ŠTÍTEK: e-mail

Jak prožít těhotenství bez zbytečných obav?
Jste čerstvě těhotná, hlavou vám víří otázky a vy na ně hledáte odpovědi? Najdete je v elektronických knihách z edice o matce a dítěti, ve kterých se obrázky hýbou a které na vás také mluví. Informace z knížek tak vnímáte více smysly a ze čtení se stává skvělá zábava.

Jak prožít těhotenství bez zbytečných obav?

Reklama
Ilustrační foto.
New York - Některé účty elektronické pošty provozované americkou internetovou společností Yahoo se staly terčem útoku. Hackeři při něm ukradli některá uživatelská jména a hesla, která pak byla použita k získání osobních údajů o lidech, s nimiž si uživatelé zasažených účtů v nedávné době psali. Ve čtvrtek to sdělila firma. Neuvedla přitom, kolika účtů se útok týká, napsala dnes agentura AP.

Některé e-mailové účty společnosti Yahoo se staly terčem útoku

Ekonomika
Fotbalista okresu 2013
Benešovsko – Zvolte Fotbalistu okresu Benešov! S touhle anketou jsme oslovili čtenáře poprvé v zimní přestávce soutěží přesně před rokem. Benešovský deník oslovil čtenáře, aby mu pomohli s nominacemi, vytvořil tablo šestnácti nominovaných a teď je na Vás čtenáři, aby jste rozhodli, kdo se stane vítězem. 

ANKETA: Vyberte s Deníkem Fotbalistu okresu 2013

Fotbal
Ilustrační foto
Nymbursko – Zvolte Fotbalistu okresu Nymburk! S touhle anketou jsme oslovili čtenáře poprvé v zimní přestávce soutěží přesně před rokem. Nymburský deník vytvořil nominaci, vytvořil tablo  nominovaných a poté nechal čtenáře, aby sami rozhodli, kdo je podle nich nejlepší nebo třeba jen nejoblíbenější.

Vyberte s Deníkem Fotbalistu okresu 2013

Fotbal
Městská policie. Ilustrační snímek.
Mělník - Mělnická radnice chce od příštího roku posílit stavy strážníků městské policie. Potvrdil to starosta města Ctirad Mikeš. V současné době na pořádek v ulicích Mělníka během každé ze čtyř dvanáctihodinových směn dohlížejí v průměru tři strážníci. A to je podle starosty málo.

Operátorky městské policie budou obhajovat svá místa

Středočeský kraj
Ilustrační foto.
Praha – Elektronická komunikace již mnoho let nahrazuje posílání tradičních dopisů i pohledů. Přesto jsou však milovníci tištěných obrázků s vánočními motivy, kteří se tradice drží. Vánoční pohlednice dokonce v poslední době prožívají jistou renesanci. Zatímco poštovní doručovatelé každoročně lidem do schránek roznesou až o desetinu méně listovních zásilek než v předchozím roce, u výjimečných listovních zásilek, jak pošta označuje třeba velikonoční nebo vánoční přání, tomu tak není.

Vánoční pohledy zažívají renesanci i přes elektronickou poštu

Česko
Ilustrační foto.
Olomouc/Prostějov – Stejně jako každý den pracovala devatenáctiletá Kateřina S. s firemním notebookem a pročítala elektronickou poštu. Jeden z došlých e-mailů však po otevření okamžitě infikoval počítač virem. Na monitoru se objevilo upozornění od policie, že opětovného fungování počítače se mladá žena dočká až po zaplacení dvou tisíc korun. S podobnou zkušeností se v Olomouckém kraji na policii obrátily desítky lidí.

"Policejní vir" zablokoval počítač desítkám lidí, divila se i slečna Kateřina

Zločiny a soudy
Ilustrační foto
Plzeň - Po tom autě Alexandr Dudek z Děčína hrozně toužil. V nabídkách bazarů se totiž takový typ vozidla objevuje zřídka. Když si ale pro Peugeot 206cc automat na počátku září přijel do autobazaru Autocentral na Jateční třídě v Plzni, byl zklamaný.

Muž si vysnil auto. Radost vystřídalo zklamání

Plzeňský kraj
Ilustrační foto.
Praha - Množství nevyžádané elektronické pošty, která obsahuje škodlivé programy, se ve 3. čtvrtletí proti předchozímu kvartálu zvýšilo 1,5krát. Většina škodlivých programů šířených přes e-maily cílila na přihlašovací údaje uživatelů, hesla a citlivé finanční informace. Vyplývá to z pravidelné zprávy společnosti Kaspersky Lab.

