ŠTÍTEK: elektromotor

V minulém školním roce se na kroužku scházelo kolem deseti kluků. Letos kroužek začíná 18. září.
Rakovník /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Jan Kratochvíl vede modelářský kroužek v DDM už od svých patnácti let. Sám začínal jako úplný nováček. Dnes se ho na modelářské fígle ptá desítka kluků, se kterými se pravidelně setkává, aby jim předal svoje zkušenosti. Zájem o modelařinu mají nejen děti z městských sídlišť, ale i přespolní. Kvůli omezené kapacitě musí některé z nich i odmítat. 
18 fotografií

Modelář Jan Kratochvíl: Učím děti i to, jak mají držet pilku

Rakovnicko
Pohled na bazén ve Vysokém Mýtě před rekonstrukcí.
Vysoké Mýto – Zatímco mýtská Tyršova plovárna čelí obležení návštěvníků, v prostorách bazénu se nyní potí dělníci. Probíhá jeho rekonstrukce a radnice uklidňuje všechny, kteří se báli o zachování unikátního zvedacího dna. Zůstane a navíc bude provedeno v unikátní technologii, která do Vysokého Mýta dorazila až z dalekého Švédska.

Dno bazénu budou nově moci i naklonit

Orlicko
Požár elektrické Škody Favorit.
Aniž by o tom mnoho motoristů vědělo, začátkem devadesátých let vzniklo v Ejpovicích přibližně 1100 Favoritů přestavěných na elektrický pohon. Mnoho vzácných vozů bylo během let sešrotováno a včera (téměř) zmizel ze světa vlivem nešťastné technické závady další kus. Momentálně by vám ke spočítání dochovaných elektrických Favoritů mohly stačit prsty na jedné ruce…
8 fotografií

V Praze shořel vzácný Favorit, jeden z mála svého druhu. Jezdil na elektřinu

Život řidiče
BMW iPerformance Roadshow.
Elektrifikace je tématem dneška i zítřka. I BMW proto nezadržitelně rozšiřuje svou paletu vozidel, jejichž pohonným ústrojím neproudí jen benzín, ale i ampéry. V rámci akci iPerformance Roadshow, konané na slovenském Slovakiaringu, jsem dostal možnost vyzkoušet prakticky celou aktuální nabídku elektrických i hybridních modelů bavorského výrobce.
36 fotografií

Vyzkoušeli jsme všechny elektrifikované modely BMW. Co nabízejí?

Autotesty
Mýval severní. Ilustrační foto
Jižní Morava – Výsadba původních stromů, sledování vzácných i nepůvodních zvířat, vzdělávací a turistické projekty. To vše má podpořit víc než miliarda korun z unijního balíku. Její rozdělení schválil tento měsíc příhraniční monitorovací výbor meziregionální programu. „Zájemci předložili 256 žádostí," vyčíslil mluvčí ministerstva pro místní rozvoj Vilém Frček. Výbor podpořil šestasedmdesát z nich.

Obří lávka překlene Moravu, do Bílých Karpat přibudou duby a jedle

Hodonínsko
Ilustrační foto.
České Budějovice – Během několika minut si hasiči poradili s požárem v jedné z laboratoří Jihočeské univerzity (JU) na Husově třídě, kam vyjeli v sobotu před třetí hodinou ráno.

Rybám chyběl kyslík, hasiči jim pomohli

Nehody
Ilustrační foto
Rokycansko – Poslední pracovní den před prodlouženým víkendem strávili hasiči dvakrát v terénu. Rokycanští profesionálové otevírali byt ve Strašicích, kde se potvrdilo podezření na úmrtí nájemníka.

Zbirožští hasiči pomohli vyprostit kamion

Rokycansko
Nehoda u Božic. Muž upadl na elektrokole.
Božice, Moravský Krumlov /FOTOGALERIE/ – Osmdesátiletý muž upadl u Božic na silnici, když jel na elektrokole. „Pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost v zatáčce s klesáním. S těžkým zraněním byl hospitalizován v nemocnici ve Znojmě. Před jízdou alkohol nepil," informovala počátkem týdne o nedělní havárii policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.
7 fotografií

Důchodce nezvládl elektrokolo. Při pádu se vážně zranil

Nehody
Praha (1. 4. 2017) – Originální aprílový žert – zřejmě v rafinovaném propojení s reklamou – pustila do světa Markéta Lidinská z jedné pražské PR agentury. Ve zcela seriózní tiskové zprávě, využívající běžné praktiky reklamních agentur.
Praha – Originální aprílový žert – zřejmě v rafinovaném propojení s reklamou – pustila do světa Markéta Lidinská z jedné pražské PR agentury. Ve zcela seriózní tiskové zprávě, využívající běžné praktiky reklamních agentur (kdy skutečný stav věcí prozrazuje pouze datování 1. dubnem) vážným tónem informuje o údajné nové aktivitě jisté logistické firmy: zavádění hybridních dodávek kombinujících výhody spalovacího motoru a ekologicky šetrného elektromotoru, které je navíc nehlučný.

Elektriky se o elektřinu podělí s dodávkami. Uvěříte?

Zločiny a soudy
Žďár nad Sázavou – Cykloturistika je jednou z nejčastějších sportovních aktivit na Žďársku. A čím dál častěji se na silnicích objevují vedle horských kol i elektrokola a další dopravní prostředky pohánění elektromotorem. Jejich uživatelé si ovšem mnohdy stěžují na nedostatek dobíjecích stanic. To by se s nadcházející letní sezonou mělo změnit.

Ve třech městech vzniknou nové dobíjecí stanice pro elektrokola

Žďársko