ŠTÍTEK: e-mail

Ilustrační foto,.
Zlínský kraj - Měly by sloužit k tomu, aby do nich lidé mohli vhazovat vzkazy s tím, co je tíží, a stydí se o tom mluvit. Vesměs je ale používají spíše jako prostředníka k udávání svých sousedů a občas i k nemístným vtipkům. Schránky důvěry tak někde již ztrácejí svůj původní smysl, kvůli němuž je radnice či městská policie zřizovaly.

Schránky důvěry už nejsou moderní. V módě jsou e-maily

Zlínský kraj
Ilustrační foto,.
Zlínský kraj - Měly by sloužit k tomu, aby do nich lidé mohli vhazovat vzkazy s tím, co je tíží, a stydí se o tom mluvit. Vesměs je ale používají spíše jako prostředníka k udávání svých sousedů a občas i k nemístným vtipkům. Schránky důvěry tak někde již ztrácejí svůj původní smysl, kvůli němuž je radnice či městská policie zřizovaly.

Schránky důvěry už nejsou moderní. V módě jsou e-maily

Zlínsko
Ilustrační foto
Stockholm - Vysoce postavená úřednice švédského ministerstva obrany Cecilia Looströmová se postarala o skandál poté, co vyšlo najevo, že poslala vysoce důvěrné materiály přes soukromý e-mailový účet. Dnes o tom informoval portál The Local. 

Úřednice ve Švédsku poslala tajná data soukromým mailem

Svět
Maud Beerová
Prostějov, Tel Aviv – Maud Beerová žije v izraelském Tel Avivu. Když jí bylo sedmdesát a něco, naučila se pracovat s počítačem a díky elektronické poště tak ve spolupráci s Muzeem Prostějovska mohla vzniknout kniha Co oheň nespálil. O předválečném Prostějově, holocaustu i poválečných osudech spisovatelky.
5 fotografií

Nyní je tedy Prostějov Judenrein, zproštěn Židů

Prostějovsko
Moskva - Před gruzínsko-jihoosetským konfliktem v roce 2008 si Rusko a Izrael vyměňovaly důležité vojensko-technické informace: Izrael předával Rusku údaje o bezpilotních letadlech dodávaných do Gruzie a Rusko za to předalo Izraeli kódy raketových systémů TOR-M1 dodávaných do Íránu. 

Rusko a Izrael prý prodávaly vojenská tajemství

Svět
Kouř z komínů za současného počasí nestoupá vzhůru, ale spíš padá směrem k zemi. Nemůže se rozptýlit, takže města trápí vysoká koncentrace smogu a prachových částic.
Krnov - Na sklonku loňského roku se pracovníci odboru životního prostředí Městského úřadu v Krnově rozhodli, že v případě smogové situace budou informovat o nepříznivém stavu ovzduší prostřednictvím elektronické pošty nebo textových zpráv ředitele základních a mateřských škol, domovů pro seniory a dalších podobných zařízení ve městě.

Smog obtěžuje také Krnovsko, signál regulace trvá i nadále

Bruntálsko
Ilustrační foto.
Praha - Pracovní e-mailová komunikace je v dnešní době natolik samozřejmá, že o ní řada lidí už ani nepřemýšlí. Důsledkem je často nedodržování korespondenční etikety a řada přestupků proti zdvořilosti, které nedělají dobré jméno pisateli ani firmě, v níž pracuje. Která doporučení by tedy měli mít na paměti běžní uživatelé elektronické pošty?

Ironie a důvěrný tón do pracovních e-mailů nepatří

Ekonomika
Logo města Šumperk
Šumperk – Na nový logotyp města Šumperka si lidé budou zvykat v průběhu následujících měsíců. Logotyp, jenž pro Šumperk vytvořil grafický designér Lukáš Taneček z Hradce Králové, postupně ozdobí běžné dokumenty, plakáty, parkovací karty i upomínkové předměty, které šumperská radnice používá, objevovat se bude ze strany úřadu také v elektronické poště.

Šumperská radnice začíná používat nový logotyp

Šumpersko
Vánoční pohlednice z Vranovic.
Vranovice – Pohled na zasněženou krajinu Vranovic a okolí nebo vánoční atmosféru s rozsvíceným stromem a dětmi s prskavkami. Tak vypadají dva typy originálních adventních pozdravů, které nechala pro své obyvatele vyrobit obec Vranovice.

Vranovice mají vlastní vánoční pohlednice

Břeclavsko
Ilustrační foto.
Paříž - Lidem, kteří mají e-mailovou schránku neustále zahlcenou zprávami, by se mohl zamlouvat nápad jedné francouzské firmy, která chce svým zaměstnancům na dva roky zakázat, aby si mezi sebou posílali e-maily. Místo nich se mají domlouvat třeba prostřednictvím chatu.

Firma chce zaměstnancům pomoci od laviny e-mailů

Ekonomika
Ilustrační foto
Horní Počaply – Zpestřit si podzimní večery fotbálkem v hale na jedinečném turnaji, který startuje 14. listopadu. Tak lákají na Zimní fotbalovou ligu 2011 ve Sportcentru v Horních Počaplech její pořadatelé.

Ve Sportcentru se odehraje zimní liga

Fotbal
Policie žádá o pomoc případné svědky.
Horšovský Týn – Ke střetu dvou aut došlo při couvání na parkovišti před obchodním domem Radbuza v Horšovském Týně. Vzhledem k tomu, že se oba řidiči na místě nedomluvili, žádá policie případné svědky události, aby přispěli k řádnému prošetření nehody.

Couvání naráz se dvěma řidičům nevyplatilo

Zločiny a soudy