ŠTÍTEK: e-mail

Ilustrační foto
Chomutovsko - Ekologické centrum v Mostě se otevírá všem obyvatelům Krušnohoří. Zavedlo totiž bezplatnou Zelenou linku, kde všem zájemcům odpoví na otázku jaký je aktuální stav čistoty ovzduší, případně zda je vyhlášena smogová situace či nikoliv, nebo jaký je trend koncentrace škodlivin v ovzduší.

Jak čistý je vzduch? Odpoví zelená linka

Chomutovsko
Ilustrační fotografie.
New York - Zaměstnanci velkých finančních firem na Wall Streetu musejí v práci zapomenout na sociální sítě Facebook či Twitter. V práci si nemohou ani prohlížet elektronickou poštu na Gmailu či videa na populárním serveru YouTube i dalších stránkách. Firmy k tomu vedou různé důvody – od zákonů, přes důraz na produktivitu po případné problémy se zátěží firemní sítě, pokud by třeba desítky tisíc pracovníků sledovaly v práci internetové video. Zaměstnanci se zákazy přesto s větším či menším úspěchem snaží obcházet, napsal deník The New York Times.

Zaměstnanci Wall Streetu musejí zapomenout na Facebook či Gmail

Svět
Památník Lidice.
Lidice - Na území Památníku Lidice na Kladensku začal fungovat projekt Rozeznění - Lidice 2012. Podle ředitele památníku Milouše Červencla jde o neoficiální akci, která nebyla povolena. Projekt má připomínat atmosféru obce těsně před jejím vyhlazením nacisty. Vzbuzuje emoce, protože s ním nesouhlasí pamětníci tragédie.

Rozeznění v Lidicích je prý partyzánská akce

Středočeský kraj
Ilustrační foto
New York – Bývalý pracovník americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) John Kiriakou se dnes přiznal k prozrazení jména tajného agenta a bude zřejmě odsouzen k trestu dvou a půl let vězení. Kiriakou odhalil agentovo jméno v elektronické poště v roce 2008. Podle agentury Reuters se stane nejspíš prvním, kdo bude po 27 letech za podobný čin odsouzen.

Bývalý vyšetřovatel CIA dostane 2,5 roku za vyzrazení agenta

Svět
NA KONFERENCI K IPRM se přítomní během prezentace také dozvěděli základní informace k projektům.
Liberec - Experimentální studio libereckých Lidových sadů patřilo středeční odpoledne veřejné debatě nad Integrovaným plánem rozvoje města zóna „Lidové sady" (IPRM). Patří sem například projekt Základní školy Lesní škola pro Evropu, parky Lidové sady a v neposlední řadě Bazén Liberec a v posledních dnech velmi diskutovaná revitalizace Městských lázní na galerijní objekt.
4 fotografie

Odpovědí k IPRM se občané města nedočkali

Liberecko
Logo OFS Domažlice.
Domažlicko - Disciplinární komise při OFS Domažlice vyhověla žádostem o prominutí zbytku trestu udělenému Martinům Antošovi ze Sokola Srby a Tumpachovi ze Sokola Poděvousy. Zbytek trestu se jim promíjí a oba mohou o víkendu nastoupit. 

Zprávy OFS Domažlice z 3. října

Fotbal
Ilustrační foto
Karvinsko /ANKETA/ - Dojíždíte autobusem do práce a vyhovovalo by vám třeba pomocí chytrého telefonu vyřizovat elektronickou poštu? Možná to není až tak nereálné. Zřejmě není daleko doba, kdy i v příměstských autobusech bude dostupný internet pomocí bezdrátového připojení.  

Wi-fi s internetem v autobusech? Možné to je, ale...

Karvinsko
Ilustrační foto
Broumov - Za podpory Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových mohla desítka seniorů nejen z Broumova, ale například i z Meziměstí nebo Otovic zdarma absolvovat počítačový kurz, který je seznámil se základní obsluhou počítače, využitím internetu, s používáním elektronické pošty a psaním textu. Výuka před časem probíhala v Broumově.