Množství škodlivého spamu se zvyšuje, cílí většinou na finanční informace

Ekonomika
Steve Vai
Praha /ROZHOVOR/ – Pokud nějakou formu rozhovoru nemusím, je to elektronická pošta. Pošlete sadu otázek, a pak – obzvláště jedná-li se o umělce se statusem mezinárodní hvězdy, jakým jeden z nejlepších světových kytaristů Steve Vai (v neděli 29. září hraje ve velkém sálu pražské Lucerny) bezpochyby je, čekáte, zda vám vůbec někdo odpoví. V dobrém případě ano, manažer. V pár větách a frázích.
5 fotografií

Steve Vai: Se Satrianim to byla první velká škola

Volný čas
Kurzy práce na PC.
Karvinsko - Senior a počítač. Před několika lety se tato slova mohla použít stejně jako spojení čerta a kříže. Dnes se situace mění a důchodci mají o práci s počítačem zájem. Vstříc jim vycházejí i knihovny, které pořádají kurzy počítačové gramotnosti. „Dá se říct, že zájem seniorů o tyto kurzy roste," prozradila Andrea Kovácsová z Městské knihovny v Bohumíně.

Senioři a počítačové kurzy? Na Karvinsku je zájem nečekaně velký

Moravskoslezský kraj
Kurzy práce na PC.
Karvinsko - Senior a počítač. Před několika lety se tato slova mohla použít stejně jako spojení čerta a kříže. Dnes se situace mění a důchodci mají o práci s počítačem zájem. Vstříc jim vycházejí i knihovny, které pořádají kurzy počítačové gramotnosti. „Dá se říct, že zájem seniorů o tyto kurzy roste," prozradila Andrea Kovácsová z Městské knihovny v Bohumíně.

Senioři a počítačové kurzy? Ano, je zájem

Karvinsko
Ilustrační foto.
Praha – Česká pošta varuje před podvodnými e-maily, které vypadají jako oznámení o zásilce. Lidé by na ně neměli reagovat, protože hrozí zavirování počítače takzvaným trojským koněm. Pošta o tom informovala v tiskové zprávě. 

Česká pošta varuje před podvodnými emaily

Ekonomika
Ilustrační foto
Olbramov – Pětačtyřicet hlasů ze šedesáti je proti výstavbě větrných elektráren v okolí Olbramova. To je výsledek ankety, kterou vyhlásila obec na základě postojů občanů a chalupářů k záměru firmy Green Energy 3000, která obec oslovila s myšlenkou vybudování několika stožárů s větrnými elektrárnami.

Obyvatelé Olbramova se vyjádřili jasně: větrné elektrárny nechtějí

Tachovsko
Házenkářka Pavla Nevařilová.
Otrokovice – /ROZHOVOR/ Stále má prý interligové parametry, i proto má nabídek pořád dostatek. Jedna z nich jí přistála na jaře i v elektronické poště ze Zlína. Zatím ale někdejší reprezentační házenkářka Pavla Nevařilová zůstala v Otrokovicích, ve kterých 32letá důrazná pivotka strávila sezonu v I. lize a pomohla svému mateřskému klubu Jiskře k bronzu.

Nevařilová se zpět na Island určitě nechystá

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Kroměřížsko – Dopisy a pohledy jsou dnes i na Kroměřížsku prakticky minulostí. Pohledy lidé posílají během Vánoc a Velikonoc, klasický dopis je však už raritou: mladí ani nevědí, jak ho vlastně poslat.

Dopisy a pohledy? Už dávno z módy

Kroměřížsko
Pivovar v Jarošově stále nemá jistého majitele. To, že ho v dohledné době převezme jarošovský zájemce, prý není tak jisté, jak se ještě před nedávnem zdálo.
Jarošov – O tom, jaké plány má nadějný zájemce o někdejší jarošovský pivovar, firma Vymyslický, zatím stále panují jen dohady. I když to, že k převzetí letitého areálu zbývá zřejmě jen pomyslný krůček, je veřejným tajemstvím. Jedinou překážkou je pravděpodobně jen exekuční řízení, které v současné době řeší dosavadní majitel pivovaru, společnost Heineken.

Jarošov: využití pivovaru zůstává záhadou

Slovácko
Blesková povodeň v Bystřici pod Lopeníkem, pondělí 10. června 2013.
Slovácko – Velká voda se doposud Slovácku vyhýbala. To ale přestalo platit v pondělí odpoledne, kdy průtrž mračen způsobila lokální záplavy v Komni a v Bystřici pod Lopeníkem. Podle meteorologů i vodohospodářů se ale má jednat o výjimku, která by se už neměla v následujících dnech opakovat.

Potoky by přetéci už neměly, Bystřice a Komňa prý byly výjimkou

Slovácko
Ilustrační foto.
Washington – Americká Národní agentura pro bezpečnost (NSA) a Federální úřad pro vyšetřování (FBI) získávají přímo z centrálních serverů devíti velkých internetových společností údaje z elektronické pošty, fotografie a další dokumenty, které lze později využít ke sledování lidí a jejich styků. Oznámil to ve čtvrtek americký list The Washington Post. Podle vládních zdrojů ale jde výhradně o kontrolu osob, které nejsou americkými občany a nežijí v USA.

Vláda USA prý získává data přímo ze serverů internetových firem

Svět