do ledna.

Americká diplomacie musí zveřejnit maily Clintonové do ledna 2016

Svět
Ilustrační foto
Praha – Chyby ve zprávách elektronické pošty způsobily v minulém roce téměř 30 procent úniků citlivých firemních dat. Bylo to o pět procentních bodů více, než v roce 2013. Jednou z nejčastějších příčin, kvůli které firmy přišly o citlivá data, je zadání nesprávného adresáta emailu. Tento drobný omyl může způsobit nenahraditelné škody, v některém případě i přivést firmu k bankrotu. Vyplývá to z analýzy společnosti Safetica.

Za třetinou úniků firemních dat stály chyby v e-mailech

Ekonomika
Barack Obama
Washington - Ruští hackeři, kteří loni pronikli do počítačového systému Bílého domu, si mohli přečíst neutajované e-maily amerického prezidenta Baracka Obamy. Uvedl to americký list The New York Times s odvoláním na své zdroje mezi americkými představiteli."Není žádný důkaz, že by sama prezidentova elektronická pošta byla narušena. Ale podle závěrů vyšetřování je skutečností, že hackeři získali některá Obamova sdělení," uvedl list.

Ruští hackeři si zřejmě mohli přečíst některé Obamovy maily

Svět
Stepan Bandera. Ilustrační foto.
Kyjev – K nedávným vraždám ukrajinských proruských aktivistů Igora Kalašnikova a Olese Buzyny se přihlásila organizace zvaná Ukrajinská povstalecká armáda (UPA). Oznámil to dnes v Kyjevě politolog a šéf Střediska politických studií Volodymyr Fesenko, který vzkaz UPA našel v elektronické poště. UPA byla ve 40. a 50. letech minulého století bojovou složkou ukrajinských nacionalistů vedených Stepanem Banderou. O její soudobé jmenovkyni se veřejnost nyní dozvěděla poprvé.

K vraždám proruských aktivistů se hlásí dědici Banderovců

Svět
Hasiči vyjeli k továrně kvůli údajné bombě.
Liberec – Evakuaci zaměstnanců podniku Matador v liberecké ulici České mládeže si v pondělí kolem poledne vyžádalo bezpečnostní opatření. A to z důvodu údajně uloženého nástražného výbušného systému. Bombu ale nakonec policejní psovodi nenašli. Celé opatření tak pět minut po půl druhé odpoledne skončilo.

Podniku Matador hrozil anonym bombou, policie evakuovala 75 zaměstanců

Česko
Hasiči vyjeli k továrně kvůli údajné bombě.
Liberec – Evakuaci zaměstnanců podniku Matador v liberecké ulici České mládeže si v pondělí kolem poledne vyžádalo bezpečnostní opatření. A to z důvodu údajně uloženého nástražného výbušného systému. Bombu ale nakonec policejní psovodi nenašli. Celé opatření tak pět minut po půl druhé odpoledne skončilo.

Evakuace Matadoru kvůli bombě skončila, policie žádnou nenašla

Zločiny a soudy
Jeb Bush
Washington - Pravděpodobný republikánský kandidát na amerického prezidenta ve volbách v roce 2016 Jeb Bush používal svůj soukromý e-mail k projednávání rozmístění vojáků, ochrany jaderných elektráren a dalších podobných témat. Informoval o tom v sobotu list The Washington Post, podle nějž se tak dělo v době, kdy Jeb Bush působil jako guvernér Floridy.

Jeb Bush užíval soukromý e-mail k debatě o citlivých tématech

Svět
Ilustrační foto
Praha – Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) dal dvěma firmám rekordní pokutu za posílání e-mailů s nevyžádaným obchodním sdělením. Společnost eMarketing CZ s.r.o. má zaplatit 1,5 milionu korun, firma Traffic7 s.r.o 1,9 milionu. Obě rozhodnutí jsou pravomocná, uvedl dnes mluvčí úřadu David Pavlát. Řekl, že za tento druh provinění úřad tak vysoké pokuty ještě neuložil.

Za nevyžádané e-maily s reklamou dal úřad firmám milionové pokuty

Česko
Vozíčkářka Nikol se díky Nadaci Agel v ostravské ČEZ Aréně na Davis Cupu setkala se svým idolem tenistou Radkem Štěpánkem.
Obrovské narozeninové překvapení čekalo v pátek na vozíčkářku Nikol, která den předtím dosáhla plnoletosti. Přímo v ostravské ČEZ Aréně se na Davis Cupu setkala se svým idolem tenistou Radkem Štěpánkem.

Tenisové překvapení pro vozíčkářku Nikol

Ostravsko
Ilustrační foto
Žďár nad Sázavou - Dva muži ze Žďárska si na českých internetových serverech objednali stavební stroje. Zdánlivě výhodná koupě se jim ale nevyplatila. Malotraktor ani bagr jim prodávající nedodal a peníze, které mu muži zaslali na zahraniční účet, nevrátil.

Na bagr čekal kupující marně

Zločiny a soudy
Hillary Clintonová
Washington – Někdejší americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová možná během svého působení v úřadě porušovala federální zákony. Uvedl to deník The New York Times, podle nějž pravděpodobná prezidentská kandidátka pro příští volby používala k úřední komunikaci soukromý email. To je podle expertů možné jen v případech nouze.

Clintonová možná porušovala federální zákony, nepoužívala úřední email

Svět