Senioři se učili s počítačem za podpory nadace prezidenta a jeho manželky

Náchodsko
Ilustrační foto.
Františkovy Lázně - Jak je vidno, stalkerů stále přibývá. O tom ví své také žena z Františkových Lázní, která se svým druhem sdílela společnou domácnost. Poté, co se třiatřicetiletý muž od ženy odstěhoval, ji neustále proti její vůli kontaktoval prostřednictvím SMS zpráv. „Muž měl také ženu několikrát navštívit v zaměstnání," řekla policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

Muž pronásledoval bývalou družku

Karlovarský kraj
Tsunami Cup 2011
Mělnicko – Období, kdy se fotbal hraje pouze „pro žízeň" je tady. Mělnický deník připravuje pro hráče i fanoušky velký přehled letních turnajů. Na jeho průběžné aktualizaci se můžete podílet i vy, pokud nám elektronickou poštou na sport.melnicky@denik.cz, nebo „klasickou" poštou na adresu Nemocniční 480, 276 01 Mělník pošlete tipy a podrobnosti o dalších akcích z vašeho okolí, které vyplní krátkou letní přestávku mistrovských soutěží.

Mělnický deník zve na letní fotbalové turnaje

Fotbal
Ilustrační fotografie
Chodová Planá – Chodovoplánský kontroverzní pořadatel neúspěšného koncertu Víkend plný hvezd Jaroslav Vacata chtěl pořádat další charitativní akce. Podle informací, které se podařilo Deníku zjistit, měl v úmyslu pořádat po celé republice Pivní poutě, na kterých měli vystupovat různí umělci.

Vacata se schovává za charitu

Tachovsko
Obec roku Žlutava na Zlínsku. Starosta Kolář
Žlutava – Je pondělní večer a za horizontem nad Žlutavou zapadá slunce. Podél hlavní ulice se na několika místech procházejí lidé se psy a hlouček mladíků odchází z tréninku. Na první pohled možná naprosto všední večer na vesnici, něco je ovšem jinak. Zpoza obecní sokolovny se ozývá zpěv a alkohol teče proudem. Žlutava totiž před pár hodinami získala titul Vesnice roku Zlínského kraje.
6 fotografií

Žlutavané vtipkovali: Budeme slavit, dokud bude starosta platit

Zlínsko
Ilustrační foto
Kroměřížsko – O půjčkách přes internet už vědí své dva šestačtyřicetiletí muži z Kroměřížska. Oba si potřebovali půjčit peníze, první z nich si tak počátkem února vyhlédl na internetovém portále inzerát, který nabízel nebankovní půjčku bez ručitele 
na směnku.

Chtěli si půjčit, místo toho přišli o své peníze

Zločiny a soudy
Mělnický maraton míru.
Mělník – 21. duben. Datum konání letošního 18. ročníku Mělnického maratonu míru, kterého se jeho pořadatelé z Klubu přátel Běhu Kokořínským údolím nevzdali, přestože náměstí Míru, tradiční prostor startu a cíle, nebude třetí dubnovou sobotu patřit pouze běžcům, ale také farmářským trhům.

Maratonci se musejí o mělnické náměstí podělit s farmáři

Ostatní sporty
Ilustrační fotografie
Rájec-Jestřebí – Všechno vypadalo naprosto seriózně. Do jedné z firem v Rájci-Jestřebí přišla elektronickou poštou a pak i telefonicky objednávka z Polska na odběr pětadvaceti tun řepkového oleje. Jenže v poslední chvíli se ukázalo, že všechno byl podvod a jen díky své obezřetnosti nepřišla rájecká firma o statisíce korun.

Podvod s řepkovým olejem za statisíce zlodějům nevyšel

Zločiny a soudy
Mazlík Karla Olberta
Tachovsko - Je dohlasováno a anketa Nejúžasnější mazlík Tachovska má své vítěze. V prvním díle soutěže čtenáři posílali v březnu fotografie svých mazlíků do redakce Tachovského deníku a v internetové anketě přidělovali jednotlivým mazlíkům hlasy. 

Nejúžasnějšího mazlíka Tachovska má Karel Olbert

Tachovsko